Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 20:41, 04 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Witaj Małgosiu Każdy las jest wartością samą w sobie, nieważna jego wielkość I abstrahując od ogrodu, własnie las, który nas otacza sprawia, że to miejsce jest dla mnie cudowną sielanką. Mimo, że dzięcioł wygrzebał nam dziurę w elewacji, pszczoły zamieszkały pod dachem, szerszenie codziennie budują gniazda pod kalenicą, a co chwile mam myszy w domu to i tak kocham tu być, bo widok jaki codziennie roztacza się z okien jest wart wszystkiego.

Agatko Nas też interesuje basen wpuszczany całoroczny, ale to w przyszłości. Nie wiem jakie rozwiązanie wybierzemy. Póki co, mogę Ci podpowiedzieć, że jest coś takiego jak basen kanadyjski wkopany, jego cena jest niższa niż betonowego. Poszukaj informacji na forach internetowych o basenach. Myślę, że w naszym klimacie nie sam basen jest tak problemowy jak właśnie ta zabudowa całoroczna, która żeby wyglądać estetycznie to musi trzepnąć po kieszeni. Jak masz dobrego majstra to może i tu zaradzi. Będę Wam kibicować w przyszłym roku

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:01, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Wracam po długiej nieobecności z naręczem zdjęć prosto z gorącej Sycylii. Miałam okazję zwiedzać przecudne miasteczko - Taorminę, w której zawędrowaliśmy do ogrodów miejskich założonych przez Florence Trevelyan i choć moje zdjęcia nawet w połowie nie oddają uroku tych miejsc, to i tak miło popatrzeć na roślinność tak odmienną od naszej.


____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:02, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:03, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:08, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:13, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Kwiatostany agawy są ogrooomne, ledwo mnie przy nich widać


Gdybym musiała mieszkać w kamiennicy, to tylko takiej kipiącej roślinnością jak tu

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Iwonka 07:24, 19 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Cześć Magda Jestem tu pierwszy raz, Sycylijskie foty mnie przywiodły Kocham włoskie klimaty, w Taorminie odbył się kiedyś świetny koncert Simply red
Poczytałam o twoim ogrodzie, kawał pola i nie dziwię się dylematom. Taras ślicznie wyszedł, takie płyty to moje marzenie i ciągle główkuję, jak swój tak przerobić. Mam ogromny dylemat, że wyjdzie wtedy skarpa i schody... dobry architekt jak nic by się przydał! Będę podglądać twoje działania, pisz częściej to na pewno dziewczyny coś pomogą
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
paradas 08:02, 19 sie 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale widoki! Ta odmienna roślinność połączona z starą architekturą jest przepiękna.
Co masz posadzone w żwirze przy schodach?
KasiaBawaria 10:05, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moze jeszcze kocurek wroci?Przykro mi, ale nie trac nadziei.

A mi sie ten taras pod tarasem podoba
____________________
Zapraszam na kawe
Madia 18:15, 20 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Cześć Iwonko Twój w wątek podczytuję od pewnego czasu, ale po cichu. Dla mnie bardzo budujące są ostatnie zmiany jakie wprowadzasz w ogrodzie. Jest nadzieja i dla mnie, że nawet stare nasadzenia da się przekopać na nowe, lepsze.
Przyjęłam żelazną zasadę, że zostają tylko te rośliny, które najbardziej lubię. Więc powoli usuwam (zajmie mi to pewnie jeszcze co najmniej 2 sezony) to z czym mi nie po drodze. Dzięki temu robią się miejsca na upragnione chciejstwa, ale już dużo bardziej przemyślane niż wcześniej.

Damian,
W żwirze z przodu rosną lawendy, a po bokach tarasu miskany Variegatus oraz Giganteus. Taras jest wystawiony na południe, więc mocno się nagrzewa i brakuje cienia, a trawy tak przyjemnie szumią i osłaniają od gorąca.

Kotka nadal nie ma, za to są myszy. Jedna z nich przegryzła kable w zmywarce i zrobiła zwarcie, więc czekamy na nową zmywarkę. Dodatkowo usiłujemy złapać tą mysz, gary powyciągane z szuflad, bo wiecznie tam właziła i załatwiała swoje potrzeby np w patelni Także wzrokiem omijam zawaloną kuchnię i idę w zielone
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies