Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 19:30, 21 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
A tu efekt krótkiego wyjścia "za płot"
W tym taki dziwoląg - siedziuń. Podobno bardzo smaczny


Nawet na rabacie z hortensjami wyrósł grzybek
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 20:08, 21 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
U mnie grzyby rosną nawet trawniku, ale ja na grzybach się nie znam więc wszystkie wyrzucam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Helen 20:38, 21 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
anuska2507 napisał(a)
Gdyby ktoś potrzebował, to mogę podzielić się siewkami naparstnicy. Teraz lub wiosną. Może znajdą się też siewki stipy i orlików


Ja bardzo chętnie. Może wiosną?
____________________
Helen - Hortensjowo
anuska2507 21:50, 21 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
ajka napisał(a)
U mnie grzyby rosną nawet trawniku, ale ja na grzybach się nie znam więc wszystkie wyrzucam.

U mnie w trawniku też coś rośnie, ale to raczej nic z jadalnych. Z kolei na łące w pobliżu mojego rodzinnego domu nieraz zbierałam pieczarki, czasem trafiały się nawet czerwone kozaki.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:53, 21 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Helen napisał(a)

Ja bardzo chętnie. Może wiosną?
Nie ma sprawy, niektóre siewki jeszcze są malutkie, więc może być wiosną. Jakbym zapomniała, to się przypomnij
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Helen 05:35, 22 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
anuska2507 napisał(a)
Nie ma sprawy, niektóre siewki jeszcze są malutkie, więc może być wiosną. Jakbym zapomniała, to się przypomnij

Ania, jak nie zapomnę, to się przypomnę
____________________
Helen - Hortensjowo
DariaB 10:25, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Ten grzybek wygląda jak gąbka do kąpieli Fajny masz ten szpalerek z traw
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 17:55, 26 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Nawet dobry był ten grzybek
Szpalerek dziękuje
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Brzozowadzie... 21:45, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wpadłam zobaczyć, kto mnie pyta o choiny i od razu przeczytałam cały wątek Ale ładnie Ci się ogród wypełnia! Bardzo podziwiam Twoje zdolności "rozmnożeniowe" Ja też jakoś największą frajdę mam z samodzielnie wyhodowanych roślin. Ostatnio ukorzeniłam sobie gałązkę bza Black lace, którą musiałam przyciąć. Tak przyglądam się Twojemu, czy to rzeczywiście ten sam. Sama nie wiem, troszkę za jasny, ale może jeszcz ściemnieje Tylko ja moje sadzonki wciskam od razu w ziemię, w doniczkach bym ususzyła
Piękne masz te wiśnie przed domem, cała ta rabata jest bardzo fajna, dobrze jej zrobiły Twoje ostatnie tetrisy, nabrała lekkości.
A gdzie byś chciała posadzić szpaler choin?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
anuska2507 10:37, 30 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Witaj u mnie i dziękuję za tyle pochwał Fakt, ogród się wypełnia, wprawdzie nie za szybko, na miarę moich sił i czasu, ale bardzo cieszy. Ostatnio nawet przeglądałam zdjęcia z początku sezonu i już było widać ogromną zmianę. Rozmnażanie roślin daje i satysfakcję i oszczędności podzielam zdanie, które nieraz padało na O., że warto kupić większe (czyli droższe) drzewo, a oszczędności szukać w bylinach, trawach.
Bez jeszcze trochę ściemniał od czasu zrobienia zdjęcia, więc myślę, że nie ma tu pomyłki i na wiosnę pokaże pełne wybarwienie.
Choiny chciałabym dać jako żywopłot od północnej strony (to ten zielony prostokąt). Ale tylko w części ogrodu za domem, żeby nie zabierać przejścia między domem a ogrodzeniem. Byłyby tłem dla rabaty z brzozą, wrzosowiskiem. Albo pociągnęłabym je aż do końca działki, w stronę lasu. Na początku miałyby dużo słońca.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies