Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

BKosimkArt 10:25, 09 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Monia pięknie się robi... strzępek to cudne drzewo, niech rośnie
Pytanko mam o sasanki, te z zielonymi puszkami to białe??
Nieśmiało zapytam podzieliłabyś się nasionkami??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mikina34 13:20, 09 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
BKosimkArt napisał(a)
Monia pięknie się robi... strzępek to cudne drzewo, niech rośnie
Pytanko mam o sasanki, te z zielonymi puszkami to białe??
Nieśmiało zapytam podzieliłabyś się nasionkami??


Oj tak, niech rośnie
Jak mi powiesz, jak zebrać nasionka sasanki to bardzo chętnie Ci wyślę
Tak, te zielone to białe

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:28, 09 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Joasiu -to prawda, z kancikami tak jakoś porządnicko se zrobiło

Grażynko - właśnie brakuje jakiegoś akcentu przedzielającego ten długi pas, ale żadna architektura mi tam nie wejdzie, za wąsko, zwłaszcza, że musi być przejazd przez środek, no chyba, że może jakaś ławeczka czy cuś Tulipki pięknego koloru mi się trafiły, w zeszłym roku robiłam tam małą przeróbkę i wykopałam wszystkie cebulki, mocno się podzieliły, nawet się bałam czy cokolwiek wyrośnie a tu proszę jaka niespodzianka ale odmiany nie znam, chyba, ze znajdę gdzieś etykietę jeszcze

Aniu - przedorgódek - kolorowo i pstro, jak u mnie w głowie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Margarete 21:10, 09 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Monia ale cudnie i kolorowo u ciebie. Majówka w Majówce widać że udana
Tulipanowej rozmaitości, cudna świeżąpw zieleń i te świetne puchate przekwitłe sasanki
Ja też mam misz-masz na rabatach więc twój przedogródek mi się bardzo podoba.
A czosnki masz bardziej zaawansowane w rozwoju niż moje. U mnie koloru jeszcze nie widać nawet ani odrobiny.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Brzozowadzie... 20:10, 10 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No pięknie Ci ta Majówka wyszła I tak jak lubię obłe rabaty, to te twoje geometryczne są naprawdę bardzo ok. Ja bym chyba co jakiś czas zrobiła prostopadłe rabaty w poprzek ogrodu raz z wychodzące z jednego boku, raz z drugiego. Ale jak wiemy specjalistką od kształtów jest Asia, więc tak tylko piszę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
AniazUroczyska 01:14, 11 maj 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
mikina34 napisał(a)


Hmm... chciałabym nie mieć takiego "pasa" trawy z przyklejonymi rabatami, tak ja to widzę jak patrze na całość, strasznie pusto i łyso mi się wydaje. Może jak strzępek podrośnie i inne drzewa to trochę przysłoni, ale na razie jest pusto.
Absolutnie pewna nie jestem, ale lubię busz i taki trochę artystyczny nieład, teraz zbyt sterylnie mi się wydaje .
Chociaż z drugiej strony jednak proste rabaty wprowadzają jakiś ład i porządek...
Dylemat mam

No, mus się zdecydować: czy bliższy Ci jest ład i porządek pod linijkę, czy też artystyczny nieład. Ja głosowałabym za tym drugim! Po co zmieniać "przyklejone rabaty"? Masz tam dużo ładnych roślinek, niech sobie rosną! Po środku rzeczywiście trochę pustawo , też odnoszę takie wrażenie. Wiem , doczytałam ,że musi być przejazd, ale co stoi na przeszkodzie , aby po bokach tego przejazdu podosadzać różne drzewa i krzewy? Tak sukcesywnie, w miarę możliwości czasowych, finansowych itp. Generalnie- jestem za tym , aby nie niszczyć, nie zmieniać tego, co już jest( a jest dobre), a dodawać nowe! Mogą też być elementy małej architektury- jeśli lubisz, tak jak ktoś już Ci o tym wspominał.
Ze mnie żadna specjalistka od planowania i radzenia, ale tak to widzę i postanowiłam wtrącić swoje trzy grosze
Zakrecona 07:03, 11 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Monia, pracowita majówka widzę była, z kancikami zaraz elegancko się robi. Przedogródek bardzo mi się podoba. Jestem za złamaniem prostych rabat, też mi się wydaje, że wizualne rozbicie tej dużej przestrzeni trawnika będzie ok
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
mikina34 10:47, 13 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agatko - cały czas się waham, też tak myślałam, żeby może zrobić jakąś rabatę w poprzek, nawet już się do jednaj powolutku szykuję, zobaczymy jak będzie

Małgosiu - dziękuję za odwiedziny cieszę się, że Ci się u mnie podoba, musisz kiedyś koniecznie przyjechać i na żywo zobaczyć

Aniu - właśnie tak myślę żeby może nie demolować tego co jest, może lekko porozsadzać żeby nie było takiego ścisku na rabatach... i dosadzić coś od czasu do czasu żeby zagęścić teren

Magdo - robiem co mogiem mam nadzieję, że już niedługo będzie pięknie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:50, 13 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dziewczęta, mam problem, mam w kompostowniku nieproszonego gościa, jest skubany taki bezczelny, że wczoraj wyżerając świeże odpadki gapił się na mnie, a jednocześnie zaciągał sobie do dziury chleb i zagryzał kalafiorem szczur wędrowny (nawet niebrzydki ) ale kurcze jak go wytępić? Nie wrzucałam żadnych odpadków kuchennych (edit.: gotowanych), tłuszczu, mięsa ani nic tego typu, a się franca przypałętała poradźcie co robić
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hankaandrus_44 11:07, 13 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jak nie wyrzucałaś, jak tak. A chleb, kalafior? Takich na odległy kompostownik nie trzeba wyrzucać. Jak masz chleb, to go rozmocz, i podlej rośliny, a warzywne najlepiej pod już przekompostowaną warstwę schować, żeby nie kusiły. Albo gnojówkę z nich zrobić.
Takie rzucone na pryzmę luzem, myszy i szczury zwabiają jak nie wiem co.

Miłego tygodnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies