Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 22:11, 23 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Czas nadrobić zaległości. Obiecałam wstawić zdjęcie naszego kotka i robię to teraz, już raczej ku pamięci, bo powoli przestaje się łudzić, że wróci do nas. Zniknął ponad miesiąc temu Był z nami 6 miesięcy.Przygarnęliśmy go jako 3 miesięcznego kociaka, który przeraźliwie miaucząc z rozkrwawioną nóżką w zimowy wieczór praktycznie wsiadł nam do auta. Nigdy nie byłam fanką kotów i nie chciałam dodatkowego "kłopotu" w postaci jakiegokolwiek zwierzęcia, ale to zwierzątko samo nas wybrało, dzieci oszalały na jego punkcie i nie mogłam inaczej jak zatrzymać go. Wizyty u weta, bo nogę trzeba było zszywać, szczepienia, odrobaczenia- wypielęgnowany i wypieszczony, czekała go tylko jeszcze kastracja. Był kotem wychodzącym, ale zawsze wracał... Nawet nie przypuszczałam jak bardzo się z nim zżyłam i jak bardzo mi go brakuje. To najlepszy kot z jakim miałam do czynienia

Kocurro vel Drapek
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 14:16, 24 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Czas na widoki ogródkowe

Panowie skończyli układać taras, za późno kapnęliśmy się, że wyjdzie nam znowu skarpa, bo można było to rozwiązać murkiem, ale już było za późno na zmiany i ostatecznie obsypaliśmy kamyczkami. Posadziłam tam lawendę, nie wiem czy nie za gęsto, ale jak zwykle musiałam działać w pośpiechu, co się pewnie później na mnie zemści. Lubię ten taras, nie są to kamienne płyty, tylko betonowe, ale chyba nieźle udają śródziemnomorski klimat.


Mamy również nowe schody na skarpie. Czekam na jesień, muszę poprawić jej wygląd. Morduje się z tą skarpą okropnie, nie mogę znaleźć żadnych inspiracji w necie, a jak znajduję to zawsze są tam piękne drogie murki albo ogromne głazy. Odnoszę wrażenie, że udane ogrody, na takich pochyłościach jak u nas, są tylko dla bogaczy
Ech, jak ja nie znoszę tej skarpy!




I zbliżenie na kwitnącą rabatkę

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 14:23, 24 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Lilie, które zdołały uchować się przed nornicami




Ślazówka zawsze przypomina mi moją babcię



Liliowce lubią tutejszą glinkę


____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 18:06, 24 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)
Czas na widoki ogródkowe

Panowie skończyli układać taras, za późno kapnęliśmy się, że wyjdzie nam znowu skarpa, bo można było to rozwiązać murkiem, ale już było za późno na zmiany i ostatecznie obsypaliśmy kamyczkami. Posadziłam tam lawendę, nie wiem czy nie za gęsto, ale jak zwykle musiałam działać w pośpiechu, co się pewnie później na mnie zemści. Lubię ten taras, nie są to kamienne płyty, tylko betonowe, ale chyba nieźle udają śródziemnomorski klimat.


Mamy również nowe schody na skarpie. Czekam na jesień, muszę poprawić jej wygląd. Morduje się z tą skarpą okropnie, nie mogę znaleźć żadnych inspiracji w necie, a jak znajduję to zawsze są tam piękne drogie murki albo ogromne głazy. Odnoszę wrażenie, że udane ogrody, na takich pochyłościach jak u nas, są tylko dla bogaczy
Ech, jak ja nie znoszę tej skarpy!




I zbliżenie na kwitnącą rabatkę



Magda a możesz pokazać ten taras z innej perspektywy? Schody też Wam firma zrobiła? To jest palisada i gotowe bloczki na schody?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Madia 21:24, 24 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Jutro zrobię zdjęcie, bo dziś już ciemno. Schody też robiła firma, ta palisada najmniej się gryzła, ale moim zdaniem niezbyt pasuje i mam nadzieję, że rośliny szybko obrosną brzegi schodów Mieliśmy dość ciężką współpracę z osobą, która to wszystko projektowała (polecona z firmy brukarskiej gdzie zamawialiśmy kostkę) i takie są właśnie tego efekty. Schody są z gotowych bloczków, wiem że występują jeszcze w kolorze białym i szarym, ale do naszej elewacji najbardziej pasował ten piaskowy.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:52, 25 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Przez mieszkanie na stoku mamy taras pod tarasem. Mieliśmy do wyboru to, albo zasypać ziemią i powstałby ogromny nasyp, może gdybyśmy mieli lepszego architekta to wymyśliłby jakieś 3 rozwiązanie. Jeszcze planujemy schody z tarasu górnego (tam jest nasz salon) do ogrodu, żeby usprawnić komunikacje i skończy się bieganie przez piwnice albo dookoła domu w trakcie imprez. Ale to plan na przyszły rok.

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 12:42, 25 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzięki Magda. Rozglądamy się za różnymi rozwiązaniami żeby schody z przodu domu, z których płytki nam odpadają zastąpić czymś trwałym ale też nie jakimś koszmarnie drogim materiałem. Palisadę mam przy tarasie ale wolałabym jej uniknąć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:43, 25 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bardzo ładny ten beżowy kamień. Jak to się nazywa?
Ja muszę szukać szarego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margarete 10:30, 26 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cześć Magda,
witam sie z tobą w twoim ogrodzie na twoim wątku.
Piekny masz widok i lasu sporo za ogrodem. Jamam las w tle również ale mój to lasek w porównaniu z twoim lasem. Noi te góry - pieknie masz
Tars i otoczenie domu też jest już łądne
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Agania 11:56, 01 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Śliczny kocurek
Ach z tymi wzgórzami same problemy, ale taras wyszedł cudnie piękne te płyty
jak z piaskowca...skarpa przy tarasie ze żwirkiem idealnie wygląda, bardzo mi się podoba...możesz być zadowolona, przed nami też inwestycja na przyszły rok...chciałbym basen wpuszczony i zabudowany całoroczny i też za bardzo nie wiem jak ugryźć temat, bo to droga inwestycja...nie wyobrażałam sobie szklarni jak ją zaszklić, a tu majster sobie z tematem poradził, może cos wymyśli

Powodzenia Magda z dalszymi planami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies