Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 11:35, 26 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
MartaCho napisał(a)
Raczej nie Orange- one są bardziej Orange


Typowałam z pozostałych odmian dostępnych w biedzie, ale może to jeszcze jakaś inna. W każdym razie na żadnym zdjęciu nie widziałam, żeby Going Green miał takie czerwone pędy i pomarańczowe młode liście.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 15:06, 26 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Klonik nawet jak nazwa pomylona i tak jest śliczny.

Cisy wąskie Wojtki. Gęsto posadzic i będą ładne. W szkółce gdzie jeżdże włascicielka ma pod płotem.
Jak nie zapomnę to zrobie Ci fote w niedzielę.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 18:24, 26 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dzięki, chętnie zobaczę już wyrośnięty żywopłot. U mnie w szkółce też chyba widziałam Wojtki, ale to było z 3 tygodnie temu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 13:26, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
3, 2, 1, próba generalna rabaty z dębem Green Pillar, jodłą i Pissardi
Hortki Silver Dollar (te z biedry ) zygzakiem, z tyłu 4 trawy nn, na końcu po prawo pasiasty miskant,



____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 13:30, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Tam, gdzie hortki tworzą trójkąty, chyba dam jeszcze jakieś zimozielone kulki, może po prostu tuje Danica. A może macie jakieś propozycje? I co jeszcze można dać w nogi hortensjom?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 14:30, 30 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Próba generalna wygląda całkiem fajnie danici mam, ładny kolor mają też kulki miriam, teraz kupiłam cisa na kulkowanie. W nogach hortensji może bodziszek?
Wracając do rabaty z frontu czy na pewno zmieścisz tam żywopłot z cisa? Ja mam 3m rabatę najszerszą, na żywopłot mam jakieś 80 cm zostawione. O węższe rabaty się trochę boję, bo sam cis też będzie tył więc sadzę przed nim rośliny raczej nie osiągające dużych rozmiarów. Zawsze możesz spróbować i rabatę przerobić osobiście bardzo lubię żywopłoty cisowe więc kibicuję!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 22:39, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
anuska2507 napisał(a)
Tam, gdzie hortki tworzą trójkąty, chyba dam jeszcze jakieś zimozielone kulki, może po prostu tuje Danica. A może macie jakieś propozycje? I co jeszcze można dać w nogi hortensjom?


Na pewno coś zimozielonego.
Mam takie miejsca, gdzie po zimie jest pusto, też muszę o czymś takim pomyśleć.
Tuje danica to dobry pomysł. Ewentualnie jakieś mniejsze iglaki, typu kosodrzewina albo miniaturowe sosenki.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 23:10, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
DariaB napisał(a)
Próba generalna wygląda całkiem fajnie danici mam, ładny kolor mają też kulki miriam, teraz kupiłam cisa na kulkowanie. W nogach hortensji może bodziszek?
Wracając do rabaty z frontu czy na pewno zmieścisz tam żywopłot z cisa? Ja mam 3m rabatę najszerszą, na żywopłot mam jakieś 80 cm zostawione. O węższe rabaty się trochę boję, bo sam cis też będzie tył więc sadzę przed nim rośliny raczej nie osiągające dużych rozmiarów. Zawsze możesz spróbować i rabatę przerobić osobiście bardzo lubię żywopłoty cisowe więc kibicuję!

Tuje Miriam ciekawe, mniej popularne niż Danica.
Bodziszek będzie akurat w dalszej części rabaty, prostopadłej do tej z hortensjami. Muszę rozejrzeć się, jakie byliny teraz kwitną. Mam też niskie szałwie, które właśnie rozkwitły - jeśli bym je podzieliła, miałabym darmowe sadzonki. I czosnki posadzę

Mi też bardzo spodobały się cisowe żywopłoty, stąd pomysł Ale czy zmieszczę... Na pewno muszę wybrać maksymalnie wąską, kolumnową odmianę. Nie pamiętam dokładnie, ale wiśnie rosną ponad metr od płotu. Jedynie miskanty są za blisko, no i może jałowce (2 szt.) trzeba by usunąć, żeby zrobić miejsce na przesadzenie miskantów.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 23:15, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Agatorek napisał(a)

Na pewno coś zimozielonego.
Mam takie miejsca, gdzie po zimie jest pusto, też muszę o czymś takim pomyśleć.
Tuje danica to dobry pomysł. Ewentualnie jakieś mniejsze iglaki, typu kosodrzewina albo miniaturowe sosenki.

Przyszła mi do głowy choina kanadyjska Jeddeloh. Trochę rozczochrana ale nadaje się do półcienia, a obawiam się, że sosenki mogą mieć za mało słońca, gdy hortensje się rozrosną i zasłonią je od południa.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 23:20, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Choina tez fajna
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies