Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 10:50, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dominika11 napisał(a)
zaskakujesz, nie dajesz się nudzić

Tak mówię, że mam w zanadrzu a nic nie pokazuję ale niedługo pokażę co jeszcze wydziergałam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:57, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
AniazUroczyska napisał(a)

Moniko, nie przesadzaj! Byłam, widziałam i nie dam się nabrać na takie narzekania To prawda ,że duże drzewa i krzewy niewątpliwie dodałyby cienia i uroku, ale i tak wszystko Ci pięknie rośnie i kwitnie! Warzywnik, o jakim można tylko pomarzyć, borówki bogato obsypane jagodami i różnorodność zadbanych, kwitnących i zdrowo rosnących roślin na rabatach! To mało? Uschniętych roślinek jakoś nie było widać Rozumiem,że zapewne kosztuje Cię to wiele wysiłku, ale widać efekty Twojej pracy i trzeba się z tego cieszyć! U mnie są duże drzewa i cień i ziemia leśna, piaszczysta, ile bym nie nawiozła( 10 ton obornika) , ile bym nie wlała wody - i tak sucho! Jednak coś rośnie i cieszy


Aniu, dziękuję za miłe słowa, ale wierz mi, ostatnie dwa tygodnie mnie dobiły, nie spadła ani jedna kropla deszczu, nawet nie było wieczornej rosy, żeby rośliny mogły się nieco napić, upał był niemiłosierny, z trawy zrobiło się klepisko i wszystko wygląda naprawdę smętnie. Sama widziałaś przy kopaniu roślinek sam suchy piach.
Poniedziałkowy deszcz to kropla w morzu... Nie wiem czy stać mnie (finansowo i zdrowotnie) na nieustanne podlewanie tych areałów
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:18, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ja po prostu nie powinnam się szwendać po innych wątkach, z rozdziawioną gęba i kłuciem w sercu oglądać Hanine meandry ogrodowe, Mrokasine Lady U, Asine cieniste rabaty z parzydłami, Agatkowe leśne zakątki z urokliwymi brzozami, TAR-ciowego ogrodu w ogóle nie powinnam widzieć na oczy, bo jej to nawet na betonie rośnie , że o ogrodzie Łucji, Kawci, Agaty, Wioli, Andy i wielu, wielu innych nie wspomnę, bo brakłoby czasu.

No dobra, pozazdrościłam, poużalałam się nad sobą i swoim smętnym losem ogrodnika, czas poprawić koronę i do przodu.

Mam nadzieję, że uda mi się wrzucić dzisiaj jeszcze fotki lewej rabaty po poprawkach. Aaa, i skończyłam zdzieranie darni z tej nowej rabaty, posadziłam tam trochę wrzosów, azalię, różanecznika drobnolistnego, popatrzyłam krytycznym okiem i nie bardzo mi się podoba. Poza tym zostało tam jeszcze trochę miejsca do zagospodarowania, na które w ogóle nie mam pomysłu więc poproszę Was o pomoc.
Pomożecie?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
galgAsia 11:47, 04 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia... A wiesz co byś miała, jakbyś zrobiła kopiuj/wklej te wszystkie ogrody u siebie ?!? No się nie da normalnie, przecież wiesz. Ja Ci powiem, że z ogrodem to robię jak z przepisami kulinarnymi. Np. żurek. Koniecznie chciałam zrobić, ale nie wiedziałam jak. Znalazłam przepis - sryliony przepisów! Co wybrać? W każdym jest coś, co mi pasuje i coś, co nie bardzo . Z kilku powybierałam to, co mi się podobało i zrobiłam taki ŻUREK, że mój eM wszystkie do niego porównuje i mówi: eee, Twój lepszy ! No to weź sobie po trochu z każdego i zrób swój ŻUREK - najlepszy na świecie ! Buźka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
AniazUroczyska 11:58, 04 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
mikina34 napisał(a)
Ja po prostu nie powinnam się szwendać po innych wątkach, z rozdziawioną gęba i kłuciem w sercu


"Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie."
Desiderata

U której Asi można zerknąć na rabatki z parzydłaami?
mikina34 12:45, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
AniazUroczyska napisał(a)


"Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie."
Desiderata

U której Asi można zerknąć na rabatki z parzydłaami?


Mądre i prawdziwe
A tu sobie zaglądnij
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:49, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
galgAsia napisał(a)
Monia... A wiesz co byś miała, jakbyś zrobiła kopiuj/wklej te wszystkie ogrody u siebie ?!? No się nie da normalnie, przecież wiesz. Ja Ci powiem, że z ogrodem to robię jak z przepisami kulinarnymi. Np. żurek. Koniecznie chciałam zrobić, ale nie wiedziałam jak. Znalazłam przepis - sryliony przepisów! Co wybrać? W każdym jest coś, co mi pasuje i coś, co nie bardzo . Z kilku powybierałam to, co mi się podobało i zrobiłam taki ŻUREK, że mój eM wszystkie do niego porównuje i mówi: eee, Twój lepszy ! No to weź sobie po trochu z każdego i zrób swój ŻUREK - najlepszy na świecie ! Buźka


Wiem, wiem Asiu, ja to wszystko wiem, co nie zmienia faktu, że zazdroszczę ot zwykła, ludzka słabostka, taka czasem motywująca, a czasem niekoniecznie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:10, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
I podcięłam mojego pana Buczka, zrobiłam mu butki, galotki i kaftanik, nie wiem co prawda jak będę to dopieszczać jak będzie rósł, ale o tym pomyślę jutro
Pięknie będzie się prezentował zimą

Tak wyglądał wczesnym latem


A tak po postrzyżynach

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:14, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
I takie wspomnienia

Fajny ten śmiałek

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:19, 04 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Kawałek nieba

Niby burzowo-deszczowe a figa


Spokojne tez było



I płonące

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies