Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 14:31, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
TAR napisał(a)
niebieskie granulki sa bardzo szkodliwe dla pozostalych pozytecznych stworzen bytujacych w naszych ogrodach. Na te bezskoróbkowe pomrowy bardzo skuteczne okazaly sie pulapki na slimaki zakopywane w ziemi. ekologicznie pozbywamy sie slimorow.
Kot kolezanki niestety nie przezył niebieskich granulek. Szkodza tez jezom i ptakom. Ja osobiscie mam wrazenie, ze ogromne ilosci stosowania chemicznych srodkow wybily naturalnych wrogow szkodnikow.

Tarcia, ale ja chętnie skorzystam z podpowiedzi co stosować. Też wolę ekologicznie, ale no czasami to już siły brakuje na te potwory. Myślałaś o pojemnikach z piwem czy o innych pułapkach?
Kotów nie mam, ale te od sąsiada są bardzo przebiegłe i nie zaglądają na rabaty, tylko mają swoje ścieżki.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:32, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
jolanka napisał(a)
Helen, ten klon, o który pytałaś u mńie to na bank Katsura. Sprawdziłam.

Tylko wiesz, często są to egzemplarze z siewek i zawsze może zdarzyć się, że nie powtórzą wszystkich cech...
Mam jednego, który jest do niego tez podobny ale jednak szczegółami się różni. Na metce było u tego drugiego po prostu: klon japoński

I mnie się wydaje, że mój to po prostu klon japoński a nie Jordan. Dzięki, będę go obserwować
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 15:13, 21 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Helen napisał(a)

One są okropne... czasami wieczorem włażą na taras i po nim suną, bleee...

U mnie też pokazują się na tarasie. Rano znajduję je czasami w kociej misce. Wyjadają karmę? W każdym razie takiej ośluzowanej karmy kot już nie rusza, za to pies jak najbardziej...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 15:41, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Helen napisał(a)

Tarcia, ale ja chętnie skorzystam z podpowiedzi co stosować. Też wolę ekologicznie, ale no czasami to już siły brakuje na te potwory. Myślałaś o pojemnikach z piwem czy o innych pułapkach?
Kotów nie mam, ale te od sąsiada są bardzo przebiegłe i nie zaglądają na rabaty, tylko mają swoje ścieżki.


i super, sa takie pulapki na slimaki, mozna tez samemu zrobic z pojemnikow plastikowych do zupy, zainwestowac w kilka puszek piwka i potem tylko wyciagamy i wyrzucamy na nieuzytek

pulapka na slimaki

znalazlam jeszcze gdzies taniej, ta tylko pokazowa.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:45, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
antracyt napisał(a)

U mnie też pokazują się na tarasie. Rano znajduję je czasami w kociej misce. Wyjadają karmę? W każdym razie takiej ośluzowanej karmy kot już nie rusza, za to pies jak najbardziej...


to nie dobrze, taka karme radze wyrzucac od razu, bo slimaki sa nosicielami nicieni, warto poczytac: slimaki i nicienie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 16:15, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
antracyt napisał(a)

U mnie też pokazują się na tarasie. Rano znajduję je czasami w kociej misce. Wyjadają karmę? W każdym razie takiej ośluzowanej karmy kot już nie rusza, za to pies jak najbardziej...

Cokolwiek ośluzowane, wrrrrr.....
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 16:16, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
TAR napisał(a)


i super, sa takie pulapki na slimaki, mozna tez samemu zrobic z pojemnikow plastikowych do zupy, zainwestowac w kilka puszek piwka i potem tylko wyciagamy i wyrzucamy na nieuzytek

pulapka na slimaki

znalazlam jeszcze gdzies taniej, ta tylko pokazowa.

o, dzięki, zaraz to sprawdzę i spróbuję kupić
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 16:16, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
TAR napisał(a)


to nie dobrze, taka karme radze wyrzucac od razu, bo slimaki sa nosicielami nicieni, warto poczytac: slimaki i nicienie

Tar, dziękuję za podpowiedzi
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 16:19, 21 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
TAR napisał(a)


to nie dobrze, taka karme radze wyrzucac od razu, bo slimaki sa nosicielami nicieni, warto poczytac: slimaki i nicienie

Dzięki za radę. Będę musiała znaleźć sposób, żeby miskę z karmą zabezpieczyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 17:08, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
wiecie, ja nie jestem jakas czepialska tylko niestety juz przewrazliwiona ze wzgledu na moje bialaski. juz tyle razy sie zatruly niewiadomo czym i kiedy a potem choroby, zastrzyki rozwalona trzustka, wyjalowiony zolądek i jelita. Cos strasznego, mały Wicio 2 miesiace odbudowywal swoj uklad pokarmowy i jelitowy. Juz nawt nie mowie o kosztach a o meczarni psiej i poniekad naszej.

przez rok podczas budowy mieszkalismy na strzezonym osiedlu. ktoregos dnia na zlecenie administracji psikali kostke brukową rundapem albo czyms podobnym, piesio po tym przespacerowal i to sporo a potem wylizal lapy. w nocy torsje, krwiste wymioty, jechalismy na cito na pogotowie zeby pies nam nie zszedł. dlatego mam takie złe zdanie o jakiejkolwiek chemii w ogrodzie. A to psy najblizsze, co powiedziec o dzikich zwierzetach, im nikt nie pomoze przeciez.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies