Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 18:39, 28 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Róże (sztuk: dwie)
I pelargonie. Chyba mało popularne na O. Dobrze spisują się na patelni. Mam je trzeci sezon, po zimie wymagały małej reanimacji, ale nawóz zrobił swoje


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 18:40, 28 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Pierwsza jeżówka - po wizycie w ogrodniczym stwierdzam, że mus zostawić do wysiania

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 18:43, 28 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Zakwitły czosnki główkowate, wokół pełno bzyków.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 21:00, 28 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Bardzo ładnie wyglądają obie rabaty. I te z różami i te przy ogrodzeniu

Pelargonie nie są jednoroczne? Czy przechowujesz je w gdzieś w garażu?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kabri 22:27, 28 cze 2022

Dołączył: 05 paź 2017
Posty: 29
anuska2507 napisał(a)
Rabaty frontowe





Pięknie tutaj a co jest dokładnie na tej rabacie? Jaka odmiana szałwi? I co to za trawy i drzewka?
____________________
Karolina Złe dobrego początki...
aciaz1000 09:03, 29 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)
W weekend rozłożyliśmy basen i dzisiaj zaczęliśmy sezon świetna sprawa taka kąpiel, woda była już bardzo ciepła

Chyba wiem, co wyrosło mi w czosnkach główkowatych. To agapant. Ale skąd się tam wziął - nie mam pojęcia bo to chyba nie jest roślina cebulowa. Może jesienią jakoś go odseparuje od czosnków.


Nie ma to jak basen

Byłaś bardzo dzielna z cięciem cisów! Ja płakałam jak cięłam moje, i żałuję że zrobiłam to po roku a mogłam od razu.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
anuska2507 10:34, 29 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Agatorek napisał(a)
Bardzo ładnie wyglądają obie rabaty. I te z różami i te przy ogrodzeniu

Pelargonie nie są jednoroczne? Czy przechowujesz je w gdzieś w garażu?

Dziękuję
Pelargonie nie są jednoroczne, jeśli nie zamarzną. Udało mi się 2 razy przechować je w garażu, co prawda ogrzewanym, ale nie mam tam wysokich temperatur. Trochę je podsuszyłam, ale po zimie oskubalam z suszu, przycięłam, regularnie podlewałam nawozem i ruszyły.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:37, 29 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
kabri napisał(a)


Pięknie tutaj a co jest dokładnie na tej rabacie? Jaka odmiana szałwi? I co to za trawy i drzewka?

Bardzo mi miło
Te 3 drzewa to wiśnie umbraculifera. Pod nimi rosną bukszpany, miskanty Fernen Osten, sesleria jesienna, szałwia Sensation Compact Deep Blue i jeżówki. Pod jedną z wiśni są też 2 jałowce Limeglow, jako pozostałość moich pierwszych nasadzeń.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 11:02, 29 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
aciaz1000 napisał(a)


Nie ma to jak basen

Byłaś bardzo dzielna z cięciem cisów! Ja płakałam jak cięłam moje, i żałuję że zrobiłam to po roku a mogłam od razu.

Cięcie po roku faktycznie mogło boleć, bo ciski pewnie przyrosły na wysokość. Moje nawet w doniczkach miały ładne przyrosty i trzeba było je ciachnąć. Ale trzymam się myśli, że przez 2 lata ludzie narzekają, że cisy nie rosną, a potem narzekają, że rosną
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Martka 11:38, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Anusko, zajrzałam i poczytałam o początkach, popatrzyłam co teraz się dzieje i bardzo podziwiam i Twą determinację i efekty Cięcie cisów wyjdzie im tylko na dobre, ładnie zagęszczą się, inaczej pójdą tyko w górę. Jak przygotowałaś glebę pod cisy? Warzywne klimaty masz niesamowite. Chciałabym mieć taki warzywnik.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies