Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

April 09:54, 29 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
galgAsia napisał(a)
April, kochana - ja przyjadę... Ale wtedy gdy:

- zaliczę morderczy 2-dniowy kurs
- przeczytam z tuzin książek zalecanych przez Makadamię
- otrzymam certyfikat od Anuli, że umiem

to grzeję silnik i jestem! Bo inaczej to bojam się, że Twój piękny ogród mnie przerośnie i wyjdzie KICHA


No rozbawiłaś mnie do łez Nie wiem jakie plotki i legendy do ciebie dotarły ale u mnie las, ugór i umierające rośliny wśród panoszącego się zielska. Ale może faktycznie, trzeba mistrza fotografii żeby wyjść z tego miejsca "z twarzą" Dlatego ja się nie podejmuję. Ale przyjechać zawsze możesz. Choćby po to, żeby rozwiać wątpliwości
Chyba zacznę jak Danusia, zwoływać na jakieś prace społeczne bo nie ogarniam. W nagrodę zamiast oglądania pięknego ogrodu jak u niej, u mnie będzie pyszne jedzonko przygotowane przez mężatego. Bo tego też nie umiem
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 15:04, 29 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


No rozbawiłaś mnie do łez Nie wiem jakie plotki i legendy do ciebie dotarły ale u mnie las, ugór i umierające rośliny wśród panoszącego się zielska. Ale może faktycznie, trzeba mistrza fotografii żeby wyjść z tego miejsca "z twarzą" Dlatego ja się nie podejmuję. Ale przyjechać zawsze możesz. Choćby po to, żeby rozwiać wątpliwości
Chyba zacznę jak Danusia, zwoływać na jakieś prace społeczne bo nie ogarniam. W nagrodę zamiast oglądania pięknego ogrodu jak u niej, u mnie będzie pyszne jedzonko przygotowane przez mężatego. Bo tego też nie umiem


Hmmm, a są na tym forum dowody rzeczowe, że koleżanka mija się z prawdą, jak również zeznania naocznych świadków
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makusia 15:58, 29 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cześć Asiu,
Wpadnę na dłużej, żeby poczytać wieczorem, a teraz tylko się przywituje
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
April 08:08, 30 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Uprzedzałam ale też obiecałam.
Rabata dopiero założona, w czerwcu, werbena jeszcze nie kwitnie tak jak powinna. I chyba też powinno być jej tam więcej. Dalie na próbę, chyba ich docelowo nie będzie. Trzcinniki są w pleckach ale też jeszcze się zbierają po rozsadzaniu przy 30 stopniach. Póki co bałagan i niewykończona ścieżka




I inna rabata dopiero zakładana po zrobieniu tarasów, to tak już z rozpędu.




Trudno zrobić zdjęcie bo to rabata z zachodnim, ostrym słońcem, a ja tylko wtedy jestem w domu
____________________
April April podbija las Mazowsze
makadamia 08:11, 30 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jolu, widzę, że ostro pracowałaś przy tym tarasie od czasu naszej ostatniej wizyty
Jest ładnie, będzie jeszcze ładniej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 08:12, 30 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Asiu, no lekko nie jest, to prawie 90m2 rabata. Chyba nawet w połowie nie jestem I te upały. Ale robię co mogę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 09:07, 30 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
April napisał(a)


Trudno zrobić zdjęcie bo to rabata z zachodnim, ostrym słońcem, a ja tylko wtedy jestem w domu


Pod słońce stań, fota wyjdzie extra
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 09:36, 30 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No i co, Aprilku kochany ? No i co? - wyszło na moje Jest piknie! A jeśli chodzi o bałagan, to to jest chyba tak, jak z "obiektywnym pięknem" - nie ma jedynej słusznej definicji. I całe szczęście, ufff . To, co komuś przeszkadza, jest bałaganem - a mnie się podoba Więc każda ilość zdjęć od Ciebie mile widziana
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 11:28, 30 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Asiu, no bardzo miłe to co piszesz. Choć tym akurat miejscem, mam nadzieję, będę mogła pochwalić się dopiero w przyszłym roku

To już jak taka jesteś miła to coś jeszcze wrzucę, choć nie chcę ci zaśmiecać wątku obcymi fotkami. Moja jedyna słoneczna rabata, bo reszta to już las Niestety zdjęcia telefonem więc proszę o wyrozumiałość.





Trochę w stylu orientalnym przy jednym z tarasów




Dzięki za gościnę w wątku
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makusia 11:55, 30 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu, co strona to szerszy uśmiech się u mnie pojawiał
1. pończochy Babci Tośki, która miała 2metrowe nogi
2. buty z trupa, który robi już za próchnicę
3. HAni wiedza nabyta (w ramach prac ogrodowych) o lokalizacji łąkotki
4. W celu użycia miarki zaleca się wstępne zastosowanie maczety
5. wgłębnik jest w głębi na prawo
6. ból w mm. żwaczach
7. wieża oblężnicza, która wciąż się u HAni w proch i pył nie rozsypała
8. morał z bajki
9. róża w stipie- MIODZIO!
10. chyba raczej na pewno
11. Myślę, myślę, myślę... Może mi nie zaszkodzi..
12. zdjęcia "gościnne" bardzo ładne

Asiu- świetnie opowiadasz o ogrodzie, masz mój ulubiony rodzaj poczucia humoru, zapisuję i będę Cię śledzić.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies