Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Kawa 10:23, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Matko jaka u Ciebie zaawansowana wiosna
no gdzie nie wejdę tam już wiosna jak się patrzy
a u mnie wszystko stopi jak zaczrowane!

wysiewy normalnie szał i ten ksiezyc niezmiennie się zachwycam !
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
TAR 10:33, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
jak bede na emeryturze a wiadomo ze glodowa bedzie, to tez sobie pouprawiam warzywa

mimo ostatnich kilku cieplych dni moje magnolki dalej w kożuszku, nawet Stellata
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 10:42, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Rozpoznałam papryki, pomidory i bazylię.
I tak zapewniam niemy podziw za te umiejętność dziubania się z takimi drobiazgami.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:47, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)
Asikkk ile Ty masz tych cudów wysianych a jakie ładne zdrowiutkie tfu tfu na psa urok

Co do jeżówek ..ja w tamtym roku kupiłam nasiona od pewnej pani z grupy jeżówkowej ..opinie były super ..miałam ok50 nasion wzeszło 5 także nasionko nasionkowi nie równe

a wiedziałaś o tym ,że to niby nasiono jeżówki wcale nim nie jest..nasionko właściwe znajduje się w środku tej (szarawej) otulinki taka maleńka czarna kropeczka wiem ,bo tam grzebałam
Ooo, to miałaś lepsze wyniki niż ja - aż 10%
Trochę jestem zła, bo nie kupiłam sadzonek, jak były dostępne - chciałam sobie wyhodować od ziarenka... No, jeśli tfu! tfu! te sadzonki przeżyją, to będę je dzieliła. Tylko z tego, co pamiętam, to jeżówki najlepiej dzielić właśnie teraz, jak ruszają... No to do wiosny 2021
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:04, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, szukałam dziś moich jarzmianek - ani widu ani słychu aż mi się nie chce wierzyć, żeby z sześciu sztuk nic nie zostało???
Co prawda Małżonek w tej okolicy mech wygrabiał (pokazywałam niby gdzie ma się z grabiami nie zapędzać), kret też sobie coś tam w okolicy podłubał (temu nic nie pokazywałam, bo z nim i tak nie ma gadki) - no na któregoś z nich w razie co zwalę, bo przecież nie ja zadeptałam cała nadzieja w tym, że u nas wszystko później rusza
A przy okazji mam prośbę o namiary na TEN regał - mówisz, że się sprawdza to może i ja też się skuszę bo parapetów u mnie sztuk zero jakiś czas temu koleżanka bardzo doświadczona ogrodowo mi odradzała mówiąc, że badziewie, wygina się, pęka i z ogóle same problemy, ale może to kwestia producenta?
P.S. ziemniaki w jajcowni siedzą
A może to kwestia przeciążenia? tam w końcu jest plastik, jest metalowa kratka, która może się wyginać... Chociaż, oprócz wysiewów, pakowałam tam również doniczki z bylinami w ilościach hurtowych i nie było najmniejszego problemu.
To jest TEN

Co do jarzmianek i innych śpiochów , to trzeba wziąć poprawkę... U mnie od wczoraj regularne gorąco (w moim subiektywnym odczuciu temperatury ). Ludzkość zaczyna chodzić w krótkim rękawku...
Ale w razie czego, dobrze jest mieć na kogo zwalić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:06, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Jeszcze nie wszystkie jarzmianki wylazły. Tylko spokój może ogrodnika uratować...


Helen napisał(a)

Święte słowa.


Milka napisał(a)

U mnie dopiero wylazły, to u was pewnie później, tak za 2 tygodnie.
No właśnie, wszystko w swoim czasie powinno być, a tu zawirowania pogodowe mieszają w kalendarzu ogrodnika...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:08, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Milka napisał(a)

Pełny profesjonalizm


Milka napisał(a)

Cudna
Milu, te słowa od Ciebie to jak list pochwalny normalnie Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:14, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kawa napisał(a)
Matko jaka u Ciebie zaawansowana wiosna
no gdzie nie wejdę tam już wiosna jak się patrzy
a u mnie wszystko stopi jak zaczrowane!

wysiewy normalnie szał i ten ksiezyc niezmiennie się zachwycam !
Córko , dziwna ta wiosna jest, nic nie dzieje się w sposób zaplanowany, normalny... Pomieszało się i trzeba być i czujnym i cierpliwym, bo teraz już nie wiadomo, co wypali, co się wykluje...
To wysiewanie i wyrastanie niezmiernie mnie fascynuje i sprawiam sobie frajdę, siejąc tyle dobra
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 11:18, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
ponoc tydzien wielkanocny jest najlepszy do wysiewow, przesadzan, przycinek itp. prac ogrodowych. chyba za wzgledu na temperatury, po swietach zawsze jakos chlodniej sie robi
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 11:19, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
jak bede na emeryturze a wiadomo ze glodowa bedzie, to tez sobie pouprawiam warzywa

mimo ostatnich kilku cieplych dni moje magnolki dalej w kożuszku, nawet Stellata
TAR, u Ciebie pewnie wiatr od morza skutecznie chłodzi, czego Ci - nie będę ukrywać - zazdroszczę. Mnie te wysokie temperatury aż tak bardzo nie cieszą...

A przed emeryturą powinnaś trochę potrenować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies