Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

galgAsia 13:57, 05 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
O, polystichum to mi się podoba Chcę coś dla ciemierników do kompletu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wiolka5_7 14:16, 05 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Dorii napisał(a)
Wiolka a raspendens nie byłby lepszy na poduchy? Wydawało mi się że będzie łatwiej utrzymać go nisko. Hmm



Mi Toszka doradziła zwykłe baccata...a repandensy mam posadzone na obwódkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorii 14:17, 05 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I już po słoneczku na rabacie. Zapomniałam o domu sąsiadów. Jednak w sezonie gdy słońce będzie wyżej ten cień może aż tak daleko nie sięgać.

Koniecznie muszę w sezonie poobserwować mój ogród pod względem nasłonecznienia. Jeszcze niedawno jedynym zacieniającym elementem był nasz dom. Teraz są domy sąsiadów. Świerki sąsiada są też już spore.

Nie wiedziałam że paprocie mogą być zimozielone. Te u mojej mamy zimą wyglądają słabo.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 14:27, 05 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja na kostki przy trzmielinach mam repandensa.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gosialuk 15:03, 05 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Z paproci polecam narecznicę czerwonozawijkową. Cały czas ma zielone listki. Nie wiem jak reaguje na większe mrozy. Ostatnio zim nie było, a mam ją od niedawna.

Siewki szałwii śliczne - szkoda, że tak daleko.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
MartaKozak 17:09, 05 lut 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Anda napisał(a)
Poinspiruj się jeszcze

https://www.pinterest.de/pin/512777107564335697/


Zapisalam sobie tego pina, bardzo mi sie podoba. Co to za drzewo?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 17:51, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33389
MartaKozak napisał(a)


Zapisalam sobie tego pina, bardzo mi sie podoba. Co to za drzewo?


To grab

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:52, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33389
Dorii napisał(a)
I już po słoneczku na rabacie. Zapomniałam o domu sąsiadów. Jednak w sezonie gdy słońce będzie wyżej ten cień może aż tak daleko nie sięgać.

Koniecznie muszę w sezonie poobserwować mój ogród pod względem nasłonecznienia. Jeszcze niedawno jedynym zacieniającym elementem był nasz dom. Teraz są domy sąsiadów. Świerki sąsiada są też już spore.

Nie wiedziałam że paprocie mogą być zimozielone. Te u mojej mamy zimą wyglądają słabo.


Uwielbiam rabaty cieniste. Są takie różnorodne i spokojne, eleganckie, ale nie formalne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 18:52, 05 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosialuk napisał(a)
Z paproci polecam narecznicę czerwonozawijkową. Cały czas ma zielone listki. Nie wiem jak reaguje na większe mrozy. Ostatnio zim nie było, a mam ją od niedawna.

No i jest jej obojętne, czy w glebie jest wapń - czyli można ją sadzić obok ciemierników, ale nie tylko
Dzięki Gosia, wezmę ją pod uwagę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gardenarium 23:24, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anda napisał(a)


To grab



Nie, to nie grab, to Parrotia perscica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies