Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 20:48, 11 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Skoro Agata pisze, że najbliższa sobota będzie ładna, to czy mogłabym jeszcze przesadzić pęcherznice i derenia białego? Czy lepiej wczesną wiosną?
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 11:14, 12 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
Skoro Agata pisze, że najbliższa sobota będzie ładna, to czy mogłabym jeszcze przesadzić pęcherznice i derenia białego? Czy lepiej wczesną wiosną?

Myślę, że spokojnie możesz, drzewa w stanie bezlistnym dobrze znoszą przesadzanie - już śpią Tylko trzeba pamiętać o solidnym podlaniu do mrozów.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Helen 20:42, 12 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
No właśnie, to teraz mam dylemat ile mogę przesadzić, ale chyba zrobię duży tetris
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:22, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Dziewczyny, znowu mam prośbę o pomoc w skomponowaniu/przerobieniu rabaty.
Chodzi mi o ten narożnik za katalpą.
Rosną tam od lewej 3 pęcherzchnice jasnozielone oraz w narożniku 3 pęcherznice diabolo. Ciemne pęcherznice raczej się słabo czują w cieniu, wcale nie kwitną, ale to od biedy mogę zaakceptować.
Czy zostawić je jako tło (te ciemne), czy raczej posadzić tam derenie elegantissima i/lub flaviramea i/lub sibirica (chyba zwykły, nie variegata)?
Zdjęcie poglądowe narożnika (chyba z sierpnia)

i jeszcze jedno, trochę później (lewy górny narożnik)

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:28, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Lub drugi pomysł, zostawiam pęcherznice tak jak rosną, a na rabacie, gdzie została już wysadzona hortensja, ta pierwsza z lewej, posadzę derenia elegantissima.
Tu jest miejsce do posadzenia


A tu dereń do przesadzenia

Wiosną posadziłabym przed dereniem jakąś trawę lub coś innego.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:29, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Pozostałe derenie do wykorzystania
sibirica (raczej nie variegata)

flaviramea
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 21:34, 13 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ty chcesz tu coś zmienić a ja chciałam pochwalić śliczne kompozycje... Jak bardzo inne mamy odczucie piękna.

Posadziłam derenie pod katalpą i nie rosną. Hortensje też nie rosną. Katalpa wysysa mi wszelkie wody. Na razie nie znalazłam rośliny, która by się dobrze tam czuła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:40, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
inka74 napisał(a)
Ty chcesz tu coś zmienić a ja chciałam pochwalić śliczne kompozycje... Jak bardzo inne mamy odczucie piękna.

Posadziłam derenie pod katalpą i nie rosną. Hortensje też nie rosną. Katalpa wysysa mi wszelkie wody. Na razie nie znalazłam rośliny, która by się dobrze tam czuła.

Iwonka, no zmiany kosmetyczne muszą być, Ty to wiesz przecież

Hortensję musiałam przesadzić, bo totalnie nie rosła. I teraz w tę dziurę muszę coś wkomponować. A dereń mi przeszkadza, bo rośnie za żywopłotem cisowym. Muszę tam mieć przejście do cięcia żywopłotu i dereń musi stąd wylecieć.
Ale jak piszesz, że nie udał ci się dereń pod katalpą, to nie ma sensu tam sadzić. Chyba, że dużo dobra wsypać w dołek? Pomoże to?
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 22:49, 13 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Nie wiem, szczerze. U mnie dereń a nawet dwa by się idealnie wpisały. Poczekam jeszcze rok dwa na wyrok w ich sprawie. Może jak bardziej się ukorzenią to dadzą radę. U dziewczyn derenie dają radę pod brzozami to i tu myślałam że będzie ok. U mnie może być trudniej bo katalpy mam mega już duże. Może jak ty masz mniejszą to się uda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 22:57, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
inka74 napisał(a)
Nie wiem, szczerze. U mnie dereń a nawet dwa by się idealnie wpisały. Poczekam jeszcze rok dwa na wyrok w ich sprawie. Może jak bardziej się ukorzenią to dadzą radę. U dziewczyn derenie dają radę pod brzozami to i tu myślałam że będzie ok. U mnie może być trudniej bo katalpy mam mega już duże. Może jak ty masz mniejszą to się uda.

W takim razie muszę zaryzykować. I tak nie mam gdzie przesadzić derenia.
Może w nóżki dam rozchodniki, bo one takie sucholuby.
Lub coś innego co jest niewymagające.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies