Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:21, 07 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Pszczelarnia napisał(a)
Albo dereń kousa.

Jakaś konkretna odmiana?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:27, 07 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Anda napisał(a)
Na 1m szerokości klony?

Może pokaż to miejsce jeszcze raz?

Ewa, na razie to miejsce jest zarośnięte przez miskanty i hortensje, ale to jest ten środek, o którym pisałyście wiosną, że tam brakuje drzewa.
Od lewej jest magnolia elisabeth, jeszcze bardzo mała, po prawej kończą się duże cisy. Teraz nie mam innego zdjęcia, na środku zaznaczyłam miejsce na drzewko lub duży krzew.

____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 21:45, 07 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Tak na oko to na koronę masz tam więcej miejsca niż 1m
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:48, 07 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Anda napisał(a)
Tak na oko to na koronę masz tam więcej miejsca niż 1m

Tak, tylko korona musiałaby się zaczynać od ok. 2,2-2,5 m.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:17, 08 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
A może dereń kousa odmiana chińska? Lub dereń Kousa Milky Way?
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 18:25, 08 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen, nie znam się na dereniach chińskich ale jakiś kousa, prosty w obsłudze. Każdy jest ładny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 18:38, 08 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Pszczelarnia napisał(a)
Helen, nie znam się na dereniach chińskich ale jakiś kousa, prosty w obsłudze. Każdy jest ładny.


Ewa, dziękuję za podpowiedź milky way zawsze mi się bardzo podobał. Albo on albo jakiś klon

P.S. Teraz słucham piosenek Abby z pewnego filmu i się zachwycam Klasyką
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 18:52, 08 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, słuchamy tego samego

Ja mam derenia kousę odm. chińską, ale posadzony dopiero rok temu. Z tego, co wiem, można go fajnie przycinać i kształtować.
A klon ściętolistny?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 19:12, 08 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
galgAsia napisał(a)
Ha, słuchamy tego samego

Ja mam derenia kousę odm. chińską, ale posadzony dopiero rok temu. Z tego, co wiem, można go fajnie przycinać i kształtować.
A klon ściętolistny?


Scenariusz nie powala, ale niektóre piosenki są cudne I to lato i kolory ehhh...

Wiesz może czym się różni odm. chińska od milky way?

Ściętolistny jest przepiękny, ale w katalogu roślin piszą, że docelowa wysokość to 10-15 m, a ja muszę wziąć coś niższego (8-10 m wysokości max), myślałam o ussyryjskim lub ginnala. Coś co się przebarwia na czerwono jesienią, ale jest też atrakcyjne w pozostałych porach roku.

P.S. W innych opisach ściętolistny ma tylko max 8 m i bądź tu mądry co jest prawdą... Czy ktoś ma dojrzały okaz, żeby się wypowiedzieć? No i jaką ma koronę?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gardenarium 08:03, 10 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Helen napisał(a)
A może dereń kousa odmiana chińska? Lub dereń Kousa Milky Way?


Ja mam Milky Way, sadź
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies