Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 20:00, 29 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
nyna76 napisał(a)
No i to jest wiadomość dnia

Mam takie białe, tak tak niskie będą .... wysokie na 1 metr i gołe od dołu.
W takim razie idą pod nóż w lipcu.

Dobrze wiedzieć, no nie
____________________
Helen - Hortensjowo
Tamaryszek 19:38, 03 lis 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Pytałaś o atrakcyjne jesienią nieduże byliny - proponuję żurawkę villosa odmiana Chantilly - kwitnie jeszcze jeszcze o tej porze obficie na biało (od VIII), ma duże, gęste kwiatostany. Uwielbiam ją, bo znosi ekstremalne warunki, kępa liści jest atrakcyjna cały sezon i bardzo ładnie kwitnie w końcu lata i jesienią.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Helen 21:45, 03 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Tamaryszek napisał(a)
Pytałaś o atrakcyjne jesienią nieduże byliny - proponuję żurawkę villosa odmiana Chantilly - kwitnie jeszcze jeszcze o tej porze obficie na biało (od VIII), ma duże, gęste kwiatostany. Uwielbiam ją, bo znosi ekstremalne warunki, kępa liści jest atrakcyjna cały sezon i bardzo ładnie kwitnie w końcu lata i jesienią.

Przepiękna jest, ale czy dostępna w Polsce? Wszystkie sklepy ceny mają w EUR
____________________
Helen - Hortensjowo
April 17:51, 04 lis 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Helen napisał(a)

Przepiękna jest, ale czy dostępna w Polsce? Wszystkie sklepy ceny mają w EUR


Ja w tym roku kupowałam tą żurawkę w Zielonych Progach w Skubiance,pod Warszawą.
Potwierdzam, piękna jest i ciągle kwitnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 20:42, 04 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
April napisał(a)


Ja w tym roku kupowałam tą żurawkę w Zielonych Progach w Skubiance,pod Warszawą.
Potwierdzam, piękna jest i ciągle kwitnie.

Aprilku, jak Wy macie dobrze z ZP Chętnie bym się przeniosław okolice W-wy Dzięki za podpowiedź
Wiem, że można także zrobić zamówienie przez neta, ale to nie to samo, co najpierw pooglądać w realu
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 16:19, 05 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Dziewczyny, czy możecie mi podpowiedzieć atrakcyjne drzewo do 10 m wysokości? Stanowisko słoneczne, na tle szpaleru z cisów, ale nie może to być brzoza
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 17:45, 05 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)
Dziewczyny, czy możecie mi podpowiedzieć atrakcyjne drzewo do 10 m wysokości? Stanowisko słoneczne, na tle szpaleru z cisów, ale nie może to być brzoza


W jakim miejscu chcesz je posadzić, obok brzoskwini już masz gruszę a w rogu magnolię? Tam gdzie katalpa?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 19:14, 05 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Koelreuteria paniculata Piekna jest
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tamaryszek 19:46, 05 lis 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Ja też mam polecaną żurawkę ze Skubianki.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Helen 21:50, 05 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Kokesz napisał(a)


W jakim miejscu chcesz je posadzić, obok brzoskwini już masz gruszę a w rogu magnolię? Tam gdzie katalpa?

Między magnolią a dużymi cisami, jedna hortensja poszłaby do przodu, i właśnie tam
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies