Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

olciamanolcia 09:27, 04 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
anuska2507 napisał(a)

O to sporo potrzebujesz.
Widziałam dużo laurowiśni w Jugowcu, ale mieli duże sadzonki po 50 zł :/ i nie wiem, czy była ta odmiana.


Ale cena-zabójcza. Ostatnio na targach ogrodnik sprzedawał takie krzaczory wysokie jak moje-po 8 PLN
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 09:54, 04 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Taki właśnie kontrolowany busz bym chciała na tej głębszej części Na tej węższej mi się marzy spektakularny szpaler hortensji bukietowych.

Ceny są zabójcze czasem. Ja w sumie mam podobny dylemat, co Ania. Planowałam zrobić żywopłot z cisa Hilli na około metr wysokości. Widziałam ładne sadzonki po 25 zł, a i tak dumam, czy to nie za drogi biznes i co ile posadzić. Hilli podobno rośnie trochę szerzej, może wystarczyłoby posadzić co 50 cm. Wtedy za 8 metrów bieżących żywopłotu wyszłoby 400 zł.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 14:16, 04 maj 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
ajka napisał(a)
Nie ma co zazdrościć innym, nam po skończeniu budowy domu powiedzieli, że za 50-60tyś to trawnik mogą zrobić (mamy 2000m2) Cieszę się, mimo tej ciągłej harówki, że do wszystkiego doszliśmy własną pracą. Patrzę po ogrodach sąsiadów i z satysfakcją patrzę, że te ogrody robione przez firmy wcale lepiej nie wyglądają, tym bardziej, że potem zwykle nie ma kto o te ogrody dbać i te ogrody marnieją. A my wciąż uczymy się i wkładamy w nie całe swoje serce, co po prostu widać.


U mnie jeszcze nic nie widać, ale kiedyś.. kiedyś

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 14:22, 04 maj 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Aniu zazdroszczę zdobycznych skarbów gdzie będziesz sadziła truskawki?

Czekam na efekty na nowej rabacie

U mnie cisy drogie jak nie wiem, 25zł mała sadzoneczka. Byłam na grillu u znajomych którzy mają przecudny żywopłot z cisa, zapytałam ile rósł.. Nie pamiętają dokładnie ale jakieś 15-20lat
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
olciamanolcia 14:36, 04 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Ta druga duża trawa to może byc i miskant i rozplenica .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 16:06, 04 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
aciaz1000 napisał(a)
Aniu zazdroszczę zdobycznych skarbów gdzie będziesz sadziła truskawki?

Czekam na efekty na nowej rabacie

U mnie cisy drogie jak nie wiem, 25zł mała sadzoneczka. Byłam na grillu u znajomych którzy mają przecudny żywopłot z cisa, zapytałam ile rósł.. Nie pamiętają dokładnie ale jakieś 15-20lat

Aga, doczekasz się efektów u siebie szybciej niż myślisz
Truskawki pójdą do warzywnika. Zlikwidowałam tam starą grządkę z truskawkami i w innym miejscu zrobię nową.
Te cisy za 25 zł nie były jakieś ogromne, tak z 30 cm chyba miały. Powiedzmy, że optymalne żeby sobie powoli rosły w ekran. Mniejszych chyba nie ma sensu kupować, bo się nie doczekam, a większe to już za duży wydatek.
Jedni z moich sąsiadów posadzili większe sadzonki jakichś kolumnowych cisów i już są równo z ogrodzeniem, czyli mają ze 150 cm. A rosły max 5 lat, może nawet krócej, bo nie pamiętam kiedy je posadzili. Mogłyby być trochę bardziej gęste, ale fajnie już wyglądają. Muszę dopytać ich o odmianę, może dałabym też u siebie na front.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 16:11, 04 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
olciamanolcia napisał(a)
Ta druga duża trawa to może byc i miskant i rozplenica .

Dzięki, na razie nie sadzę w stałe miejsce, poczekam przez lato.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 14:28, 05 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Takie Hilli są w szkółce za 15 zł, w porywach mogą mieć 30 cm, doniczka ok. 2 litry. Mogą być?



Te za 25 zł były jednak większe, tak ze 40 cm, ale i tak jest ich za mało.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 15:29, 05 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7119
Bierz male. Urosną jak im zrobisz dobrd pidloze i nie bedziesz dawac nawozu do iglakow.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 15:41, 05 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
A te cisy miałyby coś zasłaniać czy stanowić ozdobny żywopłot dzielący przestrzeń? Wiadomo, że urosną, moje też były małe sadzone, rosną już trzeci rok. Mąż twierdzi, że nic nie przyrastają ale to nieprawda. Ceny roślin powariowały Te sadzonki, które pokazałaś są całkiem ładne.
Spróbuj wybrać takie, które mają równe przewodniki wtedy szybciej będzie efekt gęstości.

Kawał roboty odwaliliście
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies