Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

ajka 14:44, 09 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
anuska2507 napisał(a)

O nie pomyślałam o nim, a są przecież limonkowe odmiany. On ma chyba małe wymagania i lubi sucho, to by się nadawał na moją działkę.


Ja bym posadziła bordowego, bo bardziej mi się podoba, ale to już zależy od twoich osobistych preferencji. Ja mam Royal Purple i Golden Spirit. Można też chyba kupić szczepione na pniu
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 14:50, 09 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Liviaa napisał(a)
Chwasty dorodne to pewnie cokolwiek tam posadzisz będzie pięknie rosło
Na cień tam jeszcze poczekasz, więc klona będzie ci przypalało na razie (może nawet nie przetrwać). Ja kocham liściaste i sama nie mogę się zdecydować, są piękne jarzębiny (kolumnowy jarząb szwedzki albo inne o róznym kolorze korali, pięknie się przebarwiają jesienią), albo np jabłonka OLA albo klony red sunset (zobacz u Marty cho), albo dąb błotny green pillar. Jakoś same piękne jesienią mi się napisały.
O! i jeszcze pamiętam, w jakiejś realizacji Danusi pięknego, żółciutkiego miłorzęba Mariken chyba.

Chwasty takie dorodne, bo porastają kupę obornika
Chyba masz rację z tym cieniem i dużo ciekawych propozycji mi podrzuciłaś. Dęba Green Pillar już mam w dalszej części tej rabaty. Kupiłam go właśnie licząc na jesienne przebarwienia
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 14:57, 09 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
LIDKA napisał(a)


Na niwaki cyprisik buleward mam i polecam.. Fajny kolor, miękkie igły, tnie sie extra. Wybacza błędy i rośnie zdrowo.

Nie znałam nawet takiego Brałam pod uwagę tylko cisa, bo widziałam już wyrośnięte egzemplarze, tylko trzeba by było uformować na nich poduchy.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 15:03, 09 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
ajka napisał(a)


Ja bym posadziła bordowego, bo bardziej mi się podoba, ale to już zależy od twoich osobistych preferencji. Ja mam Royal Purple i Golden Spirit. Można też chyba kupić szczepione na pniu

Hmm, bordowe odrzuciłam, bo obok, w hortensjach, rośnie już śliwa Pissardi na pniu, a jeszcze dalej bez Black Lace Eva (o ile nie pomylony) i wydaje mi się, że byłoby już za dużo bordowego.

Edit: właśnie przyszło mi do głowy, że jeśli bez jest pomylony i będzie jednak zielony, to przesadzę go w omawiane miejsce, a w miejsce bzu dam inny bordowy krzaczor
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 20:27, 10 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
W czwartek umyłam 2 okna i od razu cały weekend deszczowy
Wykorzystałam fakt, że ziemia w przedogródku zmiękła i zrobiłam tetrisy seslerii jesiennej i szałwii. Dotychczasowy układ nie do końca mi pasował, bo miejscami wyszło za bardzo od linijki. Brakowało też seslerii, bo wiosną nie zdążyłam jej podzielić.
Zrobiłam kanciki przy obrzeżu z kostki granitowej, bo trawnik zaczął już w nią wrastać.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 20:32, 10 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Pokażę hortensje bukietowe, które udało mi się ukorzenić z patyków.
Te 2 w brązowych doniczkach to nn z biedry. Ukorzeniłam ścinki po przycięciu kupionych sadzonek
A ten biedaczek obok to podobno Phantom.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 20:50, 11 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Wspomniane tetrisy.
Wiśnia dostała w nogi duży egzemplarz seslerii i szałwii, bo wcześniej rosły tam wypierdki z podziału i było trochę łyso. Wypierdkami seslerii uzupełniłam braki na rabacie po drugiej stronie ścieżki.



Przesadziłam też rosnąca na skraju turzycę Evergold w środek szpaleru, żeby załatać dziurę, po tej, która wypadła. Na końcu dosadziłam malucha z mojej szkółki może za rok trochę nadgoni wzrostem


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 07:33, 13 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Też uległam cebulowej pokusie, ale u mnie skromnie, raptem 107 cebul. Muszę na własnej skórze przetestować, czy nie pomylone jakby pomyłki z hortensjami było mi mało
Tym Candy Prince dokupię do towarzystwa Purple Prince i dam je w przedogródku.


Jeżówka w hakonce zbiera się do kwitnienia. Kiedy lepiej je rozdzielić? Teraz czy wiosną?


Bez po posadzeniu zrzucił liście. Nowe łapią ciemny kolor.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:19, 21 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Bodziszek Rozanne po pierwszym sezonie u mnie


Tu egzemplarz po podziale.


Druga część tego podzielonego "trochę" mniejsza


Rozchodnik Thunderhead. Kępa jest niska i jeszcze nie w pełni kwitnienia, bo wiosną pobierałam z niej pędy na sadzonki. Teraz pobiorę z niej kolejne gałązki do ukorzenienia
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:22, 21 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Gdyby ktoś potrzebował, to mogę podzielić się siewkami naparstnicy. Teraz lub wiosną. Może znajdą się też siewki stipy i orlików

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies