Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:43, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jeszcze jedna sprawa: po zimie zniknął mi kłosowiec Blue Fortune. Niby człowiek wie, że to byliny krótkowieczne, ale się zdziwiłam... No i dookoła pełno siewek. Urosną w normalną roślinę? czy też należy rozglądać się za nową sadzonką?
BTW, bergenie tej zimy też prawie nie przeżyły, ledwo zipią i wcale nie kwitły. Dziwne, dziwne rzeczy się dzieją...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Catalinasdiary 13:49, 27 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Tobie kłosowiec zniknął a mi ożył
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
MiluniaB 13:54, 27 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Bardzo mi się podoba biały kwitnący powojnik
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Roocika 14:08, 27 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, no zlituj się i podpisz paprocie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 14:11, 27 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
galgAsia napisał(a)
Dorii, po tej chorobie i przy tej pogodzie to ja Tobie naprawdę współczuję Ciężką wiosnę masz tego roku...

Myślisz, że na glicynię masz za zimno...? Jej chyba najlepiej blisko muru, który oddaje ciepełko.

Żródełko na priv


Oj ciężką

Wiem że glicynie najlepiej przy murze ale chyba przy domu nie chcę ale cały czas myślę więc kto wie

Za źródełko dziękuję :-*
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 14:11, 27 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
paprocie zawsze wygladaja zjawiskowo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anda 15:04, 27 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
galgAsia napisał(a)
Jeszcze jedna sprawa: po zimie zniknął mi kłosowiec Blue Fortune. Niby człowiek wie, że to byliny krótkowieczne, ale się zdziwiłam... No i dookoła pełno siewek. Urosną w normalną roślinę? czy też należy rozglądać się za nową sadzonką?
BTW, bergenie tej zimy też prawie nie przeżyły, ledwo zipią i wcale nie kwitły. Dziwne, dziwne rzeczy się dzieją...


Blue Fortune jest jałowy, nie mógł się wysiać.
U mnie Blue Fortune i Black Adder co jakiś czas zanikają. Dokupuję młode rośliny Zauważyłam, że na wydłużenie życia Blue Fortune dobrze wpływa przesadzenie go w inne miejsce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 16:34, 27 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
galgAsia napisał(a)
Kawcia, ja zadołowałam swoje na zimę, a teraz z 3 zrobiłam 7 sadzonek Więc myślę, że długo czekać nie będziesz

zgadzam się, one po roku ładnie się dzielą
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:40, 27 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tiarellka ze srebrną paprocią tworzą śliczny duet. Zakupy kuklikowe rewelacyjne. Cudne kolorki wybrałaś.
Koty pokazuj. Co futro, to futro. Zawsze trochę cieplej się robi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:47, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kłosowce to i u mnie niektóre pozanikały , np Kudos. Szkoda
Dobrze wiedzieć, ze trzeba je przesadzać.

Kukliki uwielbiam. Jesienią niektóre podzieliłam i świetnie wszystkie sadzonki się przyjęły. Nie są jeszcze zbyt grubiutkie ale one szybko rosną.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies