Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 21:33, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziękuję Za to że jesteście
Mam fotki z postępu prac wczorajszych.. z dzisiejszych będzie jutro.. zakupiłam róże.. jeszcze nie przyszły, ale miejsce muszę im stworzyć. Miałam rabatę, która mi sie nie podobała do końca.. trzeba było coś zmienić... nie przepadam za różami, ale one mnie lubią Wiec na widok z tarasu pasuje trochę tych królowych posadzić.. na innej rabacie różanej obwódka z bukszpanu za blisko róż mi wyszła, postanowić przesunąć, a przy okazji rewolucje na innej rabacie zrobić, czyli tej co mi sie nie podoba.


Tak jak ten sznurek przesunęłam rabaty Jutro przekopuję bukszpany. Dziś zdjęłam darń, przestawiłam obrzeża i nawiozłam ziemi i piasku... wczoraj robiłam rewolucję na rabacie..



Kępę, wielką, zebrinusa oddalam, rozplenicę prrzesadziłam, przesadziłam miskanty i jakaś inna trawę.. nazwa wyleciała mi z głowy. Na bylinowej zadołowałam 3 liliowce, a 3 irysy przesadziłam trochę inaczej. Trochę inaczej posadziłam lilie, tulipany, szachownice i inne... wszytko przekopywałam po 3 razy...... Zmniejszyłam też kępy miskantów.. co zniszczyłam to moje, albo nie moje.. lilii najbardziej mi żal, bo była piękna, a cebule wielkości, że w palcach dwóch rąk nie objęłam.. zakopałam, może odżyje po latach..
ORMEA może przejść do historii

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anna_g 21:44, 13 mar 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
hanka_andrus napisał(a)
Aniu, maksyma do stosowania u każdego ogrodnika. Twój ogród lubię tak jak swój!

Kochajcie swoje ogrody!
Te co Wam się podobają mogą wyjść z mody, a Wasz za każdym nowym sezonowym otwarciem będzie inny i na pewno ładniejszy niż zeszłego roku.


Haniu Ja sobie dzisiaj dokładnie tak pomyślałam o swoim ogrodzie - że go mam... do kochania i do tego żeby mi pomagał przetrwać smutki i trudności, żeby cieszył każdego dnia na różne sposoby - choćby tylko dlatego że jest Ja z kolei nie mam tyle życiowej werwy co inni - jak chociażby rzeczona Mała_MI nasz kochany Anek - i nie potrafię połączyć i pracy, i rodziny i tego co chciałabym w ogrodzie zrobić i braku czasu na to żeby wszystko było takie jakbym chciała I, przyznaję, że mnie to wkurzało, dlatego właśnie przemianowałam ogród z obowiązku na przyjemność i coś do lubienia Chociaż daleko mu do ogrodów forumowych i jest pusty w porównaniu z waszymi to i tak go lubię i jeśli chociaż sobie jedną rabatę sezonowo zrobię to i tak mnie to będzie cieszyć. Alem się rozgadała - sorry Anek że u Ciebie tak.

A Madżenka ma rację jak najbardziej - we dwie Ciem obijemy Ja co prawda nie dwa lata ale rok bywam u Ciebie - i chocbym miała nigdzie nie wejść to u Ciebie staram sie być... Chyba właśnie dlatego, że Twój ogród tętni życiem... i to jest w nim najpiękniejsze... ŻYJE... na całego... i to jest świetne. I jestem u Ciebie bo Cię podziwiam za energię i ogrom pracy którą potrafisz włożyć w ogród... Ot tak "mimo woli" chociaż to przecież ciężka praca. Te ruchy z flanki na flankę... masę pracy, masę zmian... Bo to kochasz i to mnie przyciąga do Twojego ogrodu... Dobra, dobra... już se idem już nic nie gadam Buziole zostawiam :*
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mala_Mi 21:46, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeżeli z całego roku mam 5 zdjęć na krzyż.. to znaczy, że coś jest nie tak z danym miejscem
W maju widać różaneczniki i azalię.. jest ok.. i cebulowe, czosnki


Jesienią królują trawy i jest już dobrze, ale do traw.. jest tu kicha.. wiec naprawiam lato ..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anna_g 21:47, 13 mar 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Mala_Mi napisał(a)
Dziękuję Za to że jesteście
Mam fotki z postępu prac wczorajszych.. z dzisiejszych będzie jutro.. zakupiłam róże.. jeszcze nie przyszły, ale miejsce muszę im stworzyć. Miałam rabatę, która mi sie nie podobała do końca.. trzeba było coś zmienić... nie przepadam za różami, ale one mnie lubią Wiec na widok z tarasu pasuje trochę tych królowych posadzić.. na innej rabacie różanej obwódka z bukszpanu za blisko róż mi wyszła, postanowić przesunąć, a przy okazji rewolucje na innej rabacie zrobić, czyli tej co mi sie nie podoba.


Tak jak ten sznurek przesunęłam rabaty Jutro przekopuję bukszpany. Dziś zdjęłam darń, przestawiłam obrzeża i nawiozłam ziemi i piasku... wczoraj robiłam rewolucję na rabacie..



Kępę, wielką, zebrinusa oddalam, rozplenicę prrzesadziłam, przesadziłam miskanty i jakaś inna trawę.. nazwa wyleciała mi z głowy. Na bylinowej zadołowałam 3 liliowce, a 3 irysy przesadziłam trochę inaczej. Trochę inaczej posadziłam lilie, tulipany, szachownice i inne... wszytko przekopywałam po 3 razy...... Zmniejszyłam też kępy miskantów.. co zniszczyłam to moje, albo nie moje.. lilii najbardziej mi żal, bo była piękna, a cebule wielkości, że w palcach dwóch rąk nie objęłam.. zakopałam, może odżyje po latach..
ORMEA może przejść do historii



No i właśnie o tym mówię Raz dwa, bez zastanawiania się, główkowania, cudowania - praca wre i się dzieje... I normalnie za to Ciem kocham i Twój ogród
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mala_Mi 22:00, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Haniu, Aniu i Madżenka.. ogród trzeba kochać, jaki by nie był.... to było na początku.. potem odkryłam forum i cudne ogrody... i złapałam doła.. w który wpadałam i wyłaziłam, wpadałam i wyłaziłam...
Dziś stwierdziłam już tak na 100%, że lubię to co mam.... bo tak jak pisze Ania.. mój ogród tętni życiem... nie strach wdepnąć w rabaty i położyć się na trawie, że coś sie popsuje i zburzy harmonie.. bo on się i tak obroni.. obrania sie przed moim częstym brakiem czasu .. potrafię przez miesiąc nie zrobić niczego.. dosłownie, łącznie z podlewaniem.. a i tak ma zawsze coś do zaoferowania... pies łazi po rabatach i kopie tu i tam... a ogród trwa i ciągle czymś zaskakuje... a jednocześnie nei sprawia wrażenia, że jak coś zrobię nie tak to zaburzę harmonię.. wprowadzę dysonans, bo jakaś bylina głupio posadzona jest nie z tego kompletu..
Czytam częste dylematy dziewczyn.. i są one mi obce.... ale ogród odzwierciedla charakter ogrodnika.. i chyba mam coś co pokazuje moja duszę.. każdy fragment ogrodu jest inny... i nie drażni mnie to.. że nie ma spójności.. bo spójność jest w tej różnorodności
Kopie dziś te moje rabaty.. a synuś sie śmieje, że za rok będzie tu, potem tu .. a potem aż tu rabata
Śmieją sie moje chłopaki ze mnie, ale widzę , że też lubią ogród.. i lubią zajrzeć tu i tam... bo co dziennie tu i tam jest inne Tu są same niespodzianki
Oj teraz ja sie rozpisałam.... ale jak widziałam wszędzie kolorowo.. gdzie nie spojrzałam.. foto tego nie dodaje.. ale byłam dumna z mego ogrodu
Krokusy zeszłoroczne zaczynają swój koncert.. na foto nie widać.... ale jak sie stoi w realu to widać


To widać.....


Zakole coraz kolorowsze... i różnica pomiędzy botanicznymi a wielkokwiatowymi



I strażnik krokusów

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kitek81 22:00, 13 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
to co ja mam powiedzieć, o moim ogrodzie?! wiem, że szału ni ma, ale kiedyś będzie jakoś wyglądał czy wszystkim będzie się podobał-wątpię, ale na razie spełnia moje oczekiwania, mam warzywnik, mini sad, jeden bok z bylinami, jeden z drzewkami, jakieś cebulowe i skarpę i całe życie, żeby go tworzyć chciałabym mieć już taką zieloną trawkę, jak u Was, tyle kwitnących kwiatów ... na razie nie mam, ale cieszę się, że mogę podziwiać u Was i czerpać z nich inspirację
koniec wywodu
pozdrawiam :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Bogdzia 22:04, 13 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Widzę ze bukszpanów Ci mocno przybyło, wszędzie obwódki bukszpanowe, ładnie .Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:04, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anuśka... jesteś miła....
Praca wre.. ale darń.... 8 taczek z chochołkiem .. musiałam przetransportowac za rabaty i choinki... a wcześniej przerzucić dobą ziemie z darni którą zdarłam kiedyś tam.. dojazdu tu już nie ma Tam za choinkami jest wielka góra darni... i góra ziemi.. którą potem przenosiłam w wiaderku do taczki. i na miejsce darni wrzuciłam.. syzyfowa praca....

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:06, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia, te obwódki już były jak byłaś u mnie na spotkaniu w 2012 Troszkę podrosły.. a twoje przylaszczki kwitną , a to dopiero początek, bo pąków maja dużo


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malgorzata_s... 22:07, 13 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ło matko ale roboty zrobiłaś
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies