Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Roocika 08:36, 27 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii, jakoś tak jest z tymi zdjęciami z telefonu, mi nie wychodzą.
A co mas na nowej rabacie, co nie wyszło po zimie?

Pozdrowienia przesyłam.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MartaCho 09:08, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Pięknie gęsto już pod ogrodzeniem się zrobiło! Fajne masz te koła kwieciste z drzewami pośrodku.

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 09:57, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Dorii, jakoś tak jest z tymi zdjęciami z telefonu, mi nie wychodzą.
A co mas na nowej rabacie, co nie wyszło po zimie?

Pozdrowienia przesyłam.

Nie przetrwała zimy budleja skretnolistna unique, miałam dwie, jedna zadołowana żyje a ta posadzona do gruntu chyba już nie ruszy.
Nie przetrwały też sadzonki szałwi 'New dimension rose' ale tu raczej moja wina bo trochę przesuszyłam sadzonki. A sądząc wytrząsnelam z nich torf, może trzeba było posadzić nie ruszając bryły korzeniowej.
Podobnie z sadzonką Przetacznika goryczkowego. Nie ruszą chyba wszystkie piórkowki dzielone przed sadzeniem.
Wszystko sadzone jesienią i to dość późno. Sama się o to prosiłam. Do tego zimą choć dość ciepła to najpierw bardzo mokro było a potem susza.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:02, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MartaCho napisał(a)
Pięknie gęsto już pod ogrodzeniem się zrobiło! Fajne masz te koła kwieciste z drzewami pośrodku.


Dziękuję
Kółeczka też mi się podobają
To pod klonem najbardziej lubię ale na spektakl jeszcze trzeba poczekać. Jest jeszcze jedno z lawendą, jak dosadzę w końcu róże to będzie miodzio.
Kiedyś będzie to jedna rabata ale to 'one eternity later'
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 10:06, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
'one eternity later' - to też znam I mam też taką jedną
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Roocika 10:21, 27 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rozumiem

Widoki z tarasu masz bardzo przyjemne i te floksy pod grujecznikiem kapitalnie wyglądają.

Jak byś chciała mam trochę niskiej szałwii, w ubiegłym roku wykopywałam z rabaty i stoi zadołowana jest w doniczkach. U mnie nie ma dla niej miejsca i warunków.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 11:08, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MartaCho napisał(a)
'one eternity later' - to też znam I mam też taką jedną

U mnie wszystko w takim tempie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:26, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Rozumiem

Widoki z tarasu masz bardzo przyjemne i te floksy pod grujecznikiem kapitalnie wyglądają.

Jak byś chciała mam trochę niskiej szałwii, w ubiegłym roku wykopywałam z rabaty i stoi zadołowana jest w doniczkach. U mnie nie ma dla niej miejsca i warunków.

Widoczki moje choć do ideału im baaaardzo daleko to bardzo je lubię. Jeszcze tylko druga część przytarasowej ogarnę i za kółkami pod płotem i będzie zupełnie przyzwoicie.

A co to za szalwia? Masz zdjęcia?
U mnie mimo gliny szalwia ma się całkiem dobrze, mam taką bezodmianową, wysoką, sama wysiewałam. Mam też caradonnę którą uwielbiam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 12:05, 27 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)

Widoczki moje choć do ideału im baaaardzo daleko to bardzo je lubię. Jeszcze tylko druga część przytarasowej ogarnę i za kółkami pod płotem i będzie zupełnie przyzwoicie.

A co to za szalwia? Masz zdjęcia?
U mnie mimo gliny szalwia ma się całkiem dobrze, mam taką bezodmianową, wysoką, sama wysiewałam. Mam też caradonnę którą uwielbiam.


To odmiana, którą kupowałam kiedyś jako merlau blue, ale kilka to chyba już siewki, pomieszały się, bo siewek nie usuwałam. Wszystkie takie kompaktowe. U mnie na stronie 295 możesz zobaczyć z ubiegłego roku. Teraz są zadołowane w półcieniu i trochę "odchorowują" jesienne wykopki do doniczek.

W przyszłym tygodniu mój M. jedzie z psem do gdańska na operację, mogę go poprosić, żeby Ci podwiózł
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 13:50, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Fajne te szałwie, chętnie bym przygarnęła ale ... Priv
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies