Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:33, 14 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
inka74 napisał(a)
Helen, oba te derenie do 2-3 m rosną. Będziesz musiała je mocno ograniczać. Jak chcesz bardziej jednolicie to flaviramea. Jak pstrokato - ten drugi. Tak czy siak zjedzą ci oba rośliny wkoło. Jakoś ich tam nie widzę. A nie wolałabyś jakiegoś mniejszego miskanta??

Iwonka, o miskancie lub trzcinnku też myślałam. Ale ja taka niecierpliwa jestem, że już bym chciała efekt full wypas. I żeby było tego dużo jak w dorosłym ogrodzie. Stąd chciałam upchnąć jakiś większy krzak i przed nim trawę.
Jednak ze względu na ścianę z pęcherznic, może faktycznie lepiej by było z trawą. Tak delikatniej. Dzięki.

Tylko gdzie ja wsadzę te czarne pęcherznice...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:39, 14 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Poppy napisał(a)
Helen, ale zmiany Widac pieknie jak pokazalas calosc.
Daj sie wszystkiemu troche rozrosnac, bo za rok dwa bedziesz szukac nowego domu dla sporej ilosci roslin

Ps. Gdzie Ty masz tam 200metrow, szok, normalnie jak hektary. Przy moich 120

Poppy, dziękuję. Już pisałam Iwonce, że ja taka niecierpliwa jestem i wszystko chciałabym na już. Stąd upychanie, nawet kolanem, żeby szybciej efekt uzyskać.
No i te tetrisy jednak bardzo lubię.

Mówisz, że tam jest mniej metrów? No muszę to zmierzyć.
____________________
Helen - Hortensjowo
Poppy 21:48, 14 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Helen napisał(a)

Poppy, dziękuję. Już pisałam Iwonce, że ja taka niecierpliwa jestem i wszystko chciałabym na już. Stąd upychanie, nawet kolanem, żeby szybciej efekt uzyskać.
No i te tetrisy jednak bardzo lubię.

Mówisz, że tam jest mniej metrów? No muszę to zmierzyć.


NIe, nie mierz, nie musisz Mam oko przyzwyczajone do waskich kiszek
Efekt juz masz, teraz dopieszczaj, czysta przyjemnosc.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Helen 22:18, 14 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Poppy napisał(a)


NIe, nie mierz, nie musisz Mam oko przyzwyczajone do waskich kiszek
Efekt juz masz, teraz dopieszczaj, czysta przyjemnosc.

Brakuje mi szkieletu z drzew i to jest trudne do zrobienia, gdy już rosną byliny.
Trudne, bo:
- ciężkie pole manewru, w sensie trzeba się nagimnastykować, żeby wysadzić i przesadzić w inne miejsce, gdzie i tak nie ma miejsca lub jest mało,
- jak już coś rośnie, to trudniej mi sobie wyobrazić jakby tam wyglądało, gdyby rosło coś innego.

Szkoda, że nie trafiłam na O. wcześniej.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:29, 14 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Helen napisał(a)

Asia, dziękuję. A ogródek ma około 200 m2, ale tego faktycznie nie widać.
Teraz jak patrzę na Twój plan, to chyba też bym zrezygnowała z dużej części trawnika. Ale cóż. eM się uparł.


Ooo, to tak jak u mnie
I powierzchnia podobna i eM uparty co do trawnika chociaż nie mogę powiedzieć, trochę oddał. Ale zaraz położył obrzeże, żebym cichaczem więcej nie podebrała

Hohoho ale zmiany u Ciebie widzę, że najchętniej byś sezonu jeszcze nie kończyła
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 06:50, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Kokesz napisał(a)


Ooo, to tak jak u mnie
I powierzchnia podobna i eM uparty co do trawnika chociaż nie mogę powiedzieć, trochę oddał. Ale zaraz położył obrzeże, żebym cichaczem więcej nie podebrała

Hohoho ale zmiany u Ciebie widzę, że najchętniej byś sezonu jeszcze nie kończyła

eMy chyba takie są, że muszą swoje trzy grosze wtrącić. I jeszcze się obrazić, że wizja inna.
Rabatka przy tarasie nadal kością niezgody jest. Musi się szybko rozrosnąć i muszą tam przylatywać pszczoły i motyle, wtedy będzie zadowolenie.

Odnośnie końca sezonu, trochę mi się nie chce, bo strasznie ciemno wieczorami i to jest przygnębiające, ale w weekendy, zwłaszcza gdy jest ciepło, nagle dostaję powera. No i sama widzę, że muszę jeszcze trochę pozmieniać.
Chciałabym jeszcze dosadzić dwa drzewka lub stożki cisowe, żeby zimą też coś było na rabatach. Ale to już zostawię na wiosnę.
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 11:24, 15 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)

Tylko muszę jeszcze wsadzić coś obok katalpy - czy lepiej derenia elegantissima czy flaviramea?
O, tu:


Helen - uwierz mi, że nie musisz.

Narysowałaś sadzonkę takiej wielkości, jaką kupisz w sklepie.

Po paru latach dereń (w obu odmianach) będzie wyglądał tak:


Jesteś pewna, że tego chcesz?
Dodam, że ta hortensja z prawej strony też będzie ze dwa, trzy razy większa niż teraz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 15:57, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
makadamia napisał(a)


Helen - uwierz mi, że nie musisz.

Narysowałaś sadzonkę takiej wielkości, jaką kupisz w sklepie.

Po paru latach dereń (w obu odmianach) będzie wyglądał tak:


Jesteś pewna, że tego chcesz?
Dodam, że ta hortensja z prawej strony też będzie ze dwa, trzy razy większa niż teraz

Asia, ok. Miejsca tam jest około 1 m. Dereń faktycznie będzie za szeroki.
Ale pęcherznicę diabolo chyba upchnę. A przed nią jaką trawkę.

A te zielone pęcherznice to mają rosnąc tylko w linii prostej czy jedną posadzić przy drugiej ścianie - wtedy - całość w kształcie litery L (no, trochę odwrócone L)?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 16:51, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Helen, chcesz posadzić pęchęrznice Diabolo przed katalpą? A dlaczego nie chcesz pod katalpą jakichś niższych nasadzeń? Pień zginie w tym wszystkim i będzie to ciężko wyglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 18:25, 15 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Anda napisał(a)
Helen, chcesz posadzić pęchęrznice Diabolo przed katalpą? A dlaczego nie chcesz pod katalpą jakichś niższych nasadzeń? Pień zginie w tym wszystkim i będzie to ciężko wyglądać.

Ewa, nie przed, ale pomiędzy katalpą i hortensją.
Wokół katalpy rosną rozplenice i jeżówki.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies