Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 13:02, 11 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Gosiek33 napisał(a)
Dziękuję za daliwe porady. Własny popiół z własnego siana

I za darmo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 17:02, 11 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

No nie zawsze , po powodzi nieładnie, i jak zarata chwastem też nie ładnie, ale ręce są dwie, a ogród duży więc zawsze znajdzie się jakiś fragment, który w tym momencie cieszy

aj tam, aj tam
Skutki powodzi zostaną usunięte,
chwasty wyrwane
cztery ręce pracowite
a ogród zawsze piękny
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
zszywka 22:08, 11 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Jaka śliczna sunia ten pyszczek jest przesłodki
Super ze pomimo tych kataklizmów ogród i tak cieszy, hortensje robią robotę
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Urszulla 07:59, 12 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21824
Hortensjowy zakątek jest super fajna nowa ścieżka, superowa jest ta dolna część ogrodu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 09:04, 12 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)


Pokosy suszymy i palimy, a popiół pod rośliny do warzywnika i na kompost w ramach nawozu jesiennego
Mja łąka jest naturalana, mimo, że siana była, ale ta historia już wielokrotnie byłaSama się sieje, a ja dosiewam co mam, do tego nasiewa się ugór sąsiada czyli głównie wrotycze, nawłocie i ostropesty, a no i perz

Suszona trawa super się nadaje na kompost. Taka świeża zgnije, ale przesuszona się rozłoży.
Nie żal ci układać ponownie kamieni, przyjdzie zlewa z i znów ci to zmyje.. nie myślałaś by to jednak inaczej zagospodarować. Chyba, że kamienie masz za darmo. Ale i tak szkoda pracy.

Roślinki pięknie ci rosną, jednak żyzna ziemia i słoneczko podstawą sukcesu.. muszę jednak wypierniczyć trochę moich krzaków.. Masz pięknie, kolorowo i bujnie ..tak lubię Muszę kiedy zajechać .. przy pierwszej okazji .. Wiem wiem zapraszasz ciągle



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 10:43, 12 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Waclaw napisał(a)

aj tam, aj tam
Skutki powodzi zostaną usunięte,
chwasty wyrwane
cztery ręce pracowite
a ogród zawsze piękny

Wiem, trzeba czasu by doprowadzić do ładu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:43, 12 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
zszywka napisał(a)
Jaka śliczna sunia ten pyszczek jest przesłodki
Super ze pomimo tych kataklizmów ogród i tak cieszy, hortensje robią robotę

Już się chyba zadomowiła i przestaje tęsknić bo energia zaczyna Ją rozpierać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:44, 12 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Urszulla napisał(a)
Hortensjowy zakątek jest super fajna nowa ścieżka, superowa jest ta dolna część ogrodu

Gdyby nie ten fragment to nim się wrzosy i astry rozbujaja na dobre nie byłoby na czym oka zawiesić, wiesz, że ja kocham kwiecie i kolory
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:49, 12 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Mala_Mi napisał(a)

Suszona trawa super się nadaje na kompost. Taka świeża zgnije, ale przesuszona się rozłoży.
Nie żal ci układać ponownie kamieni, przyjdzie zlewa z i znów ci to zmyje.. nie myślałaś by to jednak inaczej zagospodarować. Chyba, że kamienie masz za darmo. Ale i tak szkoda pracy.

Roślinki pięknie ci rosną, jednak żyzna ziemia i słoneczko podstawą sukcesu.. muszę jednak wypierniczyć trochę moich krzaków.. Masz pięknie, kolorowo i bujnie ..tak lubię Muszę kiedy zajechać .. przy pierwszej okazji .. Wiem wiem zapraszasz ciągle




Aniu muszę jakoś po deszczach mieć po czym chodzić, ten kamień najtaniej wychodzi.
A do tego ubezpieczyciel chce zdjęć po odtworzeniu ścieżek i nasadzeń, inaczej nic następnym razem nie wypłacą. Więc trzebab było zakasać rękawy, postaramy się jakoś dodatkowo tę część ogrodu zabezpieczyć, czy się uda i sprawdzi nie wiem....no i czy zdążymy przed kolejną zlewą też nie wiem, ale próbujemy
Zapraszam nieustannie choć obecnie to tylko zakatek hortensjowy cieszy Musimy placyk pod ławeczką zrobić od nowa i ścieżki z plastrów bo się już te darowane porozsypywały....tylko kiedy? Nie mam pojęcia roku nam zabraknie tym razem na wiele planów, poszły w kąt....
Ale za chwile astry zaczną szaleć , a potem przebarwienia drzew i krzewów jak wszystkiego grzyb nie zje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaMS 11:06, 12 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Sylwio, piękne widoczki wstawiłaś, cudowne Pozdrawiam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies