Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

antracyt 16:35, 07 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Moja droga Antracyt nie jest trudny, stanowi piękne tło dla bardzo dużej grupy roślin. Jedynie te ciemnolistne i o ciemnych kwiatach mogą być problematyczne w kompozycji z nim. Bedzie dobrze, widzę to
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 17:01, 07 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)


To Olivia?


Nasyciłam oczy kwieciem kwitnącym. Bosssko!

Pszczelarnia napisał(a)
Z tym płotem to jakoś tak inaczej... . Ale fajnie.
Ewo, po pomalowaniu muru, płot był już zdecydowanie łatwiejszy do przełknięcia I rzeczywiście, ten kolor spaja w całość ogród i daje fajne tło . Jestem zadowolona, że się zdecydowałam.

Olivia, podobnie jak i pozostałe róże, ładnie sobie poczyna, choć wszystko spóźnione w porównaniu do ub. roku. Nie wyobrażam sobie, że nie chciałam mieć róż w ogrodzie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:11, 07 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, kawał roboty za Wami Można przechodzić do kolejnego etapu
O pogodzie to mi się już nawet nie chce gadać - niby wczoraj cały czas lało a jak pogrzebałam w ziemce to jakoś super mokro wcale nie jest
Zdjęcia Twoje bardzo lubię - dają mi swoistą obietnicę i prognozę jak to będzie u mnie co kwitło za jakieś dwa/trzy tygodnie
Róż zazdroszczę, ja się ich boję Mam wrażenie, że to jakiś wyższy level
Ja też się ich bałam Ale jak zobaczyłam Munstead Wood - magia Ogrodowiska - nie mogłam przestać o niej myśleć. Musiałam ją mieć
W sumie wypadły mi dwie róże, zaraz po posadzeniu na początku ogrodu. Widocznie popełniłam jakiś błąd. Teraz pięknie rosną, nie chorują i kwitną przecudnie. Jeśli tylko zobaczysz taką, która chwyci Cię za serce - spróbuj Róże są tego warte

U mnie dziś popaduje przez cały dzień, ale czy będzie w ziemi więcej wilgoci? - tak jak piszesz, to padanie to jakieś dziwne jest...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:17, 07 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)
Dagmara ja mam podobnie z różami... dla mnie to wyższa szkoła jazdy.
A skoro jesteś, to pora spać
Johanko, czyli wszystko co dobre, jeszcze przed Tobą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:33, 07 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
wiklasia napisał(a)
Spuścić Twój watek na dwa dni, a tu towarzystwo od razu ponad setkę stron natrzaska.
No tak jakoś się kręci, się kręci
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:44, 07 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Płot na szczęście jest dalej od furtki to kwestia światła. Już to ustaliłaś ))) ładnie jest. Całość nabiera spójności. Na płotek teraz fajny jakiś bluszczyk i można miejsce pod pergolę uprzątnąć i powoli placyk robić. Po placyku rabatki wkoło.

Zastanawiałaś się nad tym czym wyłożyć placyk? Tak jak u Mrokasi płytami chodnikowymi czy jak u Johanki takimi typu patio? Coś delikatnie jaśniejszego by się przydało ale nie mega jasne.
Iwonka, cały czas główkuję nad "podłogą" Mrokasiowy pomysł jest mi bliski, dziś pół dnia sobie wszystko układałam...
Bluszczyk będzie na bank, do tego koloru idealny, zwłaszcza, że mam źródełko pod ręką W każdej chwili dowolną ilość sadzonek mogę zrobić. O właśnie, może już sobie te sadzonki wsadzę w ziemię, niech się korzenią, chociaż to i tak idzie piorunem.
Zaczęłam sprzątać teren. Powoli się wszystko układa
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:54, 07 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Moja droga Antracyt nie jest trudny, stanowi piękne tło dla bardzo dużej grupy roślin. Jedynie te ciemnolistne i o ciemnych kwiatach mogą być problematyczne w kompozycji z nim. Bedzie dobrze, widzę to
Jest trudny Trzeba sobie w głowie go oswoić i się odważyć Ja teraz też to widzę i uważam, że było to bardzo dobre posunięcie, ale początkowo było ciężko...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 18:22, 07 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Rozumiem Trudna jest decyzja o jego zastosowania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 18:24, 07 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tak, ta antracyt jest znakomity tłem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 18:25, 07 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
A może ja swój mur tez powinnam pomalować ...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies