Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 16:28, 04 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Agatorek napisał(a)
Też byłabym za opcją nr 1 przy warzywkach

Dzięki, kolejny głos "za" jak nic muszę przekonać męża, że ma to sens. Na razie jego stanowisko brzmi: nie, bo nie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 16:38, 04 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Basieksp napisał(a)
Ładne zbiory a jaki ładny por, u mnie por jakoś się nie udał, no ale trudno

A jeszcze ile do zebrania Moja cukinia w ogóle nie ogarnia, że już jesień.
Z porem chyba trzeba też trafić na dobre nasionka. U mojej mamy cały czas rosła kulka z cienką łodygą. Ja drugi rok z rzędu wysiewałam z nasion zebranych przez teściową i u mnie, i u niej pory się udały.
Mi z kolei ani razu nie udały się selery i w tym roku zrezygnowałam.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 16:38, 05 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dobrze? Czy za gęsto? Koszyczek ma średnicę 30 cm.
I może głupie pytanie, ale czy te małe cebulki przybyszowe można już oddzielić czy niech sobie rosną na razie z tą mateczną?

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
olciamanolcia 16:43, 05 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Ja do koszyczka 26 cm wkładałam po 10-11 cebul.
Te msle zostaw -zapewne wyrosną.
Wykopałam ostatnio koszyk z białymi tulipanami bo od dwóch sezonów miały tylko liście porozdzielałam je i posadziłam kupkami w rabatę . Zobaczymy czy będą kwiatki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 17:44, 05 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dzięki, to zostawię tak jak jest, bo mam odmiany, które się mnożą. Z tymi małymi i tak jest 10
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Brzozowadzie... 14:19, 06 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anuska2507 napisał(a)
Widziałam ostatnio takie małe "drapaki" chyba po 11 zł były. Wiem, że posadzenie ich jesienią jest bardzo korzystne. Dużo roślin tak sadziłam, nawet dwa małe kawałeczki trawnika posialiśmy po 20 października i miały się świetnie. Ale czeka nas jeszcze kopanie w tej okolicy. Zamiast studni rozsączającej (w obrysie rabatki widać betonowy dekiel) chcemy wstawić betonowy zbiornik na deszczówkę. Chyba muszę "pogonić" męża, bo miał to załatwić może udałoby się w tym roku.
Omoriki też mi się podobają. Rozważam właśnie, czy tą dalszą część żywopłotu nie zrobić z serbów. Za fioletową rabatką jest posadzony szpaler drzewek owocowych (takie maluchy, że nie widać ich na zdjęciu ) miałyby solidną osłonę od wiatrów. Twoje choiny i świerki widziałam. Mogłabyś napisać mi tutaj jak gęsto sadziłaś jedne i drugie?

Tak na szybko odpowiem - choiny sadziłam co 70 cm i to jest za gęsto, spokojnie można co 1 metra. Omorikom teraz zostawiłabym co najmniej 2 metry
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Agatorek 14:45, 06 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Jak dla mnie jest za mało cebul w tym koszyczku . Także za gęsto nie jest.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 20:01, 06 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Tak na szybko odpowiem - choiny sadziłam co 70 cm i to jest za gęsto, spokojnie można co 1 metra. Omorikom teraz zostawiłabym co najmniej 2 metry

Dzięki, teraz będę miała odniesienie co do odległości, bo patrząc na te maluszki w szkółce to aż się nie chce wierzyć, że one tak urosną
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 20:05, 06 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Agatorek napisał(a)
Jak dla mnie jest za mało cebul w tym koszyczku . Także za gęsto nie jest.

Za mało może być, więcej będzie jak się namnożą a dokupować nie będę, bo połowa i tak jest z biedry i nie wiadomo, co z nich wyrośnie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 20:16, 06 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Pospamuję dzisiejszymi grzybkami. Pierwsze zebrałam ja z moją mamą, drugie - mój małżonek wracając z pracy
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies