Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

Wiolka5_7 11:36, 30 cze 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
UrsaMaior napisał(a)


Sam ogród jakieś 1000 chyba...Tak mniej więcej.


u mnie byłoby połowę
wiem już na jaką sumę się szykować....dzięki
bo u nas też by firma robiła,bo sami nie mamy pojęcia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
amatorodniczka 16:30, 30 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Dziewczyny hortensje jakoś mi klapły po posadzeniu, mimo podlewania czy to słońce je tak załatwiło?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
kasiab 16:48, 30 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Podlewaj musi się zaklimatyzowac po podlaniu możesz je zrosić żeby schłodzić roślinę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sarenka 16:50, 30 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kasiab napisał(a)
Podlewaj musi się zaklimatyzowac po podlaniu możesz je zrosić żeby schłodzić roślinę
Tylko chyba nie za często bo od kranowej wody moja Annabelle miała w zeszłym roku grzyba :/ bo zraszaczem bo ula podlewana przy okazji trawnika ( tak żeby czas zaoszczędzić )
____________________
Magda W samym sloncu
kasiab 17:19, 30 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
sarenka napisał(a)
Tylko chyba nie za często bo od kranowej wody moja Annabelle miała w zeszłym roku grzyba :/ bo zraszaczem bo ula podlewana przy okazji trawnika ( tak żeby czas zaoszczędzić )


Ja mam ze studni a ja ją chwilkę po liściach zraszam żeby schłodzić i odpukac ładne ma listki zdrowe. Podlewam brykę na dwa razy od niej zaczynam i na niej kończę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
amatorodniczka 22:40, 30 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Ok dzięki będę podlewać, ale ostrożnie, bo woda z "kranu" u mnie jest zmiękczana solą więc to też może się roślinkom nie podobać :/
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 23:40, 30 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Oto moje Gracki, wymienione z hakone all gold

Mam nadzieję, że znajdzie się dla nich przyzwoite miejsce.... póki co postoją w doniczkach bo nie mam pojęcie gdzie je "wsadzić"



____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
kasiab 06:49, 01 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
amatorodniczka napisał(a)
Ok dzięki będę podlewać, ale ostrożnie, bo woda z "kranu" u mnie jest zmiękczana solą więc to też może się roślinkom nie podobać :/


U mnie też jest zmiękczana solą nic im nie jest

Zakupy super!!! Czekam az znajdziesz dla nich miejsce
____________________
Kasia - tu na razie jest...
amatorodniczka 15:55, 02 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Siedzę i myślę, gdzie zrobić szpaler z tych Gracilimusów

I mam w głowie takie opcje:

1. wysadzić Laurowiśnie przy tarasie i w ich miejsce posadzić gracki, w kształt litery L, w sąsiedztwie kulkowisko przy tarasie i podświetlane drzewko (lub dwa), przykładowo grab






2. zrobić nową rabatę w zaznaczonym miejscu - same trawy lub coś jeszcze

(od strony drogi patrząc na taras jestem bardzo widoczna - zero prywatności, aż się prosi żeby tutaj coś posadzić, były nawet propozycje świerków serbskich, ale póki co tą opcję odłożyłam na bok) eM w tym zaznaczonym miejscu nie chce rabaty, chce tam mieć prosty trawnik :/ mówi że na tej stromej skarpie posadzić te trawy, ale na skarpie mogą nie osiągnąć wystarczającej wysokości żeby stworzyć zasłaniającą ścianę





3. Posadzić Gracki na łagodnej skarpie ( i tutaj też 3 opcje: 1* jeden szpaler z Gracilimusów i przed nimi coś innego, 2* posadzić w części skarpy w kształt trójkąta i w niższych częściach skarpy inne rośliny, 3* obsadzić całą skarpę grackami). Na tej skarpie była jeszcze opcja z trzcinnikami KF lub moliniami



Co sądzicie o tych wersjach z Grackami?
A może macie jeszcze jakiś inny pomysł?






____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
polinka 22:14, 04 lip 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Weroniko, nie chce siać paniki ale nie jestem pewna czy to Gracilimusy

Po drugie raczej nie idz w miskanty na skarpach bo one potrzebują dużych ilosci wody a nie macie nawodnienia. Będzie Wam bardzo trudno zapewnić im dostateczną wilgotność w korzeniach na pochyłym terenie. Na skarpy szukaj traw mało wymagających. Np. Molinie, trzcinniki, seslerie czy rośliny zadarniające.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies