Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 15:22, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Na ostatnim zdjęciu widać kawałek ścieżki przez rabatkę, którą zrobiliśmy z eMem - fajnie wyszło
A tak się tworzyła:


żeby nie było, czynnie uczestniczyłam w kładzeniu kamienia, tylko ktoś musiał robić fotorelację




____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:23, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Jutro tu wrócę i dokończę, bo dziś muszę pędzić
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 20:22, 29 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Monia, super to wyszło! Zniknęło wrażenie długiej kiszki.
Kiedy czytam o sadzeniu krzewów, to już wiem, że rabaty będą się rozszerzać ku środkowi. Krzewy się rozrosną, a bylinki muszą mieć miejsce. Za parę lat osiągniesz efekt z rysunków Makadamii.
Mina EM wskazuje, że bardzo mu się podobają te działania ogrodowe. Bardzo zgrabna ścieżka powstała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 20:42, 29 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
I proszę jaki piękny powrót . Ścieżka bardzo pomysłowa. Główka pracuje . Monia duża zmiana i niech się dzieje.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makusia 20:46, 29 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzieło sztuki normalnie! Na czym te kamorki są ułożone? Na jakiejś podsypce? Twój eM to zawodowo się tym zajmuje? Rewelacja!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
hankaandrus_44 21:21, 29 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zaglądam i kibicuję. Ależ tu ruch!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Margarete 21:37, 29 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czekam na ciąg dalszy opowieści o zmianach i na dalsze foty
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
sylwia_slomc... 22:51, 29 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Świetnie wygląda, a jeszcze jak Em poczuł, że jest potrzebny i ma swój udział w tych zmianach to już całkiem fajnie jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 07:57, 30 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Fajnie! Ścieżka wyszła rewelacyjnie. Ale to nie jest chyba ta rabata ze strzępkiem? Mogę nie kojarzyć dokładnie ale coś za blisko bramy mi się wydaje
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 08:37, 30 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dziewczęta, już odpowiadam, eM się tym nie zajmuje na co dzień, ale to taki człowiek renesansu, umie wszystko , poczynając od koszenia zboża kombajnem, przez założenie instalacji elektrycznej, po naprawę samochodu, do położenia ścieżki z kamienia Ale, ze zdrowie już mu nie pozwala wielu rzeczy robić, to go za bardzo nie wykorzystuję, tylko czasami

Makusiu - kamienie są ułożone tylko na ziemi, miejsce zostało lekko wykorytowane , a kamienie były lekko dobijane były młotkiem żeby się lepiej trzymały, potem zasypane ziemią, zalane kilkakrotnie wodą żeby się ułożyło i ubiło i już. Co prawda czuję, że w niektórych miejscach lekko się zapadły, ale ponieważ ścieżka pełni bardziej funkcję dekoracyjną to nie przeszkadza mi to nic a nic

Haniu - właśnie liczę, na to, że krzewy się wkrótce rozrosną i po pierwsze dodadzą odrobinę cienia bylinom, a po drugie stworzą atmosferę przytulności. A jeszcze podrosną tuje i stworzą dodatkową osłonę. No i tak jak piszesz, krzewy będą się letko pchały, trzeba będzie poprzesuwać roślinki w środek i będzie cuuuudnie pas startowy pójdzie w zapomnienie

Agatko - taka ścieżka za mną chodziła od dawna, ja w ogóle uwielbia bruk. Gdyby mnie było stać byłyby ścieżki z granitu, ale myślę, że teraz też jest piknie

Haniu -

Małgosiu - będę po trochu coś wrzucać, żeby podgrzewać atmosferę

Sylwio - coś w tym jest
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies