Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:46, 05 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Kokesz napisał(a)
Papryka super teraz są już dłuższe dni, słonka dużo, więc nie powinna się wyciągać. Swoją miałam w zeszłym roku całą zimę w kuchni na parapecie, bo wyjęłam z ziemi jesienią. Całą zimę kwitła i bardzo szybko owocowała

Renia, super że to piszesz. Bardzo lubimy paprykę i nie możemy się doczekać własnych zbiorów.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:51, 05 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
inka74 napisał(a)
Wszyscy z wysiewami szaleją, ja jeszcze się nie zebrałam. Za chwilę za późno będzie, ech. Dziś już mi się nie chce

Iwonka, gdybyś mieszkała bliżej, chętnie bym się podzieliła.
Jak nie dasz rady posiać, to kup na ryneczku sadzonki.

Ja będę miała tylko pomidory, paprykę, groszek zielony, bób i może później fasolkę szparagową.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 21:54, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Świetnie wyglądają takie parapety
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:55, 05 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ewunia, dziękuję. Też je lubię
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:02, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Wszyscy z wysiewami szaleją, ja jeszcze się nie zebrałam. Za chwilę za późno będzie, ech. Dziś już mi się nie chce


A co chcesz wysiać? Może nie jest za późno, ciepło, słonecznie, to wszystko szybciej kiełkuje. Czasem lepiej siać później, niż np w styczniu, lutym, bo wtedy rośliny się wyciągają.
Np paprykę i petunie powinno się wysiewać niby pod koniec stycznia, bo długo wschodzą a moje wysiane dwa tygodnie temu, są co prawda jeszcze małe ale już widać właściwe listki i też zaraz będę pikować.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 22:38, 05 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Parapetowo super ja nic nie wysiewam, brak zdolności ale podziwiam za cierpliwość... w przy późniejszym pikowaniu
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Helen 23:01, 05 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Asia, spokojnie dalabyś radę. Tylko trochę czasu potrzeba
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 23:54, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Na szczęście kwiaty jednoroczne. Smagliczkę chcę posiać, jarmuż i amarantus
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 05:51, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
inka74 napisał(a)
Na szczęście kwiaty jednoroczne. Smagliczkę chcę posiać, jarmuż i amarantus

Z kwiatów jednorocznych będę siać maciejkę i cynie. Mam też dalie (w zasadzie jednoroczne), ale nie wiem czy mnie nie zdenerwują jesiennym wykopywaniem.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 06:47, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja wczoraj zakończyłam akcję pt. rozsada Rozstawiłam regał w pokoju, choć przy takich temperaturach pewnie trzeba będzie zaraz wystawiać na balkon. Wszystko rośnie jak na dopalaczach
Ściskam wiosennie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies