Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 18:48, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Helen, ile masz tam miejsca? 2m by pewnie wystarczylo. Diabolo rosnie duza, nawet przycinana waska nie jest. Hortensja paniculata nawet ta najmniejsza bedzie miala metr szerokosci. Pomysl o tej rabacie za 5-7 lat.

Tu przyklad
https://www.baumschule-horstmann.de/bilder/popup/dunkelrote-blasenspiere-diabolo--m003844_w_0.jpg

U moich sasiadow rosnie Diabolo cieta i ma 2 m wysokosci i ok. 1,5 szerokosci.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 19:02, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Anda napisał(a)
Helen, ile masz tam miejsca? 2m by pewnie wystarczylo. Diabolo rosnie duza, nawet przycinana waska nie jest. Hortensja paniculata nawet ta najmniejsza bedzie miala metr szerokosci. Pomysl o tej rabacie za 5-7 lat.

Tu przyklad
https://www.baumschule-horstmann.de/bilder/popup/dunkelrote-blasenspiere-diabolo--m003844_w_0.jpg

U moich sasiadow rosnie Diabolo cieta i ma 2 m wysokosci i ok. 1,5 szerokosci.

Ewa, moje pęcherznice są co roku cięte zupełnie przy ziemi. Podobają mi się te nowe gałązki poruszane wiatrem, a nie takie rozrośnięte krzaki, które są często w zieleni miejskiej.

No, chyba że one tego nie lubią i dlatego u mnie nie kwitną?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:02, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Aha, miejsca mam około 1 m.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:03, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Hortensja to Phantom.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 19:57, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Helen napisał(a)

Ewa, moje pęcherznice są co roku cięte zupełnie przy ziemi. Podobają mi się te nowe gałązki poruszane wiatrem, a nie takie rozrośnięte krzaki, które są często w zieleni miejskiej.

No, chyba że one tego nie lubią i dlatego u mnie nie kwitną?


One kwitną na dwuletnich pędach. Jeśli je przycinać, to najstarsze gałęzie zaraz przy ziemi. Młodsze pędy zostawić. Cięte w połowie zmieniają habitus na taki w stylu miotły Przycinając co roku przy ziemi uniemożliwiasz kwitnienie. To z natury duży krzew.

Phantom to jedna z większych hortensji, ale możesz ja trzymać w ryzach cięciem

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:06, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Anda napisał(a)


One kwitną na dwuletnich pędach. Jeśli je przycinać, to najstarsze gałęzie zaraz przy ziemi. Młodsze pędy zostawić. Cięte w połowie zmieniają habitus na taki w stylu miotły Przycinając co roku przy ziemi uniemożliwiasz kwitnienie. To z natury duży krzew.



Ok, to wyjaśnia brak kwitnienia. Następnej wiosny zrobię tak jak piszesz.

Jednak spróbuję tam posadzić. Jak będzie za duża, to wyrzucę
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 20:08, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:09, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Ewa, dzięki za cierpliwość w tłumaczeniu uparciuchowi
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 20:20, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Helen :*
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 22:28, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Dziewczyny, czy wiecie gdzie jest dostępna żelazna lista roślin Danusi?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies