Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Zakrecona 11:13, 13 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Haniu, ale surowe liście kapusty, czy skórki z pomidorów, ogórków, obierki z marchwi tez kuszą? Zastanawiałam się jeszcze, czy torebki po herbacie ekspresowej można wrzucać?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
mikina34 11:54, 13 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hankaandrus_44 napisał(a)
Jak nie wyrzucałaś, jak tak. A chleb, kalafior? Takich na odległy kompostownik nie trzeba wyrzucać. Jak masz chleb, to go rozmocz, i podlej rośliny, a warzywne najlepiej pod już przekompostowaną warstwę schować, żeby nie kusiły. Albo gnojówkę z nich zrobić.
Takie rzucone na pryzmę luzem, myszy i szczury zwabiają jak nie wiem co.

Miłego tygodnia.

Gdziekoliwek czytam o kompostowaniu (nawet w tym artykule Danusi kompost w ogrodzie )
jest napisane, żeby odpadki roślinne wrzucać na kompost (przecież nawet zakryte w pryzmie i tak wydzielają zapach). Haniu, z całym szacunkiem, dziękuję za rady ale zależy mi raczej na podpowiedzi jak sobie poradzić w obecnej sytuacji. Myszy i nornice były i są wszędzie wokoło na polach więc to mnie nie dziwi i nie przeraża, szczur może nie jest ohydny ale jest już większym zagrożeniem stąd moja prośba o pomoc.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hankaandrus_44 13:07, 13 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Wiem, zielone tez kładę, ale resztek poobiadowych już nie. A na szczura to tylko skrzynka do odłowienia, inaczej zagnieździ się na amen. Chyba są takie swkrzynki łowne w handlu.

Mam nadzieję, że Ciebie zbytnio nie wkurzyłam poprzednim postem. Sorry.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
mikina34 13:20, 13 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hankaandrus_44 napisał(a)
Wiem, zielone tez kładę, ale resztek poobiadowych już nie. A na szczura to tylko skrzynka do odłowienia, inaczej zagnieździ się na amen. Chyba są takie swkrzynki łowne w handlu.

Mam nadzieję, że Ciebie zbytnio nie wkurzyłam poprzednim postem. Sorry.

Nie wyrzucam resztek poobiadowych, sama surowizna, obierki i ewentualne odpady (głąb, liście, łodygi np. po kalafiorze, brokułach, kapuście itp.) Może niepotrzebnie wyrzucam kawałki chleba zamiast go namoczyć i taki wylać na pryzmę, ale miałam na myśli, że nie spodziewałam się, ze szczur się połakomi na warzywa czy skorupki po jajkach albo skórki po bananach.
Poczytałam, że trzeba trutkę kupić, może ktoś ma doświadczenie, która najlesza, bo przecież szczury to niegłupie stworzenia i na byle co się nie połakomią.

Haniu, troszkę mnie ruszyło ale domyślam się, ze nie miałaś nic złego na myśli
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gobasia 16:14, 13 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Szczur to cwana bestia tak jak Moniu napisałaś...U mnie zrobił sobie lokum pod psią budą cwaniaczek..Dostawał granulat na szczury z Brosa .ochrzanił chyba ze 3 pudełka i kaplica
Syp mu dotąd aż trutka zostanie nie zjedzona
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
mrokasia 16:23, 13 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18026
gobasia napisał(a)
Szczur to cwana bestia tak jak Moniu napisałaś...U mnie zrobił sobie lokum pod psią budą cwaniaczek..Dostawał granulat na szczury z Brosa .ochrzanił chyba ze 3 pudełka i kaplica
Syp mu dotąd aż trutka zostanie nie zjedzona


Rany boskie, 3 opakowania wszamał zanim go ruszyło??? Twardziel.

Monia, współczuję lokatora.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 17:24, 13 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
Oj, trudny przeciwnik Ci się trafił na kompoście
Wiem, ze ani chleba ani obierek ziemniaczanych ani resztek warzywnych obiadowych (gotowanych np z rosołu czy z talerza bo polane sosem były) nie powinno się wyrzucać na kompost. A czasami trafi się po prostu na szczura wegetarianina i co mu zrobisz?
Syp co się da i pułapki tez zakładaj i to szybko aby rodziny nie założył
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mikina34 08:31, 14 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
gobasia napisał(a)
Szczur to cwana bestia tak jak Moniu napisałaś...U mnie zrobił sobie lokum pod psią budą cwaniaczek..Dostawał granulat na szczury z Brosa .ochrzanił chyba ze 3 pudełka i kaplica
Syp mu dotąd aż trutka zostanie nie zjedzona

Właśnie ta jego cwaność mnie trochę przeraża, ale mam nadzieję, ze trafił mi się miejscowy głupek
A tak serio to wiem, że czeka mnie ciężka przeprawa, zrobił sobie miejscówkę pod drewutnią, a stołówkę w kompostowniku.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:33, 14 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
mrokasia napisał(a)


Rany boskie, 3 opakowania wszamał zanim go ruszyło??? Twardziel.

Monia, współczuję lokatora.

Patrz Kasiu, a się mądrowałam u Ciebie, że kuzynka sobie "zaprosiła" nieciachanego gościa, tylko,że ona wywalała wszystko jak leci z obiadu, łącznie z kośćmi, resztkami gotowanymi i to co z zostało z talerzy .
No to teraz mam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gobasia 08:37, 14 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wiesz gdzie ma miejscówkę to już połowa sukcesu ,zrób mu stołowkę blisko norki...Dokarmiaj go granulkami ,co zje to dosypuj.Jak granulki przestaną znikać to znaczy ,że pozbyłaś się intruza..Powodzenia
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies