Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 16:16, 05 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Lidka, robienie podłoża pod cisy już przestudiowałam Trochę tylko się martwię, bo pobiegałam wczoraj z kwasomierzem i wszędzie mniej lub bardziej kwaśno. Ale mam już kupiony dolomit. Może załatwię też trochę starego kurzego obornika, bo krowi chyba zakwasza.

Daria, dzięki za pochwałę pracy Cisy miałyby głównie dzielić przestrzeń, stworzyć wrażenie pokoi ogrodowych. Ale
też zasłaniać warzywnik i robić plecki dla rabaty. Nie jest to jakaś pilna i konieczna do zrobienia przesłona, dlatego szukam optymalnej wielkości i ceny sadzonek. Co ile sadziłaś swoje cisy? Ja myślę, żeby te mniejsze posadzić co 40 cm.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 11:21, 06 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Jak mi się uda, to pojadę dzisiaj po te cisy

A tu jeszcze raz wisienki. W porównaniu z zeszłym rokiem widać, że zebrały się w sobie i ładnie zakwitły. Jest jeszcze mała dysproporcja między tą, która rośnie pojedynczo, a pozostałymi dwiema. Ale nie jest źle


I ta najładniejsza
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 11:33, 07 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Rozrysowałam jeszcze raz swoją rabatkę sprawdzając wymiary roślin.



1 - klon Drummondii - już mam
2 - dąb Green Pillar - już mam
3 - tawuła szara Grefsheim, ew. w szkólce widziałam nippońską, ale ta chyba później kwitnie
4 - jodła koreańska - już mam
5 - krzewuszka o ciemnych liściach - mam, nie znam odmiany
6 - pasiasty miskant, który ostatnio dostałam
7 - hortensja Silver Dollar - mam 6 szt.
8 - miskant (planowałam Silberspinne, ale poczekam, co wyrośnie z tajemniczej kępy)
9 - Pissardii na pniu - mam, zastanawiam się jak szeroka rośnie? Czy też taka ogromna jak nieszczepiona?
Nie narysowałam, ale na końcu rabaty z Pissardii, będzie kalina japońska Pink Beauty (właśnie kupiłam )

Hortensje i miskanty narysowałam w szpalerze, ale zastanawiam się, czy nie rozrzucić ich tak nieregularnie, wzorując się na wizualizacjach Darii.

Co myślicie?

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 11:37, 07 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
No i kupiłam ciski. Starałam się wybierać najbardziej rozkrzewione.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 15:48, 09 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Kalina japońska Pink Beauty kupiona razem z cisami.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 15:50, 09 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
W piątek z dużą pomocą mamy ogarnęłam warzywnik. Brakuje już tylko pomidorów, papryk i kapustnych.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 15:52, 09 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7123
Ania Twój warzywnik robi wrażenie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 20:21, 09 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dzięki Lidka Mam nadzieję, że plony też będą robić wrażenie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
olciamanolcia 22:17, 09 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Fajny plan rabaty. Śliwę pissardi można ciąć . Mrokasia ma u siebie w rabacie nieszczepieńca i jest przepiękna .
Kleine silberspinne mogą byc zbyt niskie do Silver Dollar . Mam to i to i właśnie znad Silverki widać tylko ich pióropusze . Te trawy bardziej rosną wszerz niż wzwyż. Mojej sasiadki Silberspinki są w ogóle jakieś dziwne. Chociaż mam od niej sadzonki moje są o wiele wyższe .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 08:47, 10 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dzięki!
Wiem, że można ciąć, ale nastawiałabym się raczej na cięcia kosmetyczne, zagęszczające, nie wiem czy dałabym radę ograniczyć wzrost. Widziałam u Mrokasi. Widuję też u siebie we wsi nieszczepieńca i to potffór jest dlatego się zastanawiam, czy na pniu też tak mocno się rozrasta.
Z tego, co sprawdziłam, są 2 odmiany: Silberspinne i Kleine Silberspinne. Te pierwsze widziałam zestawione chyba z Lime Light u Effki (Od domowniczki do ogrodniczki). Chciałam trochę odgapić ale zaczekam najpierw i zobaczę, co wyrośnie z tajemniczego trawiszcza od znajomego.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies