Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Dorii 13:52, 07 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dzięki dziewczyny
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 14:22, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Dorii napisał(a)


O tej porze roku nie ganiam na boso. Ubrana byłam jak trzeba, nie zpociłam się. Czasem jak zawiało to robiło się chłodno i tyle.

Od jakiegoś czasu borykam się z uczuleniem, najprawdopodobniej krem do twarzy. Napuchnięta jestem, przybyło mi ze 20 lat jak nie więcej. Może to być też reakcja na to uczulenie i leki. Sama już nie wiem. Wiem jedno, ledwo żyje. A stonka do ogarnięcia. Buuu


Biedna jestes, ciagle ostatnio chorujesz. Łykasz wapno? Jak krem to mus zmienic. A puchniesz tylko na buzce czy ogolnie? moze to zle dobrane leki?

pytłam o boso, bo ja ostatnio na boso smigam, klapki i siuu. mam tak dosc skarpet i ciezkiego obuwia.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:27, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
galgAsia napisał(a)
Z tą pogodą to trudno utrafić w osobiste preferencje . I tak źle, i tak niedobrze... Ja w niedzielę rozebrałam się z koszulki, a i tak co chwila musiałam uciekać do cienia (którego nie mam wcale...), bo wręcz mdlałam z gorąca. Wczoraj, dzisiaj szłam w koszulce z krótkim rękawem. A u Was wiatrzysko, które przewiewa człowieka na wylot...


do wczoraj jeszcze w zimowej kurtce i szalu, czapka tez w samochodzie leży. dzis przerzucilam sie na sweterek, wełniane ponczo i trampki niby cieplo a wiatr po nerach daje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 14:43, 07 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


Biedna jestes, ciagle ostatnio chorujesz. Łykasz wapno? Jak krem to mus zmienic. A puchniesz tylko na buzce czy ogolnie? moze to zle dobrane leki?

pytłam o boso, bo ja ostatnio na boso smigam, klapki i siuu. mam tak dosc skarpet i ciezkiego obuwia.



Wapno piję litrami. Spuchnięta mam twarz a najbardziej okolice oczu. Dekolt swędzial teraz już nie. Kremu zostało może na jedno posmarowanie, wcześniej nie uczulał. Jakieś dwa tygodnie temu się nim posmarowałem również w dzień bo to na noc i chyba wtedy się zaczęło ale pewna nie byłam że to ten krem. Wyeliminowałam wtedy wszystko co mogło spowodować taką reakcję. Po kilku dniach picia wapna przeszło tylko skóra na twarzy sucha jak papier.
Przedwczoraj stwierdziłam że tą moją papierową gębę posmaruje sobie na noc tym kremem i to był błąd bo gorzej wyglądam niż poprzednio.

Z leków miałam fenistil w kroplach więc zapodałam sobie. Senna trochę byłam a dzisiaj obudziłam się totalnie bez sił i wszystko mnie boli. Kaszlu, gorączki brak.

A może to covid się zaczyna, tylko skąd jak ja prawie od miesiąca nigdzie nie chodzę. Tydzień temu z sąsiadkami przez płot pogadaliśmy na odległość oczywiście.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 14:58, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
hmm a moze to cos w jedzeniu?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 15:14, 07 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dorii napisał(a)


Wapno piję litrami. Spuchnięta mam twarz a najbardziej okolice oczu. Dekolt swędzial teraz już nie. Kremu zostało może na jedno posmarowanie, wcześniej nie uczulał. Jakieś dwa tygodnie temu się nim posmarowałem również w dzień bo to na noc i chyba wtedy się zaczęło ale pewna nie byłam że to ten krem. Wyeliminowałam wtedy wszystko co mogło spowodować taką reakcję. Po kilku dniach picia wapna przeszło tylko skóra na twarzy sucha jak papier.
Przedwczoraj stwierdziłam że tą moją papierową gębę posmaruje sobie na noc tym kremem i to był błąd bo gorzej wyglądam niż poprzednio.




Dori jeśli chcesz podpowiedzi od podobnie doświadczonej alergiczki to dopiero prawie ścisła dieta przyniosła wytchnienie i wzmogła siły. Dieta głównie warzywna, bez nabiału, konserwantów. Wykluczyć dobrze byłoby w tym czasie wszelkie mocne napoje, herbatki słabe ale najlepiej ziołowe, owocowe, ciepła woda. Bez cukru i ostrych przypraw. Po tygodniu powinnaś czuć ulgę.
Dużo snu, dużo płynów. Nie wiem czy jesteś w stanie cokolwiek z tego zastosować, ale warto
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Dorii 15:35, 07 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję dziewczyny, właściwie mam już pewność że uczulenie to ten krem do twarzy.
Z diety trudno coś eliminować bo raczej dobre produkty jemy. Nabiału dużo jem ale bez tego ciężko bo uwielbiam.
A dzisiejsza niemoc to najprawdopodobniej efekt uboczny leku na alergię.

Dzieciakom chyba dobrze bo już dawno tylu bajek nie obejrzały co dziś.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 16:17, 07 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Dorii napisał(a)


Wapno piję litrami. Spuchnięta mam twarz a najbardziej okolice oczu. Dekolt swędzial teraz już nie. Kremu zostało może na jedno posmarowanie, wcześniej nie uczulał. Jakieś dwa tygodnie temu się nim posmarowałem również w dzień bo to na noc i chyba wtedy się zaczęło ale pewna nie byłam że to ten krem. Wyeliminowałam wtedy wszystko co mogło spowodować taką reakcję. Po kilku dniach picia wapna przeszło tylko skóra na twarzy sucha jak papier.
Przedwczoraj stwierdziłam że tą moją papierową gębę posmaruje sobie na noc tym kremem i to był błąd bo gorzej wyglądam niż poprzednio.

Z leków miałam fenistil w kroplach więc zapodałam sobie. Senna trochę byłam a dzisiaj obudziłam się totalnie bez sił i wszystko mnie boli. Kaszlu, gorączki brak.

A może to covid się zaczyna, tylko skąd jak ja prawie od miesiąca nigdzie nie chodzę. Tydzień temu z sąsiadkami przez płot pogadaliśmy na odległość oczywiście.


A nie bylas u dermatologa? Ja mialam podobny przypadek w weekend w zeszlym roku. Buzia spuchla mi bardzo, wygladalam jak chinczyk. Na pogotowiu dostalam od razu kroplowke. Dzien pozniej moja dermatolog przepisala mi kortyzon w tabletkach i po tygodniu przeszlo.
Fenistil usypia. Ogolnie antyhistaminowe srodki pierwszej generacji usypiaja.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 16:25, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewa, przecież ona nie dostanie się do żadnego dermatologa Jak będzie nóż na gardle, to może iść na SOR albo nocną pomoc. Właśnie tak to jest wszystko (nie)zorganizowane. No chyba, że ktoś ją zdiagnozuje przez telefon i wystawi e - receptę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 16:29, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Dorii napisał(a)
Dziękuję dziewczyny, właściwie mam już pewność że uczulenie to ten krem do twarzy.
Z diety trudno coś eliminować bo raczej dobre produkty jemy. Nabiału dużo jem ale bez tego ciężko bo uwielbiam.
A dzisiejsza niemoc to najprawdopodobniej efekt uboczny leku na alergię.

Dzieciakom chyba dobrze bo już dawno tylu bajek nie obejrzały co dziś.


no mnie ostatnio po jajkach wysypalo i zatrulo. a jajk swieze niby od wolnych kurek. tylko co te wolne jadly ze az tak. od tygodnia klata, szyja i ramiona w kaszce.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies