Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 20:47, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
TAR napisał(a)
wiecie, ja nie jestem jakas czepialska tylko niestety juz przewrazliwiona ze wzgledu na moje bialaski. juz tyle razy sie zatruly niewiadomo czym i kiedy a potem choroby, zastrzyki rozwalona trzustka, wyjalowiony zolądek i jelita. Cos strasznego, mały Wicio 2 miesiace odbudowywal swoj uklad pokarmowy i jelitowy. Juz nawt nie mowie o kosztach a o meczarni psiej i poniekad naszej.

przez rok podczas budowy mieszkalismy na strzezonym osiedlu. ktoregos dnia na zlecenie administracji psikali kostke brukową rundapem albo czyms podobnym, piesio po tym przespacerowal i to sporo a potem wylizal lapy. w nocy torsje, krwiste wymioty, jechalismy na cito na pogotowie zeby pies nam nie zszedł. dlatego mam takie złe zdanie o jakiejkolwiek chemii w ogrodzie. A to psy najblizsze, co powiedziec o dzikich zwierzetach, im nikt nie pomoze przeciez.

Tarcia, dobrze że piszesz o takich sprawach, trzeba na to zwracać uwagę. Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:48, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
antracyt napisał(a)

Dzięki za radę. Będę musiała znaleźć sposób, żeby miskę z karmą zabezpieczyć

Człowiek całe życie się uczy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:50, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Pszczelarnia napisał(a)
Dobrze, że Tar czuwa. Ja posypałam granulki koło języczki ( i tak zżarta). Ale już nie będę. Ukatrupię ręcznie.

Ja też, już kupiłam pułapki na ślimaki. Mam trochę starych drożdży będę rozpuszczać w połapce.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:50, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
TAR napisał(a)
hehehe, znajoma z innego forum takie ućpane a w zasadzie upite slimaki wkladała do zamrazarki zeby humanitarnie zasneły na wiecznosc. piwko smakuje slimorom. Gosiek chyba tez zakladala pułapki. U mnie pomrow nie ma i nigdy nie bylo. za to sa inne robale.

dobre
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:56, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Dziewczyny, ale są dwa rodzaje niebieskich granulek. Jeden rodzaj to trucizna (Metaldehyd lub Methiocarb szkodzą nawet dżdżownicom), a drugi rodzaj to granulki zawierające żelazo i fosforan, które są następnie dostępne dla rośliny jako składniki odżywcze. Nie ma niebezpieczeństwa dla zwierząt domowych ani dzikich. Te dwa składniki występują też w normalnym pożywieniu. Przetestowane również przez Oekotest - testy sprawdzające ekologiczność danego produnktu.

To jest ten środek ekologiczny

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81hBix5xyHL._AC_SL1500_.jpg

Nie wiem, czy w PL dostępny, ale na pewno są podobne. Przed kupnem trzeba sprawdzić skład.

Ewa, o tego nie wiedziałam.
Poleciałam do garażu sprawdzić - mam niestety ten pierwszy...
Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:57, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
hankaandrus_44 napisał(a)
U nas jest dostępny z inną etykietką ale z napisem, że zwierzętom nie szkodzą, tak jak u Ciebie na obrazkach.

Haniu, rzeczywiście muszę zwracać uwagę na etykiety. Teraz nawet nie spojrzałam a faktycznie jest informacja nawet o śmiertelności psów i kotów.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:59, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
TAR napisał(a)
Ewa, niestety u nas tych eko nie ma. Wszystkie popularne i ogolnodostępne maja ten Metaldehyd. juz to piwko lepsze.

Hania pisze, że są. O i Ewa znalazła właściwe
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:00, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
A to?

https://www.castorama.pl/granulat-na-slimaki-agrecol-ferramol-1-kg-id-1109914.html

edit, jeszcze to

https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Slimakol-Ekologicznie-Zwalcza-Slimaki-685-g-Naturen-Substral-/23063067


Mam preparat z tej drugiej cytowanej przez Ciebie firmy, ale z niebezpieczną zawartością.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:03, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
jolanka napisał(a)
Jest jeszcze preparat pod nazwą Fer-rol. Ma w składzie to, co Ewo pisałaś.

Jolu, dobrze że podpowiadasz.
Anda napisał(a)
Są dwa rodzaje Slimakolu, trzeba więc zawsze sprawdzać skład.

Teraz to wiem.
Anda napisał(a)


Super

Czyli jest trochę tych produktów, całe szczęście

Bardzo dobrze.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:10, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zmieniam obrzydliwy temat, oby jak najmniej tego dziadostwa, brrr...
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies