Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Agatorek 00:00, 19 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Hej Helen

Wiesz co? Masz piękny ogród, bardzo ładnie go obsadziłaś, ale chyba masz za duży trawnik . Po co Ci on?
Nie lepiej go jakoś inaczej zagospodarować?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 05:40, 19 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Mysza napisał(a)
To będą zakupy

Katalpa ponoć często łapie mączniaka czy grzyba jakiegoś, nie pamiętam.
Zwiążesz jej koronę, a korzenie jakoś przepchniesz
Szkoda, że to nie brzoza Doorenbos, bym się skusiła.
Mój eM już przyzwyczajony do zmian ogrodowych...hi hi...też wiele ich było.
Planujesz coś w to miejsce wsadzić??

Gosia, właśnie ze względu na mączniaka chciałabym się jej pozbyć. Podzwonię po ogrodnikach może oni potrzebują do uzupełnienia jakiegoś nasadzenia? Albo ogłoszę w necie. Czytałam u kogoś, że dało się sprzedać przez lokalnego o... a w ogłoszeniu można zawrzeć, że jest możliwość samodzielnego wykopania.

Jak się to wszystko uda, posadzę coś innego, jeszcze nie wiem co, ale możliwości są
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:41, 19 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Agatorek napisał(a)
Hej Helen

Wiesz co? Masz piękny ogród, bardzo ładnie go obsadziłaś, ale chyba masz za duży trawnik . Po co Ci on?
Nie lepiej go jakoś inaczej zagospodarować?

Cześć Agnieszka, dziękuję za pochwały. Może z zewnątrz tak wygląda, ale tutaj zawsze coś mi zgrzyta, dlatego będą liftingi.
A zmniejszenie trawnika jest jednym z nich. Czekam na sezon i będę działać
____________________
Helen - Hortensjowo
nyna76 07:51, 19 lut 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1685
Widzę zmiany i rewolucja się szykuje.
Za długa zima i za dużo czasu na kombinacje

Niech wszystko się uda Helenko.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Agatorek 12:00, 19 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Helen napisał(a)

Cześć Agnieszka, dziękuję za pochwały. Może z zewnątrz tak wygląda, ale tutaj zawsze coś mi zgrzyta, dlatego będą liftingi.
A zmniejszenie trawnika jest jednym z nich. Czekam na sezon i będę działać


Liftingów to chyba nikt nie uniknie. Bo coś trzeba robić przecież, jak już się wszystko posadzi .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 09:25, 20 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
nyna76 napisał(a)
Widzę zmiany i rewolucja się szykuje.
Za długa zima i za dużo czasu na kombinacje

Niech wszystko się uda Helenko.

Ania, masz rację zima zdecydowanie nie dla mnie, chociaż nie powiem poleżało się na kanapie zwłaszcza wieczorami Teraz już mnie nosi ogrodowo
I papryki już posiane, ciekawa jestem jakie będą. Posiałam jalapeno, słodkie od Reni (nie wiem czemu nie zebrałam nasion ostrej papryczki od Reni) i długie czerwone papryczki marketowe. Zobaczymy co się uda.

Dzięki, Ania, i Tobie też życzę, żeby się wszystko udało
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 09:27, 20 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Agatorek napisał(a)


Liftingów to chyba nikt nie uniknie. Bo coś trzeba robić przecież, jak już się wszystko posadzi .

Zgadza się. Zwłaszcza, że wiele roślin inaczej rośnie w różnych ogrodach.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 10:02, 20 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
4-ro letnia katalpa ma już duże korzenie. U moich ich korzenie znajduję 3 metry od pnia ale to spore drzewa, 10-letnie u mnie plus duże kupowane. To mnie trochę stopuje w ew. próbie usunięcia jednej z nich. Bo tak jak aureę lubię to nana mnie drażni. Ja bym na twoim miejscu spróbowała wykopać sama i liczyła się z faktem, że ją uśmiercisz. Pokaż, jak duża ona teraz jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 10:45, 20 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
inka74 napisał(a)
4-ro letnia katalpa ma już duże korzenie. U moich ich korzenie znajduję 3 metry od pnia ale to spore drzewa, 10-letnie u mnie plus duże kupowane. To mnie trochę stopuje w ew. próbie usunięcia jednej z nich. Bo tak jak aureę lubię to nana mnie drażni. Ja bym na twoim miejscu spróbowała wykopać sama i liczyła się z faktem, że ją uśmiercisz. Pokaż, jak duża ona teraz jest.

Iwonka, zrobię dzisiaj zdjęcie. Mam nanę i już mnie bardzo zdenerwowała tym ubiegłorocznym mączniakiem. Jak już wejdzie mączniak, to nie chce zejść i strasznie brzydko to wygląda. Chociaż ubiegły rok chyba na większości roślin obfitował w mączniaka. Może w tym roku będzie lepiej?
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 14:55, 20 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Nana niestety u mnie co roku w którymś momencie go łapie. Jak ją mocniej przytnę to mniej ale już mi się nie chce.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies