Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 10:14, 27 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
To może jeszcze dodać tych niskich zimozielonych. Turzyce świetnie się sprawdzają jak zadarniacze. Posadzone w masie, albo na brzegu.


Ciekawa propozycja, ciekawe tylko czy przez lato, jesień, nie zostaną zduszone i zacienione przez resztę.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 11:05, 27 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4459
Poczytaj o nich. Nie tak łatwo je zadusić Chociaż nie wszystkie (myślę o tych o brązowych lub żółtych liściach) dobrze się mają na Mazowszu. U ciebie jest cieplej, więc to pewnie nie problem.
Poza tym widzę, że masz sporo pustych przestrzeni, gdzie świetnie się sprawdzą niskie trawy. Nawet na wrzosowisku możesz kilka dosadzić, bo przecież wrzosy latem nie są atrakcyjne.

Mam na pintereście tablicę z trawami. Skoro je lubisz to zapraszam https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-green-green-grasses/ . Staram się wstawiać zdjęcia tych, które w naszym klimacie dobrze się mają i są dostępne w szkółkach. Ale jest tam też sporo zdjęć kompozycji ogrodowych z trawami.
____________________
Kasia
karlos 07:57, 28 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kasiu, dzięki za linka zaraz zagłębie się w temat Konto pit4CAT to twoje ???

Co do wolnego miejsca to ma go jeszcze sporo działka 18arów, nawet odliczając dom, podjazdy, altanki itp to i tak z 14 zostaje na "zielone" a ogród zakładam dopiero 2 sezony, zresztą sama widziałaś Docelowo chciałbym, żeby rośliny zarosły całe rabaty, ładniej, mniej pielenia itd ale potrzeba czasu i ... kasy
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Milka 08:09, 28 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wieczny dylemat ogrodników, czas i kasa
U mnie gęsto, możesz do wizytówki zerknąć, a i tak chwasty rosną. Ogród ma 25a, ciężko obrobić, jak jest dojrzały.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
karlos 12:15, 28 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Milka napisał(a)
Wieczny dylemat ogrodników, czas i kasa
U mnie gęsto, możesz do wizytówki zerknąć, a i tak chwasty rosną. Ogród ma 25a, ciężko obrobić, jak jest dojrzały.


Widziałem już Piękny

Reasumując >>>> teraz ciężko, bo wszystko trzeba stworzyć, później ciężko, bo trzeba utrzymać w dobrej formie ... jak się nie obrócić, to #### zawsze z tyłu
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Krakus 13:35, 28 lut 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
karlos napisał(a)


Widziałem już Piękny

Reasumując >>>> teraz ciężko, bo wszystko trzeba stworzyć, później ciężko, bo trzeba utrzymać w dobrej formie ... jak się nie obrócić, to #### zawsze z tyłu


i zawsze lepiej gdzie nas nie ma...jak ogród młody to by się już chciało miec dojrzały...jak dojrzały to wracają chęci na projektowanie...
nie dogodzisz
ale każdy ogrodnik ceni sobie swój kawałek planety a takie forum to i pozwala nowe osoby poznać...
doczytałem ostatni rok...chciałbym miec takie tempo no ale może na emeryturze !
____________________
Zielonym do góry...
pestka56 14:51, 28 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4459
Moje, Karlos Może na pozostałych tablicach też znajdziesz coś ciekawego. Rabaty bylinowo trawiaste to Piet Oudolf i Jaap de Vries. Pogrzeb też w ogrodzie kuchennym
____________________
Kasia
Milka 15:30, 28 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
karlos napisał(a)


Widziałem już Piękny

Reasumując >>>> teraz ciężko, bo wszystko trzeba stworzyć, później ciężko, bo trzeba utrzymać w dobrej formie ... jak się nie obrócić, to #### zawsze z tyłu

Trafiłeś w punkt dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
karlos 08:18, 01 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Moje, Karlos Może na pozostałych tablicach też znajdziesz coś ciekawego. Rabaty bylinowo trawiaste to Piet Oudolf i Jaap de Vries. Pogrzeb też w ogrodzie kuchennym


Wieczorem będę podziwiał, bo rano ruszam z dalszymi pracami ogrodowo-budowlanymi. Trzeba zamaskować paskudnego blaszka, nadać mu ogrodowy charakter

PS. ładne foto profilowe
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 08:30, 01 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Krakus plan jest taki, żeby w końcu troszkę odpocząć we własnym ogrodzie, bo na razie to ciężka praca od rana do wieczora ... oczywiście cieszy oko, ale czasu na leżenie i podziwianie mało. Zostało niewiele w sensie "budowlanym" wtedy zostanie pielęgnacja i doglądanie
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies