Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:49, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
Dobra... to teraz uwaga! Zarzucam Cię pytaniami

1. Mogłabyś pokazać całą barbulę???
2. Czy ta szałwia w @ k się wysiewa???
3. Czemu jesteś taka niewyraźna?


Sygnalizacja świetlna mnie rozbroiła

4. I czemu dalie muszą być takie ładne?



1. Poszukam, ale ujęły mnie kwiatki oraz trzmiele, które uwielbiają te kwiatki, więc szansa na całość marna. Ona tworzy regularny krzaczek, tylko nie wiedzieć czemu, krzaczek skłania się ku domowi, muszę go odpierać, żeby na świat bardziej szedł;
2. Szałwia się nie wysiewa, przynajmniej ja nic o tym nie wiem - ale te nowoczesne wynalazki nie tworzą nasion (podobnie jak Amistad) - za to łatwo się ukorzeniają
3. Tak mnie widzi mój mąż, nic na to nie poradzę, nie jestem okulistą, nic z tych rzeczy;
4. Muszą, bo jednak trochę zachodu z nimi jest, gdyby przy całej tej zabawie były brzydkie, to ja bym była wariatka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:56, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Coś tam jeszcze udało mi się wydłubać z aparatu:



i grzybki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 23:17, 23 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
Mgduska napisał(a)



1. Poszukam, ale ujęły mnie kwiatki oraz trzmiele, które uwielbiają te kwiatki, więc szansa na całość marna. Ona tworzy regularny krzaczek, tylko nie wiedzieć czemu, krzaczek skłania się ku domowi, muszę go odpierać, żeby na świat bardziej szedł;
2. Szałwia się nie wysiewa, przynajmniej ja nic o tym nie wiem - ale te nowoczesne wynalazki nie tworzą nasion (podobnie jak Amistad) - za to łatwo się ukorzeniają
3. Tak mnie widzi mój mąż, nic na to nie poradzę, nie jestem okulistą, nic z tych rzeczy;
4. Muszą, bo jednak trochę zachodu z nimi jest, gdyby przy całej tej zabawie były brzydkie, to ja bym była wariatka.


1.No podoba mnie się nawet ta barbula Pomyślę.
2.Szałwię mam podobną tylko czerwono-różową. Zapomniałam nazwy. Mam i stoi w doniczce, bo nie wiedziałam czy się na minę nie wpakuję z nią
3.To męża może do okulisty? Nie no.... ale mogłabyś być bardziej wyraźna
4. No właśnie dlatego, że dużo z nimi zachodu, to ja ich nie będę mieć. A szkoda.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 07:44, 24 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


1.No podoba mnie się nawet ta barbula Pomyślę.
2.Szałwię mam podobną tylko czerwono-różową. Zapomniałam nazwy. Mam i stoi w doniczce, bo nie wiedziałam czy się na minę nie wpakuję z nią
3.To męża może do okulisty? Nie no.... ale mogłabyś być bardziej wyraźna
4. No właśnie dlatego, że dużo z nimi zachodu, to ja ich nie będę mieć. A szkoda.


Barbula ma jedną wadę - może zmarznąć. Mi się to jeszcze nie zdarzyło. Poza tym same zalety - kwitnie późno, kiedy na niewiele roślin jeszcze się czeka, kochają ją pszczoły i trzmiele, no i pachnie przy dotknięciu podobnie do lawendy - cały krzaczek jest pachnący

Dalie - będę powtarzać do upadłego - warte są zachodu, dają tyle koloru, że nawet gdyby miały być jednoroczne, to 1-2 posadziłabym i tak. Dla mnie kłopotem są ślimaki, nie dalie
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 07:58, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Przyjemny poranek zafundowałaś mi dzisiaj tą porcją zdjęć
Juzia ma rację, jakoś mało wyraźnie się prezentujesz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 22:12, 24 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Przyjemny poranek zafundowałaś mi dzisiaj tą porcją zdjęć
Juzia ma rację, jakoś mało wyraźnie się prezentujesz


Niewyraźnie się ostatnio czułam, może to dlatego?

Ale dzisiaj czułam się nad wyraz dobrze, bo miałam dzień urlopu - i w planie sadzenie cebul. No cóż, jak wiadomo sadzenie cebul nie jest proste, bo nie jest tym, na co wygląda, tylko giga operacją robienia miejsca na cebule, co oznacza rozwałkę najnowszej rabaty, przesadzenie trzech piwonii oraz przesuwanie głazu. Po tym wszystkim dałam radę wsadzić do ziemi mniej niż połowę zasobów - i dzień się skończył. Po tej imprezie nawet leżeć będę z trudem

PRZED


PO





____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:16, 24 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wrzucam parę pamiątkowych fotek, gdyby ktoś mnie kiedyś spytał, jaka nazwa tulipana, lub gdy sama znów się będę dziwić, że kupiłam czerwone (oczywiście nigdy nie kupiłam czerwonych).



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:19, 24 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Takiego mam lokatora od pewnego czasu - bardzo śpiącą ropuszkę, nie wiem gdzie ma oko, gdzie co - cały czas śpi. Od zeszłego tygodnia zmieniła lokalizację o jakiś metr, teraz przebywa na trawniku, a ja stawiam przy niej doniczkę z trawą, żeby jej ktoś nie nadepnął



Na dobranoc wszystkim pozostałym parę widoczków



____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 07:02, 25 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Wyczytałam gdzieś kiedyś, że tulipanów nie sadzi się w bezpośrednim sąsiedztwie irysów. Te pierwsze źle wpływają na te drugie.
Przepiękny kolor groszku, a ropuszki leniuszki zazdroszczę, u mnie nie chcą zamieszkać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:32, 25 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Wyczytałam gdzieś kiedyś, że tulipanów nie sadzi się w bezpośrednim sąsiedztwie irysów. Te pierwsze źle wpływają na te drugie.
Przepiękny kolor groszku, a ropuszki leniuszki zazdroszczę, u mnie nie chcą zamieszkać.


Na szczęście nie zrobiłam tego błędu - to są liliowce Żółkły im ostatnio liście i wydawały mi się jakieś takie wyrośnięte, więc je podzieliłam i posadziłam na nowo Mam nadzieję, że im to wyjdzie na zdrowie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies