Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 15:07, 17 paź 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
pawel2806 napisał(a)
w sprawie bylin polecam jeżówki


Jeżówki będą napewno Jeszcze nie wiem gdzie, ale podobają mi się więc pewnie znajdą jakieś miejsce w ogrodzie Podejrzewam tylko, że nie na tej skarpie bo tu jest półcień..

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 21:40, 19 sty 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Hej hej Weronika. Co tam u ciebie słychać? Robisz juz plany ogrodowe? Czekam na jakieś fotki zimowe.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 12:43, 04 mar 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Witam Was dawno mnie tu nie było, ba ! nie było mnie tu od października do teraz.. Myślę, że czas wrócić chociaż spraw na głowie mnóstwo i jeszcze więcej..

Mój zimowy ogród niczym specjalnym nie zachwycał, no może poza urokiem suchych traw i zielonej laurowiśni

Jestem szczerze mówiąc przerażona tym co czeka mnie już w tym miesiącu..

Otóż mam kompletnie zachwaszczony ogród, powoli zaczynam żałować decyzji o nie zastosowaniu agrotkaniny.. Najbardziej przerażają mnie miejsca gdzie nie dałąm nic a konkretnie, rabata gdzie mam posadzone 100 sztuk tulipanów które już mają mniej więcej 5 cm wysokości - JEST KOMPLETNIE ZACHWASZCZONA !!
Nie miałam kiedy tego robić zimą, a poza tym co chwilę chorowaliśmy..

druga rabata wołająca o pomoc to rabata z CAREXAMI, tam to mam wrażenie jakaś plaga egipska chwastów..

DODAM, że rabata przy wjeździe gdzie były położone kartony ma mało chwastów, tylko sporadycznie parę się znalazło, więc duży plus daję sobie za te kartony !!

No niestety przy tulipanach i carexach tego nie zrobiłam i biję się za to teraz po głowie...

Pozdrawiam!
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
kasiab 13:18, 04 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej Weroniko z tym chwastami tak to juz jest... Co bysmy robili w swoich ogrodach? nie pozostaje Ci nic innego jak wejść w rabaty i jak najszybciej sie ich pozbyć ja rownież cieszę się że na miejscowce przygotowanej pod nasadzenia mam kartony i korę jak zrobimy elewacje bede mogla wszystko przekopac razem, posadzić, polozyc kartony i przysypac korą powodzenia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 17:22, 04 mar 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny przez korę tez przerastają

Ja mam inwazje powoju i jeszcze takich dziwnych rozetek, czekam na dłuższe dni i ciepełko, bo zmarzluch jestem okrutny
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiolka5_7 18:40, 04 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
Hej zimowy śpiochu
Co do chwastów to u mnie też pełno a niby korę mam... też mnie plewienie czeka
A jak plany na ten sezon ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Johanka77 18:46, 04 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Witaj po zimie!

Nie daj się zwieść agrowłókninie... beeee....

Ale tektura jak najbardziej!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 00:43, 05 mar 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
kasiab napisał(a)
Hej Weroniko z tym chwastami tak to juz jest... Co bysmy robili w swoich ogrodach? nie pozostaje Ci nic innego jak wejść w rabaty i jak najszybciej sie ich pozbyć


Miło, że mnie tak licznie powitałyscie, cieszę się, że zaczynam z Wami wspólnie nowy sezon..

Kasia wielka szkoda, że nie można jakoś tego etapu pominąć ja lubię pielić chwasty, ale przy takiej powierzchni ehh sama nie jestem w stanie, nie ma szans.. Do czerwca bym to chyba robiła Ale tam gdzie dałam kartony jest o niebo lepiej!! A gdzie sama Kora to już gorzej, a gdzie nie dałam ani kory ani kartonu to już porażka czyli np. w szmaragdach!!

Ale co nas nie zabije to nas ponoć wzmocni.. Więc działamy
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 00:54, 05 mar 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Wiolka5_7 napisał(a)
Hej zimowy śpiochu
Co do chwastów to u mnie też pełno a niby korę mam... też mnie plewienie czeka
A jak plany na ten sezon ?


Hej hej, a dziś rano byłam u Ciebie masz niezłe tempo, działasz ostro podziwiam

Plany ho ho jest co planować powiem tylko tyle.. A spraw na głowie masa, bo i komunia mi się szykuje w maju, więc dużo obowiązków, a wolnego czasu mało..

Chcemy przede wszystkim na resztę ogrodu posiać trawnik bo póki co mamy tylko jedna cześć, a do tego eM z tego trawnika nie jest zadowolony, dla niego trawnik to priorytet

Ja natomiast muszę wymyśleć przed tym trawnikiem (więc czasu mało..) rabaty jeszcze z przodu przed tarasem bo tam ogromna powierzchnia jeszcze jest do dyspozycji, a boiska piłkarskiego tam nie chcemy

No i rabata wzdłuż ogrodzenia.. Tam gdzie teraz są śliwy wiśniowe Pissardi i te nieszczęsne Surmie pierwsze drzewka w ogrodzie trochę nieprzemyślane ale nawet je polubiłam, teraz coś do nich dokoptować żeby ładnie wyszło..

No to się nagadalam.. Od jutra zaczynam główkować
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 01:01, 05 mar 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Johanka77 napisał(a)
Witaj po zimie!

Nie daj się zwieść agrowłókninie... beeee....

Ale tektura jak najbardziej!


No witam Cie doszłam do wniosku, że kartony to super sprawa.. Tam gdzie ich nie dałam ehh no trudno uczymy się na błędach..

Jesli już bym musiała dać to agrotkaninę, te cieńszą, ale w życiu nie plastiku!! Chociaż znam pewną panią daje wszędzie plastik wszędzie i... Już drugi sezon podziwiam jej ogród!! Wszystko rośnie jak na drożdżach! Sama w to nie wierzę co ja gadam p.s żeby ktoś nie pomyślał że zachęcam do plastiku broń Boże!

Trudno mam chwasty, ale za to ile dżdżownic się dziś do mnie szeroko uśmiechało ❤️ myślę że roślinki też się odwdzięczą za to w tym sezonie ☺️
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies