Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Mirka 18:31, 05 wrz 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monia dzięki za fotki chyba u siebie zrezygnuje z prostych linii.Jak patrzę na twoje krągłości to u mnie taka prosta kiszka jest.Oj. Będzie co robić wiosną
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 21:37, 05 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Poziomki u mnie na wrzosowisku wysiewaja się na potęgę, teraz mam wrzosy poprzetykane poziomkami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 03:12, 06 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
mikina34 napisał(a)


Mądre i prawdziwe

Mądre i niby takie oczywiste, ale nie zawsze na co dzień zdajemy sobie z tego sprawę. A życie staje się prostsze i przyjemniejsze jeśli z całą świadomością zaakceptujemy fakt ,że zawsze na swojej drodze spotkamy lepszych od siebie( ładniejszych , mądrzejszych bogatszych, zdrowszych, mających ładniejsze ogrody) I tego się trzymajmy, zamiast się niepotrzebnie stresować!
Co do Pana Buczka to hm, hm... mnie zdecydowanie bardziej podobał się w letnim ubranku
AniazUroczyska 03:28, 06 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Moniko pobuszowałam ostatnio trochę na Twoim wątku zapamiętałam ,że miałaś w ziemi jakieś paskudne robale. Co to było, masz może fotki?
A tak przy okazji: zastanawiam się jak to jest z tą kruszczycą, jedni twierdzą, że jest pożyteczna i przerabia ziemię jak dżdżownice ,inni że jest szkodnikiem- zjada korzonki roślin.
Kto wie jaka jest prawda?
galgAsia 07:17, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
AniazUroczyska napisał(a)
A tak przy okazji: zastanawiam się jak to jest z tą kruszczycą, jedni twierdzą, że jest pożyteczna i przerabia ziemię jak dżdżownice ,inni że jest szkodnikiem- zjada korzonki roślin.
Kto wie jaka jest prawda?


Aniu, kiedyś chyba Toszka wyjaśniała, jak to z nimi jest. Kruszczyca żywi się martwą materią i dlatego można ją spotkać w kompoście, co mnie się zdarza notorycznie i bardzo się z tego cieszę . A bardzo podobne morfologicznie pędraki opuchlaków czy chrabąszcza majowego siedzą w korzeniach żywych roślin i je podgryzają, przez co rośliny marnieją. Ja larwy w kompoście hołubię, a w korzonkach zabijam bez litości.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mikina34 08:03, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu, Asia już Ci dokładnie wyjaśniła, larwy Kruszycy różnią się od larw chrząszcza majowego (mam tego na kilogramy w ziemi, MASAKRAAAA), larw opuchlaków raczej nie mam, bo i samych opuchlaków na szczęście nie mam.
Ktoś wstawiał opis larw dla porównania, skopiowałam sobie

"Kruszczyca ( larwa) ma małą główkę, krótki nóżki, całe ciało tej samej grubości, łącznie z dupką.
Chrabąszcz majowy (larwa) długie nóżki, ciało mu się rozszerza mocno na końcu, dupka duża.
Opuchlak (larwa) brązowa główka, nie ma nóżek, ciałko mu się zwęża na końcu czyli cienka dupka. "


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:10, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)
Ale meandry rabatowe masz ekstra. Fale i łuki to w mój gust

Agatko, ja też nie lubię zimy, może dlatego, że nie jestem fanką zimowych szaleństw, zdecydowanie wole ciepełko (chociaż bez przesady, tegoroczne upały to było co najmniej przegięcie )
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:38, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mirka napisał(a)
Monia dzięki za fotki chyba u siebie zrezygnuje z prostych linii.Jak patrzę na twoje krągłości to u mnie taka prosta kiszka jest.Oj. Będzie co robić wiosną

Linie proste są fajne, nadają ład i porządek (wg mnie) ale wypadałoby się wtedy ograniczyć gatunkowo czego ja nie potrafię, jak coś mi się podoba chciałbym mieć u siebie. Wychodzi z tego taki misz-masz jak u mnie, przy meandrach można to i owo upchać po kątach
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:11, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Makusia napisał(a)
Zawsze mnie zadziwia, jak ładnie można chirurgicznym cięciem chlasnąć darn. Mi zawsze zęby się robią, wygryzki, a u Ciebie jak brzytwą

Marto, można, ale ile się trza nadziubdziać , te łuczki 4 razy poprawiałam, bo za płasko, za krzywo, za coś tam Szpadelek do kancikowania sprawdza się znakomicie.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:13, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Poziomki u mnie na wrzosowisku wysiewaja się na potęgę, teraz mam wrzosy poprzetykane poziomkami


O widzisz, nie pomyślałam, żeby na wrzosowisku je posadzić, tylko, że tam patelnia na razie, to będą marnie rosły... Mam jeszcze kilka krzaczków do podziału i posadzenia, muszę je gdzieś upchnąć, może pod borówkami?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies