Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 11:01, 28 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
galgAsia napisał(a)
Żurawki śliczne I astry śliczne
Wszystko śliczne, jak to jesienią

Żurawki od Iwonki, faktycznie śliczne
Dziękuję macham
____________________
Helen - Hortensjowo
andzia458 06:01, 29 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Fajne te astry, kiedyś też sobie sprawię.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
inka74 06:26, 29 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ten maleńki kulkowaty aster śliczny. Długo go masz? Jestem ciekawa czy po kilku sezonach też taki niski zostanie i jak się rozrasta. Ja kiedyś kupiłam taką miniaturkę i w 2 sezony miała ponad metr. Głupio to wyglądało bo na brzegu rabaty rosła
Jakby kiedyś się okazało, że masz go za dużo i nadal będzie z tych niższych jest to ja wiesz bardzo chętnie bym małą sadzonkę przygarnęła bo rzeczywiście uroczy jest.

A żurawka niech wam rośnie zdrowo. Ja po zakupie z 3 zrobiłam 6 i wszystkie przeżyły. Mam nadzieję, że i tobie się uda. Jakby co to u mnie jeszcze jest Ona dosyć szybko przyrasta i trzyma krztałt. Na słonecznym stanowisku robi się mocna żarówa czerwono-różowa bo ona spody liści ma takie w różu. Na bardziej cienistym stanowisku blednie - kolor jest wtedy taki, jak ta co dostałaś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 08:09, 29 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
andzia458 napisał(a)
Fajne te astry, kiedyś też sobie sprawię.

Ania, astry są rewelacyjne, tylko nie wiedziałam, że ich doły muszą być zakryte Wyglądają brzydko i są często łyse

Trzymajcie się ciepło, bo gdzieś doczytałam, że korona Was dopadła... Zdrówka życzę
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 08:14, 29 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
inka74 napisał(a)
Ten maleńki kulkowaty aster śliczny. Długo go masz? Jestem ciekawa czy po kilku sezonach też taki niski zostanie i jak się rozrasta. Ja kiedyś kupiłam taką miniaturkę i w 2 sezony miała ponad metr. Głupio to wyglądało bo na brzegu rabaty rosła
Jakby kiedyś się okazało, że masz go za dużo i nadal będzie z tych niższych jest to ja wiesz bardzo chętnie bym małą sadzonkę przygarnęła bo rzeczywiście uroczy jest.

A żurawka niech wam rośnie zdrowo. Ja po zakupie z 3 zrobiłam 6 i wszystkie przeżyły. Mam nadzieję, że i tobie się uda. Jakby co to u mnie jeszcze jest Ona dosyć szybko przyrasta i trzyma krztałt. Na słonecznym stanowisku robi się mocna żarówa czerwono-różowa bo ona spody liści ma takie w różu. Na bardziej cienistym stanowisku blednie - kolor jest wtedy taki, jak ta co dostałaś.

Astra kulkowatego mam od 4 tygodni, na razie jest piękny, ale faktycznie dopiero za rok będę mogła potwierdzić czy nadal niski. Jeśli się sprawdzi, wyślę Ci sporą sadzonkę

Mam nadzieję, że żurawka się rozrośnie, bo do tych jaśniejszych żurawek, to ja nie mam szczęścia Wszystkie ciemne u mnie rosną jak goooopie a jasnozielone i karmelowe, nieszczególnie. Więc będę chuchać i dmuchać, żeby się rozrosły, bo są warte wyeksponowania w ogrodzie
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 08:19, 29 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mój mini aster z zeszłego roku tez w tym roku jest 2x wyższy.
W przyszłym roku pójdzie trochę głębiej na rabatę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 09:48, 29 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Mój mini aster z zeszłego roku tez w tym roku jest 2x wyższy.
W przyszłym roku pójdzie trochę głębiej na rabatę.


Jak chcecie, żeby astry były niższe, to trzeba je w lipcu przyciąc na ok 10 cm.
Wtedy będą ładne, zwarte i niskie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 09:55, 29 paź 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
No i to jest wiadomość dnia

Mam takie białe, tak tak niskie będą .... wysokie na 1 metr i gołe od dołu.
W takim razie idą pod nóż w lipcu.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Helen 19:57, 29 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
antracyt napisał(a)
Mój mini aster z zeszłego roku tez w tym roku jest 2x wyższy.
W przyszłym roku pójdzie trochę głębiej na rabatę.

Też jednego w tym roku przesadziłam głębiej jak zobaczyłam jaki jest wielki i łysy od dołu... ehhh... a miał gwiazdorzyć
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:59, 29 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Kokesz napisał(a)


Jak chcecie, żeby astry były niższe, to trzeba je w lipcu przyciąc na ok 10 cm.
Wtedy będą ładne, zwarte i niskie

I codziennie się czegoś nowego uczymy Renia, Ty wstaw przypomnienie w przyszłym roku w lipcu
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies