Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 16:27, 29 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dziękuję, jeszcze raz.
Właśnie w chwilach zwątpienia, kiedy wydaje się, że tak mało się zrobiło, to warto wrócić do perspektywy sprzed kilku lat - od razu humor się poprawia
Glebę pod cisy starałam się przygotować ogrodowiskowo
Rok temu był zerwany trawnik, darń przekopana z ziemią. W tym roku doszedł kompost mojej produkcji (z dużą ilością kory), sama kora, obornik bydlęcy niegranulowany, dolomit i mączka bazaltowa. Podczas sadzenia sypałam w dołek garstkę superfosfatu i mieszałam z ziemią. No i pilnowałam się, żeby nie posadzić zbyt głęboko.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:34, 30 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Nie pokazałam jeszcze ostatnich zakupów, tak na próbę/do rozmnożenia na kiedyś: kuklik Mai Tai i zawilec jesienny Honorine Jobert.


Sprzedawca bzu czarnego twierdzi, że to na 100% Eva. Po kilku dniach bez dostał jakby ciemnych smug - zaczął się wybarwiać?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 15:02, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Ania to Ci się trafiła niespodzianka między czosnkami, może był kawałek kłącza w paczce? Chociaż ciężko pomylić cebulkę z kłączem
Widzę, że rabata powstaje, mi też się podoba pomysł hakonek w przejściu. ładny ten kuklik, a ja przecież nie lubię pomarańczowego hihi. Zawilca chyba takiego samego mam, muszę go koniecznie posadzić do ziemi bo rośnie biedaczek od przeprowadzki w donicy. Ciekawa jestem czy bez jest rzeczywiście tym, którym miał być.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 00:24, 01 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
anuska2507 napisał(a)

Dziękuję
Pelargonie nie są jednoroczne, jeśli nie zamarzną. Udało mi się 2 razy przechować je w garażu, co prawda ogrzewanym, ale nie mam tam wysokich temperatur. Trochę je podsuszyłam, ale po zimie oskubalam z suszu, przycięłam, regularnie podlewałam nawozem i ruszyły.


Oo, myślałam, że u nich kiepsko z takim przechowywaniem przez zimę. Fajnie, że Ci się udało
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Liviaa 02:18, 01 lip 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Cześć wpadłam z rewizytą i pierwsze wrażenie to wow Może i zaczynałyśmy w podobnym czasie, ale na chwilę obecną to jestem w tyle daaaaleko za tobą Po ogarnięciu małego kawałka przed domem u mnie nic się nie działo, za to ty niesamowicie lecisz z robotą! brawo!

Mam bez ewa pod płotem i młode przyrosty oraz te bardziej cieniowane są zielone. Wiosną zanim słońce było wyżej na niebie był właśnie zielonkawy, teraz jest taki jak być powinien, więc twój też się wybarwi jak dostanie słoneczka więcej, tylko to nie jest z dnia na dzień.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Roocika 10:09, 01 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania, przepraszam, zapomniałam o zdjęciach Dziś mąż jest w domu to się przejdę za dom i cyknę fotki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anuska2507 15:34, 01 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
DariaB napisał(a)
Ania to Ci się trafiła niespodzianka między czosnkami, może był kawałek kłącza w paczce? Chociaż ciężko pomylić cebulkę z kłączem
Widzę, że rabata powstaje, mi też się podoba pomysł hakonek w przejściu. ładny ten kuklik, a ja przecież nie lubię pomarańczowego hihi. Zawilca chyba takiego samego mam, muszę go koniecznie posadzić do ziemi bo rośnie biedaczek od przeprowadzki w donicy. Ciekawa jestem czy bez jest rzeczywiście tym, którym miał być.

Właśnie moja pierwsza myśl, że to jakaś pomylona cebulka. Kłącza nie kojarzę, ale też nigdy nie widziałam, jak wygląda kłącze agapantu. Może przybyło do mnie z ziemią. Mam jeszcze inne kłącza przypominające fasolkę szparagową, które znalazłam jesienią, powybieralam z ziemi i z ciekawości uprawiam w doniczce
Oj tam, nie lubisz pomarańczowego, ładny kolor przecież kuklik może mi się przyda na pomarańczowo - fioletową różankę. A zawilec - jeszcze nie wiem, gdzie się przyda
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 15:49, 01 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Agatorek napisał(a)


Oo, myślałam, że u nich kiepsko z takim przechowywaniem przez zimę. Fajnie, że Ci się udało

No nie jest tak źle. Ale faktem jest, że w centrach były już podpędzone sadzonki, a ja na swoje musiałam trochę poczekać
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 16:13, 01 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Liviaa napisał(a)
Cześć wpadłam z rewizytą i pierwsze wrażenie to wow Może i zaczynałyśmy w podobnym czasie, ale na chwilę obecną to jestem w tyle daaaaleko za tobą Po ogarnięciu małego kawałka przed domem u mnie nic się nie działo, za to ty niesamowicie lecisz z robotą! brawo!

Mam bez ewa pod płotem i młode przyrosty oraz te bardziej cieniowane są zielone. Wiosną zanim słońce było wyżej na niebie był właśnie zielonkawy, teraz jest taki jak być powinien, więc twój też się wybarwi jak dostanie słoneczka więcej, tylko to nie jest z dnia na dzień.

Witaj miło mi, że tak to widzisz, bo ja widzę głównie, ile roboty jeszcze przede mną ale rzeczywiście w tym roku trochę ruszyłam z pracami. I nie umniejszaj sobie, u Ciebie też przecież coś się dzieje.
Dzięki za informacje o bzie. U mnie jest ok. tygodnia i właśnie wydaje mi się, że zaczął ciemnieć. Chyba jestem skłonna uwierzyć sprzedawcy i zaczekam cierpliwie na wybarwienie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 16:25, 01 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Roocika napisał(a)
Ania, przepraszam, zapomniałam o zdjęciach Dziś mąż jest w domu to się przejdę za dom i cyknę fotki.

Nie szkodzi. Bez raczej zostaje, więc zdjęcie nie jest pilne
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies