Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 09:46, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie w dziczy pod płotem, tam gdzie ma być przeniesiony tunel, trwa rewolucja. Oprócz walki z podagrycznikiem i pokrzywami, doszła jeszcze wycinka. Rosnące tam od dziestu lat dwie jarzębiny uschły - nie wiadomo z jakiej przyczyny... Więc trzeba było je wyciąć. Niby nic, ale warunki mega trudne, bo rosły w granicy działki i obniżone o prawie metr w stosunku do reszty terenu. Mam zamiar posadzić tam jakieś drzewa - najchętniej klony , najchętniej czerwone , ale najpierw muszę wzmocnić ogrodzenie i nasypać ziemi. Więc jeszcze roboty w bród mnie czeka, zanim zapadnę w zimowy sen
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 11:17, 18 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Robota, goni robotę a gdzie odpoczynek?
I tak miałaś ciepły ranek, u mnie tylko +3 było
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mikina34 12:49, 18 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
mrokasia napisał(a)

Ja nie Asia, ale się wypowiem . Przesadzanie kwitnących roślin to zawsze ryzyko. Paść to chyba nie padną, ale kwiaty mogą stracić. Więc jak nie musisz to nie przesadzaj. A jak musisz to z możliwie dużą bryłą. Zdarzało mi się przesadzać kwitnące rośliny, jeżówki, róże, hortensje, ba nawet tulipany . I niektóre jakby wcale nie zauważyły relokacji .

galgAsia napisał(a)
Monia, ja bym ich nie ruszała, jak kwitną, lepiej po kwitnieniu lub na wiosnę. Szkoda by było, gdyby nie dały rady, a sama mówisz, że pięknie kwitną

No dooobra, przekonałyście mnie Bede do nich zaglądać żeby chociaż trochę oko nacieszyć (u siebie wstawię jak są w kącie schowane )

U mnie dzisiaj rano był 1st (słownie: jeden) pff...skrobałam szyby i to porządnie, nie jakiś tam szronik
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kawa 12:53, 18 wrz 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie +6
w ogrodzie nic nie robię bo nie mogę, chwilowo wykluczona jestem z działań ogrodowych chociaz sporo jeszcze do zrobienia
ale co tam chodzę i oglądam

a widzisz mówisz że zawilce żarłoczne? no nie powiedziałabym - a może jednak

drzewa mówisz? klony mówisz? no popieram

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Magleska 21:44, 18 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Asia
takie ciężkie prace są najgorsze ....ale potem -sama radość

jakieś foteczki z rewolucji rób dla porównania pózniejszego

zawilce Twoje cudniaste -to połączenie z brunerą świetne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 20:08, 19 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Robota, goni robotę a gdzie odpoczynek?
I tak miałaś ciepły ranek, u mnie tylko +3 było
Wbrew pozorom dbam o równowagę między robotą a odpoczynkiem. Jakoś nie czuję super ciśnienia, żeby zrobić to nie wiadomo jak szybko. Mam czas do wiosny , wtedy warzywnik powinien ruszyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:22, 19 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mikina34 napisał(a)
U mnie dzisiaj rano był 1st (słownie: jeden) pff...skrobałam szyby i to porządnie, nie jakiś tam szronik
Podobno były w okolicy miejsca ze skrobaniem, ale ja tego nie widziałam
Ale sprawdziłam - rok temu o tej porze też był taki chłodny front. Nowa świecka tradycja?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:38, 19 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
Podobno były w okolicy miejsca ze skrobaniem, ale ja tego nie widziałam
Ale sprawdziłam - rok temu o tej porze też był taki chłodny front. Nowa świecka tradycja?!?


Ten front od lat przychodzi we wrześniu. Pamiętam, że wiele lat temu, kiedy to jeszcze mogłam wypoczywać we wrześniu , wysiadłam z pociągu na dworcu w Warszawie po podróży z Grecji. Byłam w krótkich spodenkach i koszulce bez rękawków. Z pewnym zaskoczeniem odkryłam, że miejscowi chodzą w "jesionkach". Przeskoczyłam z 35 stopni na 5.
Edit: Mordownik wystartował.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:57, 19 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kawa napisał(a)
u mnie +6
w ogrodzie nic nie robię bo nie mogę, chwilowo wykluczona jestem z działań ogrodowych chociaz sporo jeszcze do zrobienia
ale co tam chodzę i oglądam

a widzisz mówisz że zawilce żarłoczne? no nie powiedziałabym - a może jednak

drzewa mówisz? klony mówisz? no popieram

Życzę Ci, żeby ograniczenia szybko ustąpiły Wypoczywaj i ciesz się możliwością oglądania takiego pięknego ogrodu

Pewności co do tych zawilców nie mam, ale bardzo poważne podejrzenie Na pewno nie zaszkodzi

Klony, klony Uwielbiam klony, uwielbiam ich kolory jesienią Od tamtej strony są świerki sąsiada i stroma skarpa. Będą miały niezłe tło.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:03, 19 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia
takie ciężkie prace są najgorsze ....ale potem -sama radość

jakieś foteczki z rewolucji rób dla porównania pózniejszego

zawilce Twoje cudniaste -to połączenie z brunerą świetne
Madziu Zawilce uwielbiam, zresztą to widać - gdzie nie spojrzeć, wszędzie Anemone Cieszę się, że to zestawienie podoba się

Foteczki bałaganowe robię cały czas Może coś pokażę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies