Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

antracyt 07:41, 21 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Na ślimaki pomaga stado dzieci w ogrodzie. Prosisz co kilka dni wesołe towarzystwo o wybieranie wroga. Po godzinie ślimaków masz naprawdę dużo mniej(mają przeprowadzkę na nieużytki) i przy tym godzinę tylko dla siebie Nie wiem jak to jest, ale też pamiętam z dzieciństwa, że zabawy ze ślimakami były super.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 07:55, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
antracyt napisał(a)
Na ślimaki pomaga stado dzieci w ogrodzie. Prosisz co kilka dni wesołe towarzystwo o wybieranie wroga. Po godzinie ślimaków masz naprawdę dużo mniej(mają przeprowadzkę na nieużytki) i przy tym godzinę tylko dla siebie Nie wiem jak to jest, ale też pamiętam z dzieciństwa, że zabawy ze ślimakami były super.

Tylko, że to są te wredoty bezskorupkowe...
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 08:02, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Po lewej jest twój klon a po prawej Orange Dream. Może to to. Mój na jesieni też się nie przebarwił, młody jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 08:35, 21 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Helen napisał(a)

Tylko, że to są te wredoty bezskorupkowe...

No tak, to rzeczywiście problematyczne, takich nie zbierają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wani 13:20, 21 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście gęsto masz posadzone. Nie wiem dlaczego ubzdurałam sobie że co 1,5 m będzie ok Wygląda na to że dokonałam niewystarczającego zakupu
____________________
Ania Pod bosymi stopami
TAR 14:02, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Helen napisał(a)

Nawet niebieskie granulki mało pomagają...
niebieskie granulki sa bardzo szkodliwe dla pozostalych pozytecznych stworzen bytujacych w naszych ogrodach. Na te bezskoróbkowe pomrowy bardzo skuteczne okazaly sie pulapki na slimaki zakopywane w ziemi. ekologicznie pozbywamy sie slimorow.
Kot kolezanki niestety nie przezył niebieskich granulek. Szkodza tez jezom i ptakom. Ja osobiscie mam wrazenie, ze ogromne ilosci stosowania chemicznych srodkow wybily naturalnych wrogow szkodnikow.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 14:18, 21 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Helen, ten klon, o który pytałaś u mńie to na bank Katsura. Sprawdziłam.

Tylko wiesz, często są to egzemplarze z siewek i zawsze może zdarzyć się, że nie powtórzą wszystkich cech...
Mam jednego, który jest do niego tez podobny ale jednak szczegółami się różni. Na metce było u tego drugiego po prostu: klon japoński
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 14:23, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
inka74 napisał(a)
Po lewej jest twój klon a po prawej Orange Dream. Może to to. Mój na jesieni też się nie przebarwił, młody jest.

Najgorsze jest to, że miał być szybkorosnący i jasnozielony...
Hakonki aureola miały się zgrywać z tym kolorkiem.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:24, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
antracyt napisał(a)

No tak, to rzeczywiście problematyczne, takich nie zbierają.

One są okropne... czasami wieczorem włażą na taras i po nim suną, bleee...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:27, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Wani napisał(a)
Helen dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście gęsto masz posadzone. Nie wiem dlaczego ubzdurałam sobie że co 1,5 m będzie ok Wygląda na to że dokonałam niewystarczającego zakupu

Ania, posadź tak jak lubisz. Ja lubię busz i trochę jak jedna roślina miesza się z inną.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies