Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

sylwia_slomc... 13:54, 04 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
mikina34 napisał(a)

To prawda, po nim widac od razu, że wody mało.
Sylwuś, czy Ty chcesz jeszcze te siewki jeżówek? Bo ja mam całe kopy tego
Trochę musiałam odpuścić ogród (takie tam różnice zdań :/) ale wracam na łono i ogarniam co się da

Tak jak najbardziej nadal jestem zainteresowana, bo z siewu chyba nici wyszły, ta susza załatwia wszystko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 18:35, 04 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Toszka napisał(a)


Ze Stellą wiem jedno - jak ma sucho to też jest mini (10-15cm), a jak ma dogodzone to wyrasta na 60cm Sypnęłam wiosną po sąsiedzku obornik granulowany, a ten podczas deszczu teleportował się pod nogi Stelli. I teraz odżywiona ma ok. 60cm A w innym miejscu, gdzie drakońsko sucho jest mini-mini, ok 10-15cm i udaje carexa (bo nie kwitnie wcale).
Wniosek - Stella powinna nazywać się Stella de Caméléon


A ok. Czyli Stella jest jak się podlewa i nawozi a mini Stella jak się tego nie robi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
UrsaMaior 19:09, 04 lip 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Hahaha Zobaczymy co ta moja mini pokaże, będę informowała
____________________
ogród pod lasem
AniazUroczyska 01:37, 05 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tak jak najbardziej nadal jestem zainteresowana, bo z siewu chyba nici wyszły, ta susza załatwia wszystko

Moniko, nie chcę niczego Sylwii od ust odejmować, ale jeśli masz tych siewek na kopy, to może i ja mogłabym się o nie uśmiechnąć? Tylko tak się zastanawiam, w jaki sposób je przekazujesz?
mikina34 14:46, 05 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
UrsaMaior napisał(a)
Nie wspina się, jest sztywny, ale taka masa, że ciężki i dobrze go czymś obstawić. Albo posadzić coś do oparcia przed nim. Ja póki co podwiązuję, ale muszę znaleźć lepsze rozwiązanie.


W necie znajduje tylko nasiona i to jako jednoroczne, samej rośliny brak na stanie, buuu. No nic, mus się zasadzić na niego
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:47, 05 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
AniazUroczyska napisał(a)

Moniko, nie chcę niczego Sylwii od ust odejmować, ale jeśli masz tych siewek na kopy, to może i ja mogłabym się o nie uśmiechnąć? Tylko tak się zastanawiam, w jaki sposób je przekazujesz?


Aniu, przekazuje metoda tradycyjną za pomocą poczty . Jak chcesz to też Ci wyślę, albo sama podjedź do mnie to sobie ukopiesz
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:48, 05 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Toszka napisał(a)


Ze Stellą wiem jedno - jak ma sucho to też jest mini (10-15cm), a jak ma dogodzone to wyrasta na 60cm Sypnęłam wiosną po sąsiedzku obornik granulowany, a ten podczas deszczu teleportował się pod nogi Stelli. I teraz odżywiona ma ok. 60cm A w innym miejscu, gdzie drakońsko sucho jest mini-mini, ok 10-15cm i udaje carexa (bo nie kwitnie wcale).
Wniosek - Stella powinna nazywać się Stella de Caméléon

Opatentuj nazwę, chwytliwa
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
AniazUroczyska 23:54, 05 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
mikina34 napisał(a)


Aniu, przekazuje metoda tradycyjną za pomocą poczty . Jak chcesz to też Ci wyślę, albo sama podjedź do mnie to sobie ukopiesz


Brałam pod uwagę taka opcję,że może akurat ktoś znajomy jedzie do Sylwii i przy okazji przekażesz jej te siewki. A ty tak tradycyjnie, pocztą To wymaga sporo wysiłku i zachodu z Twojej strony. Przetrwają taką długą podróż?
Co do mnie- raczej nie będę Cię fatygować wysyłaniem , pomyślę, może udałoby się kiedyś podjechać. Jesteś na działce codziennie , czy tylko "łikendowo"?
aga55 00:29, 06 lip 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Hej Monia, Twoja Majówka to ta koło Włodana? Jeśli tak to bliziutko mam do Ciebie. Trafiłam przypadkiem z innego wątku. Ładnie u Ciebie
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
AniazUroczyska 02:09, 06 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
aga55 napisał(a)
Hej Monia, Twoja Majówka to ta koło Włodana? Jeśli tak to bliziutko mam do Ciebie. Trafiłam przypadkiem z innego wątku. Ładnie u Ciebie


Włodan? Ta nazwa kojarzy mi się z jakąś firmą budowlaną! Czy słusznie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies