Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

LIDKA 19:55, 10 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6903
Ania to ogloś może glosowanie. Obie wersje fajne .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 21:52, 10 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Lidka, świetny pomysł! Ogłaszam zatem głosowanie, zapraszam do wyrażania opinii, która wersja projektu lepsza
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Roocika 08:20, 11 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mnie się podoba pierwsza wersja
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anuska2507 16:31, 11 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Dzięki Asiu za opinię
Ja też bardziej skłaniam się ku pierwszej wersji, bo wydaje mi się, że rozrzucone hortensje nie dadzą takiego spektakularnego efektu jak w szpalerze. Ale może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 17:16, 12 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Głosuję za wersją nr 1
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
olciamanolcia 18:13, 12 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6916
Na 1. Hortensje na mijankę z miskantami niezbyt. Moim zdaniem najlepiej wyglądałyby w takim układzie z rozplenicą .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 10:06, 13 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Dzięki za opinię, dziewczyny! Olśniło mnie trochę, że przecież jest jeszcze rozwiązanie pośrednie: sadzenie w rządku, ale zygzakiem Jedna roślinka bardziej z przodu, druga bardziej z tyłu - wyjdzie w praniu, tzn. w sadzeniu.

A teraz uskutecznię "publiczne lamenty": dlaczego wszyscy mają problem z tym, że chcę dokładnie przekopać i oczyścić miejsce pod rabatę? Znajomi. Sąsiedzi, którzy akurat mają na mnie widok z kuchni (chyba przedłużę żywopłot z laurowiśni). Mąż, który stwierdził, że za powoli mi to idzie, ale oczywiście mi nie pomaga kopać, co najwyżej wywozi kamienie. Stwierdził, że zatrudni mi pana kopiącego. Pan był, przekopał, znalazł nawet kilka betonów, wydawało się, że głęboko kopie - pewnie wtedy, gdy patrzyłam. Ale nie jest tak, jakbym oczekiwała. Mam już wrażenie, że to ja wydziwiam, że to moje fanaberie. Poddaję się. Przy sadzeniu drzew i krzewów kopnę spory dołek, wrzucę wiadro lub dwa namiastki kompostu własnej produkcji i sruu roślinkę do dołka. A byliny i trawy jakoś sobie poradzą. Nie mam już siły, ale nie na kopanie, a na ciągłe tłumaczenie się z tego, jak chcę zakładać swój ogród.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 22:18, 17 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Całe szczęście nie słyszę żadnych takich uwag (jeśli chodzi o ogród ). Tylko moja mama powiedziała mi kiedyś, że chyba zwariowałam (jak zobaczyła moją szkółkę ). Ale sama też ma dość duży ogród.

Aniu, najlepiej się nie tłumaczyć, zmieniać temat, albo zapytać pytaniem „a dlaczego pytasz”/ „czemu cię to tak interesuje”/ „chcesz mi pomoc, to nie pytaj, tylko bierz się za kopanie”

Jestem za wersją nr 1, jeśli głosowanie jest jeszcze aktualne
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 15:00, 18 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Wiadomo, najlepiej nie zwracać uwagi, ale w pewnym momencie to już zaczyna irytować.
Moja mama też mi powiedziała, że zwariowałam, że kupiłam sobie dęba do ogrodu a tak to śmiała się z mojej gospodarności, kiedy pokazałam jej kępę trawy podzieloną na 4, a do tego jeszcze pojedyncze źdźbła powsadzane do małych doniczek
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 15:14, 18 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Ach Ci wszyscy wujkowie i ciocie dobra rada u mnie też się dziwili, ale im przeszło Rób swoje, jak będzie efekt końcowy to im szczena opadnie i zostawią dla siebie swoje komentarze
Sadzenie zygzakiem też jak najbardziej może być!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies