Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 16:09, 13 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
BKosimkArt napisał(a)
Pięknie Sylwia u Was, wszystko tak totalnie urosło że szok. Super ścieżki będą. Błocka nie zazdroszczę choć u nas przydałoby się więcej deszczu. Dojrzałam u Ciebie cudną budleję, boska!

No urosło
Bardzo lubię budleje bo długo zdobią ogród, a roboty z nimi mało, dosadziłam znów w tym roku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 16:35, 13 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Znowu burza i deszcze? Koszmar
U mnie sucho, popadało trochę na trawkę a pod drzewami susza - nie ma sprawiedliwości


W Australii kangury po śniegu kicają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 21:42, 13 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Gosiek33 napisał(a)
Znowu burza i deszcze? Koszmar
U mnie sucho, popadało trochę na trawkę a pod drzewami susza - nie ma sprawiedliwości


W Australii kangury po śniegu kicają

No znowu i tym razem to samo tylko mułu nowego nie ma za to rozmoczyło poprzedni.
Na jutro straszą u nas taką ilością deszczu jak w lipcu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:53, 13 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Taki ciekawy filmik znalazłam, o życiu w symbiozie z naturą
https://www.arte.tv/pl/videos/087570-000-A/indie-zywe-mosty-meghalaya/?xtor=CS1-98&kwp_0=1326629&kwp_4=4156182&kwp_1=1732042&fbclid=IwAR1IihLJJdA6N2r5jzaoZSRG-qbvxxEJ4XIlQA_iqahjzXHKiKCQAQe57-I
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:26, 14 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
A ten artykuł......mną wstrząsnął
https://smoglab.pl/z-nieba-spadl-deszcz-z-mikroplastiku-to-juz-staly-element-naszego-srodowiska/?fbclid=IwAR2xM4vmJlQHsywnOyU9fcKWptyvlBn64KQcy8zgIJNsELJRc7ToqjuxQZU
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 10:52, 14 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja zostawiłam na noc wachlarz i mi zalało Ale wsiąkło po 2 godz. Ekipa Mai była
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 10:57, 14 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Gardenarium napisał(a)
A ja zostawiłam na noc wachlarz i mi zalało Ale wsiąkło po 2 godz. Ekipa Mai była

Mam nadzieje, ze nie padało jak nagrywaliście U nas Danuś leje codziennie od miesiąca prawie nic z mułem nie możemy zrobić bo nie podsycha , a jak wydaje się, ze jutro ruszymy to znowu dolewa. Choroby grzybowe szaleją, nie ma kiedy opryskać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:33, 14 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21824
Zerkam co tam słychać

A ja taki artykuł czytałam coś dla Ciebie czy nie?

https://www.rynek-rolny.pl/artykul/mady-rzeczne-charakterystyka-i-klasyfikacja-zyznych-gleb-naplywowych.html
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 15:42, 14 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Urszulla napisał(a)
Zerkam co tam słychać

A ja taki artykuł czytałam coś dla Ciebie czy nie?

https://www.rynek-rolny.pl/artykul/mady-rzeczne-charakterystyka-i-klasyfikacja-zyznych-gleb-naplywowych.html

Niby mechanizm podobny, ale jednak nie to samo. W rzece żyją ryby i inne zwierzęta, rosną rośliny, procesy przemiany materii powodują, że na dnie zbiera się materia która gdy rzeka wyleje osadza się na brzegach i urzyźnia ziemię zostawiając też materię gleby, którą zabrał prąd z innych miejsc koryta. U nas głównie rów jest suchy większą część roku, a materia którą mi przynosi i zostawia po wylaniu to poprostu zimia zabrana z sąsiednich pól... głównie less i glina z tego co obserwuję, przyczym less zostaje nad samym brzegiem rowu w rabacie liliowcowej wzdłuż, a glina na całej reszcie.
Widziałam dwukrotnie ogrody zbudowane na takim gruncie po wylanej rzece. Jeden u Marioli w ogrodzie ze stawem, który odwiedziłam w ostatnią niedziele ponownie, a drugi w Miłkowie u Irenki. Obie maja cudowną czarna tłustą ziemię w której wszystko rosnie jak na drożdżach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 16:23, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No leje niestety U mnie chłopaków na budowie nie ma kolejny dzień bo nie chcą moknąć i się im nie dziwię. Ech no nic. Pozdrawiam Sylwuś!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies