Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 14:15, 29 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Też nigdy nie widziałam żurawi na żywo. Pięknie je uchwyciłaś.
A każda pełnia, od czasu Twoich sesji księżycowych, to już do końca mych dni będzie z automatu przywoływać Ciebie. (patrzę i myślę: "Galgasia z pewnością Cię fotografuje. Jutro zapewne będą zdjęcia.")
Przylaszczki są niesamowite. Ach te ich pręciki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 14:56, 29 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia ale te żurawie dostojne
Oglądam wszędzie wiosenne kwiatki już mam listę w głowie co można dokupić z cebulowych, żeby sobie kolejną wiosnę umilić. Muszę tylko spisać, żeby nie zapomnieć
Te szydełkowe kwiatki są piękne.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Helen 19:38, 29 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Aśka, piękne Ci te wianuszki powychodziły, mistrzostwo po prostu
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 22:54, 29 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Żurawie piękne.
U mnie na polu też mieszkają od lat. Piękne ptaki!

Księżyc piękny jak zwykle… nie spałam przez niego całą noc.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
galgAsia 11:15, 31 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Ta wczorajsza pełnia wyjątkowo mnie zahipnotyzowała, oczu nie mogłam od niej oderwać, aż nadeszły chmury.
Parka żurawi od tygodnia szaleje u mnie 100m za płotem, tańce godowe i krzyki non stop. Nawet psa się nie boją, tak są sobą zajęte. Pierwszy raz mam je tak blisko
Zdjęcia super
Oj, to ja Ci zazdraszczam tych żurawi, widoki muszą być przednie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:17, 31 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Też nigdy nie widziałam żurawi na żywo. Pięknie je uchwyciłaś.
A każda pełnia, od czasu Twoich sesji księżycowych, to już do końca mych dni będzie z automatu przywoływać Ciebie. (patrzę i myślę: "Galgasia z pewnością Cię fotografuje. Jutro zapewne będą zdjęcia.")
Przylaszczki są niesamowite. Ach te ich pręciki!
No właśnie tak się przymierzam do wyszydełkowania tych przylaszczek , ale to zaś potem. Na razie oglądam modelki i się zachwycam
Miło, że się miło ( i ładnie ) kojarzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:20, 31 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Roocika napisał(a)
Asia ale te żurawie dostojne
Oglądam wszędzie wiosenne kwiatki już mam listę w głowie co można dokupić z cebulowych, żeby sobie kolejną wiosnę umilić. Muszę tylko spisać, żeby nie zapomnieć
Te szydełkowe kwiatki są piękne.
Zdecydowanie warto zainwestować w cebulowe, bo kiedy człowiek jest najbardziej spragniony kolorów, to one dają czadu No i owady mają pożytek, bo oprócz nich niewiele więcej kwitnie.
Jesienią też poszaleję z cebulami, bo - mam nadzieję - skończę rabatę drzewiasto - krzewiastą we wgłębniku i będę mogła sadzić do bólu rąk
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:21, 31 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)
Aśka, piękne Ci te wianuszki powychodziły, mistrzostwo po prostu
Helen, dziękuję Mnie też aż się oczy śmieją do nich, ale trzeba przyznać, że są mocno pracochłonne. Nawet eM przyznał, ze dużo czasu trzeba przy nich spędzić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:23, 31 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)
Żurawie piękne.
U mnie na polu też mieszkają od lat. Piękne ptaki!

Księżyc piękny jak zwykle… nie spałam przez niego całą noc.
, a może nie spałaś przez zmianę czasu? Ja tak miałam, cały poniedziałek chodziłam do tyłu
Towarzystwa żurawi zazdroszczę ogromnie. Każdego sąsiedztwa dzikiej przyrody zazdroszczę Naprawdę są piękne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:29, 31 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Drugi dzień lampa na całego, temperatury w ok. +20C, ludzie porzucili kurtki na rzecz koszulek z krótkim rękawkiem. Wszyscy buszują w ogrodach, tylko niektórzy nie mogą... O jakimkolwiek urlopie mogę pomarzyć.
Boćki nadal nie przyleciały, ale podobno zaczęły kwitnąc magnolie Dziś sprawdzę i zrelacjonuję.
Próbuję ukorzenić patyczki hortensji w wodzie. Wszystkie pięknie rozwinęły liście, ale niektóre nie zamierzają wypuścić korzonków. Np. Skyfall. Na razie nic nie wyrzucam, czekam i obserwuję.
Siewki pomidorków pięknie rosną i mężnieją, powoli można myśleć o pikowaniu. Niestety, po raz pierwszy od kilku lat nie będę miała swoich sprawdzonych odmian . Nie wiem, czym to spowodowane, ale po prostu nigdzie nie mogłam ich dostać. Postawiłam na popularny na O. Betalux. I tyle... No i parę koktajlowych.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies