Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 16:15, 30 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Dzisiaj praca zdalna, więc było trochę czasu z rana na obejście nowych kwitnących kfiotków
I jakie zdziwienie, że kosmosy cupcakes są u mnie różowe wydawało mi się, że na opakowaniu były białe Ale i tak ładnie się wpasowały

i jeszcze ostróżka - każdy pęd ma inny odcień kwiatów, kilka stron wcześniej pokazywałam różne zestawy kolorystyczne tej samej ostróżki a teraz zakwitły w innym odcieniu - granatowym z muśnięciami fioletu
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 16:24, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, ta ostróżka jest obłędna Uwielbiam takie kolory
A moje kosmosy bardzo się ociągają... Jeszcze nic nie kwitnie... A przecież lubią sucho...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 16:34, 30 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Helen, ta ostróżka jest obłędna Uwielbiam takie kolory
A moje kosmosy bardzo się ociągają... Jeszcze nic nie kwitnie... A przecież lubią sucho...?

Asia, ta ostróżka to taki dziwoląg - jak może każdy pęd mieć inny kolor i kształt kfiotków (patrz str. 241)

Znalazałam też kwiaty innych kosmosów, jednak są też białe, obfocę później
U mnie kosmosy mają więcej wody niż sucho
A ten różowy kwitnie w półcieniu
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 19:39, 30 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Fajny ten kosmos Niby powinien być biały, ale to pewnie jak z jeżówkami, wracają do koloru wyjściowego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 06:19, 01 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Fajny ten kosmos Niby powinien być biały, ale to pewnie jak z jeżówkami, wracają do koloru wyjściowego

Jest bardzo fajny białe też są

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:21, 01 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zachwycam się czosnkiem główkowatym, zapewne jak wielu z Was


____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:22, 01 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
I jeszcze przetaczniki i już jadę do pracy miłego dnia
____________________
Helen - Hortensjowo
Makusia 11:07, 01 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Piękny masz trawnik!

A odnośnie szkółek- w tym roku jest chyba wyjątkowo specyficznie. Rozmawiałam z jednym fajnym szkółkarzem (do którego mam za daleko, żeby się na bieżąco tam zaopatrywać), który mi powiedział, że jak zaczęła się epidemia, to sprzedał hurtownikom ile się dało- po niższych cenach, najlepsze rośliny- bał się, ze nie będzie zbytu. Teraz żałuje, bo asortyment ma ubogi, chętnych jest multum, a rośliny przetrzebione- nie może sam uzupełnić zapasów, bo ceny są dwa razy wyższe, niż jak to samo sprzedawał. Gdyby miał dołożyć marże, to byłby kosmos.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Ania111 13:28, 01 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Helen napisał(a)
I jeszcze przetaczniki i już jadę do pracy miłego dnia


Helen ,

Piękny ten przetacznik
taki dostojny
____________________
Ania Spelnione marzenie
Helen 17:03, 01 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Makusia napisał(a)
Piękny masz trawnik!

A odnośnie szkółek- w tym roku jest chyba wyjątkowo specyficznie. Rozmawiałam z jednym fajnym szkółkarzem (do którego mam za daleko, żeby się na bieżąco tam zaopatrywać), który mi powiedział, że jak zaczęła się epidemia, to sprzedał hurtownikom ile się dało- po niższych cenach, najlepsze rośliny- bał się, ze nie będzie zbytu. Teraz żałuje, bo asortyment ma ubogi, chętnych jest multum, a rośliny przetrzebione- nie może sam uzupełnić zapasów, bo ceny są dwa razy wyższe, niż jak to samo sprzedawał. Gdyby miał dołożyć marże, to byłby kosmos.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej.

Marta, trawniczek dziękuje, ale chyba nie on jest najpiękniejszy, no chyba, że tylko on, to wtedy wszystko muszę wykopać i robić od nowa
Odnośnie szkółek, to jest totalna porażka, zamówiłam fajne rośliny w szkółce B. w dn. 9 czerwca. W ubiegłym tygodniu pytałam kiedy będą wysyłać, otrzymałam odpowiedź, że w tym tygodniu. Dzisiaj dzwonię i znowu ta sama odpowiedź z "serdecznymi przeprosinami" - w przyszłym tygodniu. No nie wytrzymałam i zezwałam dziewczynę, Bogu ducha winną. No tak traktować klienta, to widać, że w PL nadal nie ma konkurencji i dobrego rynku, masakra. Wróciłam zła jak nie wiem do domu, co sobie odbiłam 2 kostkami dobrej czekolady... ehhh a tył... rośnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies