Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Sebek 18:58, 26 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może silver dollar zamiast anabelle - nie będą się pokładać

Dolne piętro z pasychadnry i ilexu będzie super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 22:48, 27 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Lenko Jestem z rewizytą bardzo podobają mi się Twoje projekty przedogródek będzie bardzo ładny Ostatnio Danusia pokazywała jak podwiązuje hortensje ...widziałaś? dobry masz pomysł z większą kulką pod anabelką kibicuję Ci bardzo i będę zaglądać co u Ciebie
____________________
ogród magdalenka
lenka 23:55, 28 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
noemi napisał(a)
....Ostatnio Danusia pokazywała jak podwiązuje hortensje ...widziałaś? ....


Witaj Noemi
No nie widziałam....Nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich wątków A gdzie ten instruktaż? Kto podrzuci linka? Seba??
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
noemi 09:51, 29 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Proszę o to link :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1196-podwiazywanie-wysokich-hortensji

w zakładce mój profil możesz sobie ustawić powiadomienia o nowych wątkach , wtedy nic Ci nie umknie a przeczytać można później w wolnej chwili
____________________
ogród magdalenka
laurowisnia 14:28, 29 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj.
Ślicznie wychodzą Ci te projekty i nie dziwię się, że nie możesz się doczekać wiosny, aby zmierzyć się z nasadzeniami.
Mam takie pytanie: czy nie myślałaś nad zasłonięciem tej skrzynki gazowej w jakiś sposób? Ja mam podobny problem. Posadziłam wprawdzie w pewnej odległości cisy na żywopłot (tak, aby był dostęp do niej), które chcę utrzymywać do wysokości skrzynki, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
lenka 00:30, 30 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Noemi bardzo dziękuję za link o hortensjach- na pewno się przyda bo planuję hortensje w moim ogrodzie Zaraz skoczę poczytać.
A i dzięki za radę by ustawić sobie powiadomienia o nowych wątkach- już to zrobiłam

Agatko- miło mi, że do mnie zajrzałaś i zapraszam częściej, mój ogród jak zauważyłaś dopiero rozrysowuję na papierze więc bardzo mi potrzebne wsparcie w projektowaniu O zasłonięciu skrzynki myślałam ale póki co nic nie wymyśliłam. U mnie jest dodatkowo oprócz skrzynki na ścianie właz do piwnicy ale ten obsadzę bukszpanem a latem postawię na nim donice z kwiatami.
Gdzie Twój wątek bo nie podlinkowałaś się....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
laurowisnia 14:24, 30 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Na forum jestem od niedawna, na razie nie zakładam wątku, gdyż mam niewiele zdjęć z ogrodu. Poczekam do wiosny, aby było co fotografować.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
lenka 18:08, 06 gru 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Wiecie co, ciężko mi idzie projektowanie tego przedogródka, może ktoś zechciałby pomóc?

Rabatę pod oknami już pokazywałam i tylko przypomnę:



Od lewej:
kulki + ilex Golden Gem
hortensja Anabelle, pod nią kulka z bukszpanu
opaska z bukszpanu
Rhododendron + Pachysandra 2 kulki z cisa na pniu

A teraz druga rabatka przy ogrodzeniu- no właśnie z nią mam duuży problem, na razie kombinuję tak:



żywopłocik z bukszpanu a po środku 3 kulki z bukszpanu, za nimi 3 cisy wąskokolumnowe - przysłoniłyby skrzynkę elektryczną która jest za ogrodzeniem-
między nimi coś żółtego żurawka lub może lepiej ilex, bo jest na pierwszej rabacie.
Co posadzić za bukszpanem? Czy rozchodnik okazały pasowałby? Rabata ma szerokość 1,20m, długość 8,30m.

Na tej małej rabatce po prawej już rośnie świerk Frohburg i myślę aby posadzić pod nim cyprysiki Filifera Aurea Nana bo mi zostaną.

Całość wyglądałaby mniej więcej tak:


Co o tym myślicie?
PS tyle kulek planuję, trochę się obawiam czy będę umiała je ładnie strzyc
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
hanka_andrus 19:44, 06 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ho,ho,ho,ho!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
lenka 21:57, 06 gru 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Haniu )))) dziękuję za Mikołaja! ))))
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies