Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Nowa12 22:09, 28 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Monia ale ćwiczysz cierpliwość .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 13:50, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Przepraszam wszystkich odwiedzających wątek za tak długą przerwę i dziękuję za cierpliwość, przywołałam się do porządku i nadrabiam zaległości
Jak wspominałam wcześniej postanowiłam, że zmienię nieco mój "pas startowy" żeby wyglądał bardziej ogrodowo, czy mi się udało nie wiem, ciągle coś zmieniam, kombinuję, oby wyszło na lepsze Mnie się podoba, co prawda nie popadam w samozachwyt ale chyba udało mi się troszkę złagodzić kontury rabat, sami oceńcie. Oczywiście proszę o konstruktywną krytykę albo uwagi, wszystko wezmę pod uwagę (no chyba, żeby nie )
Na początek może pstryk wiosenno-wczesnoletni, kiedy jeszcze było coś co przypominało trawnik - jak widać świeżo skoszone, to się nawet jako tako prezentuje


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:06, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Postanowiłam przedłużyć lewą rabatę i wbić się w środek, z szaleństwem w oczach, przy pomocy eMa udało się coś wydziergać, pokazywałam to już ale dla przypomnienia



Jednocześnie tworzyłam rabatę ze strzępkiem (przy czynnym Waszym udziale) ostatecznie za rada Toszki stanęło na Stelli de Oro - tak mi się skubaniutka spodobała, że nabyłam jeszcze kilka sadzonek i posadziłam na innej rabacie

Strzepek w towarzystwie:
rabata się tworzy



Wcześniej posadziłam tam miniaturowe słoneczniki, mimo innego odcienia żółtego wszystko się zgrało (jak dla mnie )


I dzisiaj tak się prezentuje




____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 14:18, 29 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Co marudzisz? trawnik jak ta lala - aż szkoda zrywać

Witamy po przerwie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 14:26, 29 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Monia! Niniejszym oficjalnie się ujawniam, bo nieoficjalnie to byłam tu od pierwszego postu . Dzieje się, dobrze się dzieje, wszystko w swoim tempie - w końcu to nie wyścigi! A ile jeszcze możliwości
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mikina34 14:32, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
W międzyczasie troszkę zmodyfikowałam nasadzenia na samej rabacie, wzięłam sobie do serca rady Hani Gruszki, że ogród poza bylinami musi mieć drugie piętro w postaci krzewów, nabyłam dwa jaśminowce (snowbelle i virginal), żylistek strawberry fields, przesadziłam derenia o żółtych gałązkach i listach typu variegata (nie pamiętam nazwy), który wegetował za domkiem ogrodnika a tu nagle "rozkwitł" na rabacie niczym panna młoda przed ołtarzem , do tego dwa lilaki, które sobie czekały w przechowalniku nareszcie znalazły miejscówke. Nabyłam też czarny bez Eva, o matuchno jaki on ładny...
Oczywiście sama zdjęcia jakieś robiłam, ale jakoś tak wybiórczo pstrykałam że w ogóle nie wiadomo co gdzie

Tu na roboczo całkiem - wierzcie lub nie,a tam jest wspomniany dereń, obok lilak krasavica moskvy, do tego szałwia caradonna, przetaczniki goryczkowate i jakieś fioletowe - dzieliłam w tym roku i pieknie sie prezentują, nieduża kępa hakonki, którą muszę chyba stamtąd przesadzić w lepsze warunki, bo tam jest patelnia i bardzo wypłowiała jest. Z przodu kępki dzwonków dalamtyńskich, które właśnie zaczęły drugie kwitnienie, liczę, że troszkę się rozlezą


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:35, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia - ja marudzę? A poczekaj no trochę, zobaczysz na innych zdjęciach jaki się pienkny zrobił całkiem niedługo potem

galgAsia - witam i zapraszam, ja też już troszkę podglądała Twoje włości
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Zakrecona 15:00, 29 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale fajne zmiany, dawaj więcej
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Makusia 15:13, 29 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Nie wiem dlaczego, ale nowe rabaty są najbardziej ekscytujące i trzymające w napięcie- takie fiat lux normalnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mikina34 15:15, 29 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wejście w środek ogrodu z rabatą na początku tworzyło coś w rodzaju "l-ki", nie powalało mnie, ale nauczona doświadczeniem (pamiętamy Pana FOCHA zmiany wprowadzałam powolutku , Docelowo wszytko zaokrągliłam, a na dniach wydarłam kolejne fragmenty trawy pod nowe nasadzenia

Było:



____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies