Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 20:58, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Tajniaczę się tylko z eksponowaniem wieży oblężniczej i słupa. Cała reszta to moje ulubione motywy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
UrsaMaior 21:25, 18 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8189
Hehe wieży Nie widziałam żadnej!;D
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 21:59, 18 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UrsaMaior napisał(a)
Hehe wieży Nie widziałam żadnej!;D




Nie ma co pokazywać Paskuda jedna
A poza tym - miodzio
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:24, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Asiu, dzięki za empatyczne podejście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 22:29, 18 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Asiu, dzięki za empatyczne podejście.


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 07:50, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Asia, fajna wycieczka. W tym pierwszym ogrodzie byłam rok temu w maju. Też warto w tym terminie zobaczyć. Może bardziej na koniec maja a nie na początku jak ja. Co prawda rododendrony dopiero zaczynały ale było pięknie. A tego drugiego ogrodu oglądanego na żywo to zazdroszczę normalnie

Pytanie mam bo zobaczyłam u Hani, że masz miskant Red Cloud? Zimowany już czy tegoroczny? Mam nówkę sztukę i ciekawa jestem czy mi przetrwa bo ładnie się zapowiada.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 08:21, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, napisałam u Ciebie. Mam, zimuje, jest ładny z pokroju i koloru. Będzie Pani zadowolona
A drugi ogród - mmmmmm, cud-miód-orzeszki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 09:47, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Tego drugiego ogrodu to absolutnie zazdraszczam.

A mogłabyś wstawić zdjęcie swojego Red Clauda? Jestem ciekawa czy zwarty czy się rozkłada na boki jak red chief
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 11:59, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, wiedziałam, że zechcesz zdjęcie.... Chwilowo-przejściowo nie mogę znaleźć, ale jak tylko znajdę to wkleję. I jak wrócę z wakacji to zrobię aktualne. Ale generalnie stoi on sztywno, nie pokłada się. Ładny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:52, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Opowiem Wam pewną anegdotkę .
Ostatnio przeglądałam oferty szkółek dot. host, ze szczególnym uwzględnieniem pachnących. Mam niezłą pamięć wzrokową .
Idę ci ja ogródkiem mojej Mamy, przechodzę obok rabaty hostowej...



Rabata ma kilkanaście lat. Przechodzi się koło niej kilka razy dziennie, co najmniej. Patrzę, patrzę... Podeszłam, wsadziłam nos... Zapach bzów wymieszany z liliami i jaśminowcami - no odlot! nos się w trąbkę zwija z rozkoszy!



No i wyszło mi, że te pachnące mają białe lub prawie białe kwiaty, większe niż pozostałe i w kształcie takie liliowate. Piękne po prostu. Mama oczywiście nie miała pojęcia, co ma...
To samo sprawdziło mi się w Wojsławicach. I u Hani - Gruszki też dokonałam takiego odkrycia





Morał z bajki - wąchajcie, co nie powąchane . Może coś odkryjecie

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies