Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Gardenarium 23:25, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam tam.
Proj. Luciano Giubbilei, CHFS 2011.
Te parocje mają podobno po 40 lat. Tyle czasu je formowano.




Z graba jest formowany żywopłot
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 07:07, 06 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33390
Dzięki za wyprowadzenie z błędu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 14:59, 06 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak to z CHFS to znaczy że te 40 lat spędziły w donicy?

Piękne są.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:49, 07 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wersja nr1


Wersja nr2

Na obu gracki i hortensję płocie tylko różnie poustawiane

Duże owalne zielone coś to poduchy z cisa
Limonkowe trawy to hakone hoc niekoniecznie limonkowe
Pomiędzy jakiś zimozielony Carex poprzeplatany bylinami i wiosennymi cebulowymi.

Choć bardzo podoba mi się użycie tracków to zastanawiam się czy one jednak nie potrzebują światła wiecej. Co prawda przy płocie latem będzie go pewnie więcej a nawet teraz pasek przy płocie jest rozświetlony.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 10:18, 08 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Fajnie to wymyśliłaś Jedna i druga wersja mi się podoba

Ja mam zieloną hakonkę Greenhills i ją uwielbiam. Rośnie na różnych stanowiskach i wszędzie pięknie przyrasta, szybko można ją dzielić.
Zimozielonych carexów jest sporo. Ja mam Everest, Everlime i Irishgreen. Ta ostatnia to turzyca Morrowa - rozłazi się rozłogami jak Icedance, może to być jej wada, ale i zaleta, jak potrzebujesz trawy do zadarnienia. Calutki czas jest zielona.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 10:24, 08 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33390
Jestem za 1
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 10:51, 08 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Piękna rabata się szykuje
Zestawienie kul,poduch mam w kilku miejscach i uwielbiam...
Jeśli chcesz hakone zieloną to Hakonechloa macra-zwykła zielona czy Grennhills...mam obie i fajnie kontrastują z ciemnym cisem...

Parrocja perska jak na fotach....moje marzenie... chciaż Świdośliwa ją dobrze zastępuje....

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorii 10:52, 08 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dzięki dziewczyny

Największy problem mam z poduchami, zupełnie nie wiem jak je rozplanować. Najgorsze Że na efekt poduchy będę musiała długo czekać

Hakone jak najbardziej może być zielona, zależy mi by dobrze rosła.

Irishgreen jak całą zimę zieloniutka i lubi półcień/cień to biorę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 10:53, 08 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Chcesz - to Ci dam Irishgreen. Rośnie jak szalona, muszę ją przerzedzić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 11:02, 08 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pewnie że chcę
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies