Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

BKosimkArt 14:44, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Taka luźna propozycja...

Przed tą rabatą i za mógłby być trawnik.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
amatorodniczka 15:47, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
BKosimkArt napisał(a)
W tych liniach skarpy sprawdziłyby się obrzeże ze słupków wyższych tak żeby zrobić takie schodki ale wyrównać w miarę te miejsca żeby nie było pochyłej... mogłabyś tu wprowadzić kolejne rabaty.
A kostkę w obrzeżach masz osadzoną cementem? ja układam bezpośrednio na ziemi i fajnie się sprawdza gdy mam chęć coś powiększyć


Hej No właśnie eM wolałby w tę skarpę wprowadzić obrzeża bo boi się, że jeśli wysypiemy tam korę lub kamień to na trawnik będzie się to wysypywało..
A jakie wyższe słupki masz na myśli?

Ogólnie na początku była wersja, że ta skarpa będzie w zwykłej trawie, ale to chyba będzie kłopotliwe w koszeniu i pomyślałam żeby ją obsadzić i szukam teraz na pintereście i innych stronach ciekawego nowoczesnego rozwiązania..

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 15:48, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Kostka jest osadzana na betonie Dzięki za propozycję, będę rozmyślała nad tą opcją też..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Johanka77 16:12, 14 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kochana masz potencjał!

Wiesz, że ja lubię taką nowoczesność.

Co do mnogości odmian drzew - ja bym się nie wstydziłą.

Przesadź je tylko w inne miejsca tematycznie - żeby nie było takiego sadzenia na mijanki. Szpalery są bardziej nowoczesne.

Jeśli chodzi o twoje boisko - od strony drogi na pewno dała bym brzozowy zagajnik. Popatrz sobie u Marty na Insta - bo tu już chyba konta Marty Zielonej nie ma. Ten zagajnik w jednym z narożników. Fajnie Was zasłomni od odrogi i wprowadzi lekkość do Twojego ogrodu.
Ponadto przy takim metrażu, jak Wasz, aż się prosi, żeby czymś to rozbić.
Inaczej będzie wrażenie płaskości...

Tych rozplenicowych schodów to ja Ci zazdroszczę!

Ja też miałąm kostkę z niewielką ilością cementu.
Owszem, łatwo się usuwa, ale też chwasty i murawa porstają na maksa.
Osobiście nie polecam.
Mam sporo do sprzedania

Przerzucliliśmy się na krawężniki. I łatwiej nam z chwastami, ponadto mi się lepiej podobają w ogrodzie.
Ja mam betonowe serce i lubię szaro i prosto

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 18:27, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Johanka77 napisał(a)


Wiesz, że ja lubię taką nowoczesność.

Przesadź je tylko w inne miejsca tematycznie - żeby nie było takiego sadzenia na mijanki. Szpalery są bardziej nowoczesne.

Jeśli chodzi o twoje boisko - od strony drogi na pewno dała bym brzozowy zagajnik. Tych rozplenicowych schodów to ja Ci zazdroszczę!

Przerzucliliśmy się na krawężniki. I łatwiej nam z chwastami, ponadto mi się lepiej podobają w ogrodzie.
Ja mam betonowe serce i lubię szaro i prosto



Też lubię nowoczesność i jak rok temu miałam wenę i zapał do wymyślania to teraz mi jej brakuje..
Ehh żadne pomysły nie przychodzą mi do głowy..

Przesadzić drzewa hmm ?? Musiałabym wtedy przesadzić surmie, a zostawić pod ogrodzeniem Śliwy Pissardi? I wtedy dokupić śliw do szpaleru żeby było ich więcej? Hmm...

Brzozy są cudne, mamy już dwie Doorenbos przy częśći gospodarczej.

Wiesz co w sumie to nie przejmuję się już tym, że mam dużą różnorodność gatunków wśród drzew tylko teraz jak będę jeszcze dosadzać mądrze to rozplanować..

Krawężniki pewnie są lepsze przypuszczam.. masz je na równo z rabatami i poziomem trawy?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
BKosimkArt 18:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Chodzi mi o palisadę, tego słowa szukałam i nie mogłam sobie przypomnieć
w dwóch miejscach dać tą palisadę żeby stworzył się poziom na każdym hmmm poziommie wiesz o co kaman?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
amatorodniczka 18:44, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Znalazłam coś podobnego.. Do mojego układu schodów które już są przed tarasem


a tu moje schody przy skarpie
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 19:04, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Ta opcja wyżej z tymi murkami chyba jednak odpada.. już dużo murków mamy ...
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 19:09, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
BKosimkArt napisał(a)
Chodzi mi o palisadę, tego słowa szukałam i nie mogłam sobie przypomnieć
w dwóch miejscach dać tą palisadę żeby stworzył się poziom na każdym hmmm poziommie wiesz o co kaman?


Hmm, troszkę nie kumam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
BKosimkArt 19:35, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Własnie o coś takiego mi chodziło... tylko palisadę dałabym wyżej i niżej... wtedy tam gdzie schody bylby poziom niżej... bez murku ponad schody...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies